Фен-клуб "Проклетата свекърва"

  • 124 502
  • 1 221
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 1 350
Такааа,  нещо за милите снахи с новоредено бебче:

Ако е първо дете, задължително се нанесете у тях, за да се грижите за бебето и отровете живота на родилката с всички възможни средства, но без да повишавате тон. Тя трябва да готви, да чисти, да подрежда и т.н., докато вие държите бебето и гледате телевизия. Ако не може да стои права след операциите, още по-добре за вас.
В 21часа, след като сте се уверили че снаха ви е свършила всичката домакинска работа й оставяте бебето, с думите, че вашия работен ден свърши, и е време тя да поеме нощната смяна.
Винаги когато на майката й  писне и тръгне да излиза, заставайте на врата и самоотвержено й го забранете, защото ако излезе преди 40тия ден: ще й спре кърмата, ще се обрине бебето, ако замръкне навън, бебето няма да спре да реве и  въобще можете да измислите всякакви страхотии.
Същото и ако майката реши да  изнесе бебето навън за разходка.

Това го бях забравила все едно аз съм го писала. Само дето номера не мина. По мои разбирания на родилка и трябва помощ в домакинството а не в носене на бебето. След като ми се помагаше като на теб с бебе пред телевизора аут. По-добре да си върша всичко сама отколкото да се дразня от всички простотии и тем подобни.  А понеже за излизането на вън на лятно бебе не надделя и на 13-я му ден тръгнахме да чакаме тати за да вечеряме на вън кам 6,30 някъде вечерта тя тръгна с мен ми сигурно нещо ще ме изяде... Laughing

# 481
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 285
Вече 43 дена от както не си говорим със свекървата newsm68  newsm44 smile3505

# 482
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Вече 43 дена от както не си говорим със свекървата newsm68  newsm44 smile3505
Позволи ми да те почерпя с това:

# 483
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 285
Мис Бу , мерси за почерпката!
  bouquet

# 484
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 285
Искам само да вметна,че в  съседната тема "прекрасната свекърва" има само 53 отговора,а в "проклетата свекърва" над 483. Всеки сам да си прави извода!!!!!
 smile3532

# 485
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
хайде и аз да напиша една препоръка... споделена ми от съратничка и бъдеща свеки... когато тръгне на пазар снахата, задължително отидете с нея и за всяка покупка започвайте да дуднете че това дето го купува е много скъпо. Пък вие слагайте в торбата само неща на промоция с думите че все не ви стигат парите и нямате какво да ядете. След като на снаата й стане неудобно, вземете й натяквайте как с лека ръка харчи парите дето синковеца с толкова пот на челото ги изкарва. Особено ако се спре на щанда с козметиките задължителнооооо трябва да се намекне че това са пари на вятъра, щото козметиката няма да й помогне да се разхубави.

# 486
  • София
  • Мнения: 1 951
хайде и аз да напиша една препоръка... споделена ми от съратничка и бъдеща свеки... когато тръгне на пазар снахата, задължително отидете с нея и за всяка покупка започвайте да дуднете че това дето го купува е много скъпо. Пък вие слагайте в торбата само неща на промоция с думите че все не ви стигат парите и нямате какво да ядете. След като на снаата й стане неудобно, вземете й натяквайте как с лека ръка харчи парите дето синковеца с толкова пот на челото ги изкарва. Особено ако се спре на щанда с козметиките задължителнооооо трябва да се намекне че това са пари на вятъра, щото козметиката няма да й помогне да се разхубави.
ОооОО,аз съм го прилагала това.Много помага баба свеки да не изпитва желание да ходи с мен и  децата на пазар.Горе долу една година държи.Беше бясна ,дори се беше обаждала на сина си да го пита с колко още разполагам.

# 487
  • Мнения: 1 092
Вече 43 дена от както не си говорим със свекървата newsm68  newsm44 smile3505

Как го постигна!Браво  smile3501 Мойта хем си ги казваме някои неща - уж случайно ,хем пак се прави,че нищо не е било и идва да ми трови живота

# 488
  • София
  • Мнения: 2 840
Искам само да вметна,че в  съседната тема "прекрасната свекърва" има само 53 отговора,а в "проклетата свекърва" над 483. Всеки сам да си прави извода!!!!!
 smile3532

В първата пишат само снахите, бре.
А в другата са се настанили и свекървите.
Всеизвестна е склонността на свекървите към логорея Mr. Green

# 489
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Аз съм мноооо доволна, че моето "свекъровище" е на 120 км оттук.  Peace

# 490
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Аз съм мноооо доволна, че моето "свекъровище" е на 120 км оттук.  Peace

Малко са.  Thinking Никога ли не отскача до Варна и никога ли не изтърва последния автобус, с цел да остане у вас? А като остане не преравя ли шкафчетата, не си ли взима каквото и е на сърце? Що за свекърва имаш? Предателка на свекървенското съсловие. Иди се похвали в темата за готините свекърви.

# 491
  • Мнения: 2 724
Помощ, не искам да ставам свекървааааа smile3514

# 492
  • Мнения: 5 651
Вече 43 дена от както не си говорим със свекървата newsm68  newsm44 smile3505
Хахаха, водя те, аз с моята не съм говорила от 28 април насам. Не само не съм говорила, ами и не смее да ми се мерне пред погледа. Така хубаво се омаза, и то пред сина си, че направо нямам думи. Mr. Green

# 493
  • София
  • Мнения: 1 350
Вече 43 дена от както не си говорим със свекървата newsm68  newsm44 smile3505
Хахаха, водя те, аз с моята не съм говорила от 28 април насам. Не само не съм говорила, ами и не смее да ми се мерне пред погледа. Така хубаво се омаза, и то пред сина си, че направо нямам думи. Mr. Green

Кажи поне как се омаза да се порадваме поне на твоята свеки,че се издънила

# 494
  • Мнения: 5 651
Кажи поне как се омаза да се порадваме поне на твоята свеки,че се издънила
Ами доста години се старахме да поддържаме прилични отношения, въпреки че определено не ми е идеал за човек, а вероятно и аз на нея. И изведнъж дойде у дома да си размахва портмонето, за да обяснява как съм съсипала живота на сина й и нейния, понеже съм пречка той да й дава пари, детето ни било нещастно с майка като мен и тем подобни. На момента не реагирах остро, просто й отвърнах с няколко реплики /примерно като каза, че никога не ме е уважавала, й обясних, че аз като човек също не я уважавам, но съм й засвидетелствала уважение, понеже е майка на съпруга ми/ и тя съвсем побесня. Резултата е, че до момента нямаме контакт, мъжа ми й е казал да не ме закача и нито сме се виждали, нито сме се чували. Mr. Green
Въпреки че не мога да се оплача от нея, даже преди тази ситуация по-скоро бих писала в темата за доволните снахи. Естествено, дразнила ме е е с някои свои постъпки и поведение, но съм гледала да отминавам тези неща. Предполагам и аз не съм й допадала особено, в крайна сметка ние сме различни хора. Все пак бях повярвала, че ще успеем да запазим дипломатичния тон и що-годе нормални взаимоотношения, но не би.

Общи условия

Активация на акаунт