Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №25

  • 34 181
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 478
Някоя дама пие ли нещо ефикасно за безсъние/без зелени рецепти/?Нищо от билковите лекарства не ми помага. Като ме хване и понякога не мога да спа със седмици.

# 361
  • Мнения: 29 188
Някоя дама пие ли нещо ефикасно за безсъние/без зелени рецепти/?Нищо от билковите лекарства не ми помага. Като ме хване и понякога не мога да спа със седмици.
И аз съм в същата фаза, заспивам в един, събуждам се в 6! Кошмар, вече ми писна да ходя ненаспана.

# 362
  • Мнения: 259
Някоя дама пие ли нещо ефикасно за безсъние/без зелени рецепти/?Нищо от билковите лекарства не ми помага. Като ме хване и понякога не мога да спа със седмици.


 за безсъние не точно, но за един пълноценен сън, от който да се чувствам  отпочинала, с настроение и готова за деня е Мелатонин 1 мг , Gute Nacht, ZzzQuil, желирани с вкус, в състава има и вит.б6, валериан, лайка, лавандула - 30 мин. преди сън.  Има и по силни с Мелатонин 1,7 мг  - не съм пробвала.
 и  Магнезий 400 мг, всяка вечер  - час преди лягане.

# 363
  • Мнения: 4 636
Някоя дама пие ли нещо ефикасно за безсъние/без зелени рецепти/?Нищо от билковите лекарства не ми помага. Като ме хване и понякога не мога да спа със седмици.
Скоро аз писах за този проблем и благодарение на съфорумка, го реших.
Това е спрейчето
https://galen.bg/bach-rescue-night-sprey-pri-bezsanie-i-trevozhn … st-h20-ml-nelsons

https://www.bg-mamma.com/?topic=1632643.msg47734504#msg47734504

# 364
  • Мнения: 11 266
Чай с мелатонин, лавандула, валериана, маточина и пасифлора.

https://www.dm-drogeriemarkt.bg/mivolis-bilkov-chay-s-melatonin- … 066447518351.html

# 365
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз имах трудност със заспиването,което мисля преодолях,като си вдигнах витамин д. Не съм го изследвала, но 6 месеца вече пия и мисля, че е от него или пък знам ли.

# 366
  • Мнения: 8 694
Аз имах трудност със заспиването,което мисля преодолях,като си вдигнах витамин д. Не съм го изследвала, но 6 месеца вече пия и мисля, че е от него или пък знам ли.
При мен се случи същото.

# 367
  • Мнения: 478
Благодаря ви. Исках нещо по силно, че бая билки и мелатонин изпих, но ще пробвам отново .

# 368
  • Мнения: 4 636
Благодаря ви. Исках нещо по силно, че бая билки и мелатонин изпих, но ще пробвам отново .
Преди да купя това, и аз пих какви ли не билки, капки и мелатонин. Ефект никакъв. В интерес на истината и за това мислих, че ще е същата работа, но изненада. Спя!

# 369
  • Мнения: 698
Здравейте отново мили дами,
Както бях споделила,този месец имам цикъл,но вече 16дни не спира.
Гинеколога ми каза,че ако не било силно ме било притеснително,не е силно , ама вече 16дни
 Някоя с подобен проблем?

# 370
  • Мнения: 336
Пийте вит С 1000 мг или Рутаскорбин, или Калциум фосфо С. Има и по-силни кръвоспиращи, които пия аз, но нека лекар да ви ги назначи.

# 371
  • Мнения: 632
Задържането на вода и отоците дали може да са признак на менопауза или си е някакво други заболяване? Аз планирам другия месец да си пусна изследвания, да взема и направление за гинеколог, но чакам да ми дойде от 2 месеца, днес уж има всички признаци за това. Не знам дали няма да се случи, точно като си запиша час. Качих и за 6 месеца около 5кг от нищото. Някакви съвети, какви изследвания да поискам?

# 372
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте отново мили дами,
Както бях споделила,този месец имам цикъл,но вече 16дни не спира.
Гинеколога ми каза,че ако не било силно ме било притеснително,не е силно , ама вече 16дни
 Някоя с подобен проблем?
Аз. Преди година май беше. Свърши някъде след 28 ден. Бях писала. Оставиха ме да спре от себе си, щом не е силен. Било нормално, така ми обясниха. Вариант имаше и с хормони, но аз реших да изчакам.

# 373
  • Мнения: 3
Здравейте, при вас, ако сте имали овулаторно кървене (ОК), по-дълъг ли става цикъла, в който е ОК, колко?
При мен се случва за 3ти път и пак 10 месеца след предишното.
Този път обаче продължи само 1 ден (предходните две бяха по 7-8 дни, като М).
Чудя се сега колко дни ще закъснее следващата М?!, защото ОК беше само 1 ден. Предните 2 пъти цикълът в който имам ОК продължи 40-46 дни...
Брей... този живот, хормони и т.н... (вярно че остарявам, не усетих кога навъртях 45 г Simple Smile ) точно преди ваканцията ни, която не може да се отмени ...

# 374
  • Мнения: 1 193
Някоя дама пие ли нещо ефикасно за безсъние/без зелени рецепти/?Нищо от билковите лекарства не ми помага. Като ме хване и понякога не мога да спа със седмици.
И аз съм в същата фаза, заспивам в един, събуждам се в 6! Кошмар, вече ми писна да ходя ненаспана.
Една Такава 737236 , аз съм от 16 години на тежката артилерия - Зопиклон, Геродорм и нищо досега не е било в състояние да ме преспи, освен тези двете. В никакъв случай не съветвам да се започват, ако нещо по-слабичко действа. През годините съм пробвала де каквото чуя. Нищо от тях на мен не ми е действало приспиващо, но при мен проблемът е в самото заспиване. Заспя ли - спя добре, освен ако някакъв шум не ме събуди. Или мехурът ме зове в тоалетната. Най-гадно е като ме тресне гореща вълна и цялата плувна в пот. После в повечето случаи няма заспиване. Пробвала ли си дунапренови тапи за уши? Аз от как ги открих, няма шанс да легна без тях. И да си дойда на думата - да споделя за лекарства и добавки, за които четох, че на някои хора действат добре: Атаракс, Хлорпротексен, Калмабен, Габа, Мелатонин. Първите 3 са с бяла рецепта. . Лично на мен  Атаракс и Хлорпротексен ми ускоряват пулса и не ми действат добре, камо ли приспиващо.

Последна редакция: сб, 23 мар 2024, 22:33 от mimoza@b

Общи условия

Активация на акаунт