Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №25

  • 33 759
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 13 305
Ох, аз може да съм невежа, ама как се доказва ИР, т.е с какви изследвания? Примерно, ако серумната глюкоза е добре,трябва ли да изследвам инсулин или няма как да тя да е в норма, а той висок?
Най-често е точно така, ако има ИР. Само от кръвна захар не винаги се разбира. То дори и само от инсулин на гладно не винаги може да се каже, той може да е в норма а при ОГГТ да не е в нормални граници. Но това не е изследване което да се прави ей така без причина, само заради няколко брадавички със сигурно сте. Вече ако има и други основания да смята човек че има, тогава е друго. Ако е висок и на гладно, тогава е ясно че има проблем де.
Има отделна тема за ИР, ако искаш запознай се там по-подробно, няма смисъл да обръщаме тази тема на такава за ИР, ако и да е често срещан проблем в днешно време.

# 406
  • Мнения: 23 201
Аз не знам защо се свързва ИР с килограмите.Имам позната, която разви даже диабет и е като вейка.
Чак лекар да се смее..🙄.

# 407
  • Мнения: 4 178
Първите признаци на ИР навремето при мен бяха на тегло от 46 кг, доказаха се с ОГТТ. Много непрофесионално изказване от ендокринолог.

# 408
  • Мнения: 28 930
Първите признаци на ИР навремето при мен бяха на тегло от 46 кг, доказаха се с ОГТТ. Много непрофесионално изказване от ендокринолог.
След като няма никакви други признаци ориентир явно и е теглото. Бях при нея по друг повод, не заради папиломите. Самата кожна също каза, че има кожи податливи на папилома вируса. Други са устойчиви. И въобще не е задължително папиломите да са свързани с нещо тръгнало в тялото.

# 409
  • Мнения: 4 178
Аз не казвам, че при вас има проблем, а че не може да се заключва, че след като човек е слаб, не може да има ИР.

# 410
  • Мнения: 3 978
Бях на кожен и заради моите, каза да махна синджирите, но аз няма да ги махна! На ендокриноложката казах изследване за ИР ще правим ли. Тя се смя искрено и каза с тези кила, на които сте не мисля, че имате ИР.
А добре де, освен за махане на синджира не спомена ли нещо за махане? Било снякакво мазило, било с лазер или с каквото там го правят.
Аз пък съм притеснена много.

# 411
  • Мнения: 28 930
Бях на кожен и заради моите, каза да махна синджирите, но аз няма да ги махна! На ендокриноложката казах изследване за ИР ще правим ли. Тя се смя искрено и каза с тези кила, на които сте не мисля, че имате ИР.
А добре де, освен за махане на синджира не спомена ли нещо за махане? Било снякакво мазило, било с лазер или с каквото там го правят.
Аз пък съм притеснена много.
Ами те могат да се изгорят с азот, но моите са толкова миниатюрни, че не виждам смисъл. Да не говорим, че много често се завъртат около себе си ако са на краче, изсъхват и падат сами. Преди години по големички съм горила. Но си остава едно по бледо петънце.
Мартеа, естествено, че не може да се заключи, може само да се предположи. Лекарката е с докторска степен, та не ми е смешно, че каза това изречение.
Защо ме търсиш, ако се притесняваш иди си направи изследване за това, което те посъветваха момичетата. А ако самите папиломи те дразнят след съвет с дерматолог ще ти предложат метод за отстраняване.

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 17:07 от mimi.7299

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 559
Това че лекарката е с докторска степен нищо не значи.Наистина е смешно това,което е казала.Моята дъщеря е на няма и 19г.,52 килограма,167см.,без грам мазнини и е с инсулин на гладно 20

# 413
  • Мнения: 28 930
Казах вече, че жената ме е прегледала, пуснала ми е изследвания, изслушала е оплакванията ми, на база това, прави това заключение. Не, че автоматично щом си слаб намаш ИР. Четете малко повече с разбиране, не да се хващаме за буквата. Да не говорим, че темата пък въобще не е за това да го разтягаме до безкрай.

# 414
  • Мнения: 13 881
Това че лекарката е с докторска степен нищо не значи.Наистина е смешно това,което е казала.Моята дъщеря е на няма и 19г.,52 килограма,167см.,без грам мазнини и е с инсулин на гладно 20

много често диабетиците са изключително слаби. Аз поне имам доста такива познати , направо кльощави. Говоря за тези на инсулин.

# 415
  • Бургас
  • Мнения: 6 445
Нали има 2 типа диабет-при единия имаш повече инсулин, при другия малко инсулин.При единия пълнееш, при другия слабееш.

И на мен ми излиза някой друг малък напоследък. Махам с вирутол или ако е лятото със смокиново мляко.Мисля, че имам някаква форма на  ИР.

# 416
  • Мнения: 28 930
Естествено, дори комшийката ми е с ИР и е по слаба от мен! Simple Smile

# 417
  • Мнения: 1 949
ИР е метаболитно нарушение и са въвлечени и други хормони....Инсулина може да е висок и заради други хормони...Ама , много задълбахме.... Ако няма оплаквания,кво толкоз .....

# 418
  • София
  • Мнения: 1 116
Аз съм махалаа с лазер. Но лошото е,че не мога да махна всички. От триенето на сутиена доста се появяват. Това е кожен вирус. Както писа някой по нагоре , някои хора го имат, други не. Четох,че ако се мажат редовно с кората на банан помага.

# 419
  • Мнения: 7 237
Всъщност, пременото е характерно и с увеличена инсулинова резистентност, така че сме си по темата.

Общи условия

Активация на акаунт