Частни училища -информативно - дискусионна тема- 63

  • 46 120
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 403
Сега проверих в мейла, с който са ми изпратени материалите.

Обяснението е, че това са задачи които дават "представа за новото на подготовка, което се изисква в ПУК".

Признавам си, че като ги видях и се отказах, така че не съм задълбала в темата.

# 76
  • Мнения: 6 319
Ами за училище със засилена математическа подготовка задачите никак не са трудни за ПУК, даже са лесни. Това беше нивото на есенния кръг на състезанието на ДАНИС за ПУК, само че задачите бяха доста повече и имаше и по-трудни. А пролетното състезание, което е в края на ПУК, беше с много по -сложни задачи от тези. Помня, защото и на двете ходихме 😄
За училище с претенциите на ТЕ задачите са съвсем нормални.

# 77
  • Мнения: 5 646
То запетайки и тук много не се слагат.

# 78
  • Мнения: 6 621
Честно казано, и аз си помислих, че задачите са си съвсем приемливи. Но аз не съм много в час с изискванията по мат по МОН за ПУК, може и да са за първи клас този тип задачи.

# 79
  • София
  • Мнения: 12 193
А според мен бая са се изхвърлили. Все пак кандидатстването за ПУК е близо година преди цитираното от Мецан състезание. А и някак си се очаква приемът в училище за ПУК да е съобразен с нивото по МОН, а не със състезателно такова. Дали се оправдават претенциите се разбира на изхода, а не на входа.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 19:33 от sanaka

# 80
  • Мнения: 5 925
Ами за училище със засилена математическа подготовка задачите никак не са трудни за ПУК, даже са лесни. Това беше нивото на есенния кръг на състезанието на ДАНИС за ПУК, само че задачите бяха доста повече и имаше и по-трудни. А пролетното състезание, което е в края на ПУК, беше с много по -сложни задачи от тези. Помня, защото и на двете ходихме 😄
За училище с претенциите на ТЕ задачите са съвсем нормални.

Шегуваш се? Това са задачи от математически турнир след курсовете в ДАНИС. Какво нормално виждаш в това, подобен тип задачи да дават за вход в ПУК? Дори в Питагор няма подобни абсурди, макар те да са истинско математическо училище. А не само с голи претенции за такова... И на мен бяха пращали преди много години подобен тип материали. Даже тогава говорих с Найденова, която ми сваляше звезди и ми обясняваше какво е нивото по мат. Реално нищо подобно не показват след това.

В 3-та група или ПУК 1 все още не се изисква от децата да смятат до 10, а какво да говорим да смятат три числа едновременно. Методи на броене на фигури изобщо не са в програмата, а само на специализирани курсове.


А Нот, излезе от карцера?

# 81
  • Мнения: 6 319
Анси и Спанака, или вие не четете, или аз...Аз разбрах, че това са задачи, които ще решават в самия ПУК, след като вече са приети. А не че с такива задачи се кандидатства за ПУК. За кандидатстване преди ПУК такива задачи са непосилни, разбира се. Защото то наистина е почти година по-рано.
За изучаване в ПУК в ЧУ със засилена математика те са съвсем нормални. И не, не са по МОН, разбира се. Математиката в началните училища на Питагор, КО и очевидно и в ТЕ е над МОНското ниво.

# 82
  • Мнения: 6 319
Може ли да споделите задачите на Томас Едисън?

това ми изпратиха като ориентировъчни материали в какво ще се състои изпита).

Скрит текст:

















Извинявам се, ако не са качени както трябва - само това ми хрумна.

# 83
  • Мнения: 6 319
Не за кандидатстване, а задачи, които биха решавали през ПУК годината си в училището.

Писано е хем така, хем иначе - две взаимно изключващи се твърдения 😂😂

Така че и вие сте прави. Аз съм напълно съгласен, че за КАНДИДАТСТВАНЕ за ПУК такива задачи са непосилни. Не и за решаване в самия ПУК обаче, за вече приетите деца и близо година след кандидатстването.

Пиша от телефона и знам, че три последователни поста са недопустими по правилата на форума, както и два. Извинявам се, че от телефона не мога да ги събера в един пост.

# 84
  • София
  • Мнения: 12 193
Не, не го е написала тя, а друг потребител. Тя е написала следното уточнение:
Сега проверих в мейла, с който са ми изпратени материалите.

Обяснението е, че това са задачи които дават "представа за новото на подготовка, което се изисква в ПУК".
Така че ти не четеш. Joy

# 85
  • Мнения: 19 338
Сега проверих в мейла, с който са ми изпратени материалите.

Обяснението е, че това са задачи които дават "представа за новото на подготовка, което се изисква в ПУК".

Признавам си, че като ги видях и се отказах, така че не съм задълбала в темата.
То стана какво е искал да каже авторът. Подозирам, че и slayer не е наясно какво иска да каже.  Ето тук пише ниво, което се изисква в пук, а не преди пук.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 193
Пратили са й го като ориентир за кандидатстването. Защо да пращат на потенциален кандидат какво ще е нивото в ПУК, което зависи от тях впоследствие, а не от кандидата? Но съм съгласна, че и те не са се изразили съвсем прецизно.
А за претенциите, как да го кажа... Приемаме състезатели и ги докарваме до 81т. на НВО по мат. Smirk

# 87
  • Мнения: 6 319
Не, не го е написала тя, а друг потребител. Тя е написала следното уточнение:
Сега проверих в мейла, с който са ми изпратени материалите.

Обяснението е, че това са задачи които дават "представа за новото на подготовка, което се изисква в ПУК".
Така че ти не четеш. Joy

Така е, и аз го видях, че си права. Не мога повярвам обаче, че дават такива задачи за ВЛИЗАНЕ в ПУК. Това, както казва Анси, и Питагор дори не го правят.

# 88
  • Мнения: 529
Дано не учат наистина, че палачинките се пържат в химикал Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 1 395
Твърдението ми идва след като съвсем наскоро обширно разговаряхме с директора на ТЕ, след като също ни беше изпратила примерни материали какво изучават в ПУК, а и в първи клас, и след като видях точно в какво се състоя приемния изпит за ПУК тази година. Това е пример какво ще учат децата при тях, част от представянето на училището.
Например задачите за кандидатстване включват събиране и изваждане до 20 с 2 числа.

Общи условия

Активация на акаунт