Захранване с пловодо пюре?

  • 1 253
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Бебето се роди 3 850 г и 53 см.
Изписаха ни 3580 г
Сега сме 5400г
Т.е качили сме за 4 месеца 1800г - средно по 450 г на месец.
През първия месец +400 г
През втория месец +800 г
През третия месец +300г
През четвъртия месец + 300г

Другото, което е че бебето още от самото начало много слушкаше и в края на първия и през втория месец спеше по 12 ч на нощ, а сега от един месец започна да се буди през нощта на 2-3 часа, което е страшно уморително и предполагам, че си е гладничко.
Затова доки ни препоръча в рамките на две-три седмици да му заменя обедното хранене с плодово пюре, а вечерното - с каша.

# 16
  • Мнения: 75
Според мен е добре да започнеш захранването с някаква млечна каша. Първо защото все още сте малки, а кашата е по-лесноусвоима от стомахчето на бебето и второ - кашата е по-калорична. Плодово пюре по-добре давай между храненията - например едно пюре на два пъти. Не се препоръчва да заместваш хранене с храна, в която не се съдържа мляко, а в плодовото пюре обикновенно няма. Ако мислиш, че кърмата ти е малко най-добре е да направиш всичко възможно да я увеличиш - започни да слагаш бебо на гърдата по-често, може да пиеш чай за стимулиране на лактацията, има и хомеопатични за увеличаване на кърмата, храни се пълноценно. Мисля, че не е добра идея да заместваш вечерно хранене. Обикновено захранването се започва от обедното, за да имаш възможност да наблюдаваш как реагира бебето на предложената нова храна.
Успех в захранването

# 17
  • Мнения: 526
Благодаря!

# 18
  • Мнения: 157
Ние на 4 мес се хранехме така: до обяд само мляко, на обяд зеленчуково пюре, след обяд каша и вечер мляко. Между храненията пиеше по 100 г сок и плодово пюре.

# 19
  • Мнения: 3 591
Наложи се да захраним сега - на 4 навършени месеца, защото бебко  не е наддал достатъчно като тегло

ами ти като го захраниш ще започне да наддава ОЩЕ по малко!  ooooh!

Замени даването на фреша с кърмене и кърми детето си всеки път като се сабуди нощем и ще почне да наддава повече.
Освен това за да намалиш броя на нощтните събуждания най добре работи увеличава не броя на дневните кърмения - почни да го храниш за всеки 1 1/2 - 2 часа и ще се сдобиеш с по-дълъг сън Simple Smile

А тая каша вечер - задължително ще даде УВЕЛИЧЕНИЕ на броя на събужданията - коремчето ще му е претоварено.

Много вероятно е да спи и неспокойно заради ОГРОМНОТО според мен количество сокове. Аз това количество дневно давам на 4 годишното си дете.

# 20
  • Мнения: 795
От края на 2-ри месец започнахме сокчета от прясно изцедени ябълка и-или морков.Максимум 40 мл. дневно. Сега сме на плодови пюрета, но я засищат само за около 2ч., плодовото пюре не замества хранене! След 10-тина дни ще пробваме и зеленчуковите - те обаче ще заменят едно кърмене, а плодовите ще останат като десерт следобяд между 2 кърмения. Струва ми се, че е рано да даваш на бебето от всичко така изведнъж, пробвай да ги въвеждаш постепенно!

# 21
  • Мнения: 526
[desi]    знам, че трябва да увелича броя на кърменията и го направих -кърмим се поне 12 пъти на денонощие и резултатът след един месец беше 300 г .
Реален Пример:
1.00 - лява гърда
4.00 - дясна гърда
6.00 - лява гърда
9.00 - дясна гърда
         (10.30 - дясна гърда)
12.00 - лява гърда
         (13.30 - лява гърда)
15.00 - дясна гърда
18.00 - лява гърда
        (19.00 лява гърда)
21.00 - дясна гърда
(22.30 - дясна гърда)

Сега сме горе-длоу същите часове само където съм му включила плодово пюре (12.00 и 18.00) и сок (9.00 и 15.00).

Подскажи ми моля те, как да ги увелича още?!

# 22
Vseki roditel re6ava koe 6te e nai-dobro za bebeto mu,nqkoi preporu4vat zahranvane s plodovo,drugi s us zalen4ukovo pure.Sus sigurnost deteto nqma da ima koi znae kakvi pretencii,za6toto vse o6te vkusovite mu receptori ne sa dobre razviti.Ako moje6 iz4akai o6te malko predi da zahrani6 s kakvoto i da bilo

# 23
  • Мнения: 3 591
Това с лявата и дясната гърда направо ме разби Simple Smile  Как може толкова да ги следиш - мен да ме питаш незнам никога от коя съм го хранила Embarassed А и той вече си е с претенции - опитва и двете и си избира според настроението - понякога иска да суче от "празната".

ПОд увеличение имах предид на правиш нещо от сорта -
6:30
8
9:30
11
12:30
14
15:30
17
18:30
20
21:30

това са 10 кърмения и после имаш от 21:30 до 6:30 - само като се сабуди - примерно още 4.
Тоя режим при всичко положения ще намали броя на сабужданията само след 3-4 дни ако причината е в желанието да суче/яде, а не зъбки, ушенце,  колики(което аз предполагам става с вас заради сока).

Аз бих карала на САМО кърмене поне седмица, и после ако няма промяна бих дала не сок или плод, а лъжичка оризова каша с кърма. Но пък и въвеждането на нови храни определено няма да намали буденето нощем.

# 24
  • Мнения: 38
Как да почна да давам на детето си зеленчуково пЮре след плодовото?Тя категорично отказва зеленчук,а знам че трябва тя е на почти 5 месеца.
 И кърмата ми спря почти изжеднъж и сега тя е само на адаптирано мляко

# 25
  • Мнения: 526
[desi] Благодаря! Ще пробвам!

Общи условия

Активация на акаунт