Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 3

  • 49 059
  • 471
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 461
Здравейте!   bouquet
Имам една въпросче. Аз не се съм на ясно с цветята, но подарих на майка ми за 8-ми март циклама. Беше пълна с цветове, а сега взе да окапва и не се показват нови. Може ли да ми дадете съвет къде трябва да стои - на пряка слънчева светлина или не, колко често да я поливам, каква да е температурата в стаята и всичко друго, което се сетите.......
       

Цитат
Циклама
Ако не искаш да изхвърлиш подарената ти циклама след като прецъфти и решиш да я отглеждаш като многогодишно растение, то трябва да знаеш, че тя се нуждае от покой. В домашни условия, след прецъфтяване, поливането постепенно се намалява, докато листата пожълтеят и опадат. След това саксията с грудката се прибира на хладно и тъмно място или просто се покрива. Полива се рядко и по малко - веднъж на две седмици. В началото на септември цикламата се изнася на светло, пресажда се в смес от листовка, тор и пясък в съотношение 2:1:1/2 и постепенно се увеличава поливането. Внимание - една трета от грудката трябва да се показва на повърхността след пресаждането!

Цитат
Циклама / Cyclamen persicum
Когато растението спре да цъфти и листата започнат да пожълтяват, спрете да поливате и дръжте цикламата на хладно, далече от пряка слънчева светлина. Когато листата лесно започнат да се откъсват от грудката, можете да я пресадите в равни части перлит и обеззаразена пръст за стайни растения, така че близо 1/3 от нея да остане на повърхността

# 466
  • Мнения: 1 698
Много мерси за инфото за цикламите, ако го знаех това преди време, нямаше да ми загине една хубавица. Обаче сега и аз подарих на майка ми циклама, та ще й предам какво трябва да направи като прецъфти. Sunglasses

# 467
  • Русе
  • Мнения: 511
И аз много благодаря!  Hug
През ум не ми е минавало, че чак толкова процедури има! Ще ги изпълня!

# 468
# 469
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз много благодаря!  Hug
През ум не ми е минавало, че чак толкова процедури има! Ще ги изпълня!
Виж това http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=63
също и това http://magi.triada.bg/article.asp?topic=CV&id=CV200

# 470
  • Карлово
  • Мнения: 4 034

Дали може някой мод да заключи тази?

# 471
  • Мнения: 6 461
Информирай модератор.

Общи условия

Активация на акаунт