Амниоцентеза (МЦ Марковс) // Резултати от пренатален тест

  • 312
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте,
Пускам темичката с два въпроса.
1. Налага ми се да направя амниоцентеза поради положителен пренатален тест за синдорм на Якобс.
Бях на фетална морфология в МЦ Марковс и там ми записаха час при д-р Димитрова.
Искам да попитам дали някой има опит с нея. Отделно приемам всякакви съвети за самата манипулация.
2. Иима ли  родители, които са имали позитивен пренатален тест, а резултатите от амниоцентезата са показали ДРУГО заболяване или по-добрия вариант - НИЩО?
Благодаря предварително,

# 1
  • Мнения: 13 809
Правена ми е амниоцентеза преди доста години (в СФ Майчин дом)  и причината беше малко по-различна. Тогава нямаше пренатестове. Амнио се правеше при висок риск от БХС и лош резултат от фетална ( нухална транслукакво беше -  показател за Даун) . Така че за съжаление мога да дам само отзив за самата процедура на амниото. Мина бързо и лесно, задържаха ме до следващия ден за всеки случай.

Стискам палци при вас резултат на фалшивоположителен!

# 2
  • Мнения: 162
Благодаря! На мен  ми казаха, че ще ме пуснат още същия ден.
Надявам се да мине без проблем.

# 3
  • Мнения: 16
Nadala, мина ли процедурата ти вече? Кога очакваш резултати? На мен ми предстои амниоцентеза следващата седмица, също заради положителен пренатален тест за доста рядък синдром. Надявам се на чудо при теб и всичко да е наред. Бъди здрава и силна.



Благодаря! На мен  ми казаха, че ще ме пуснат още същия ден.
Надявам се да мине без проблем.

# 4
  • Мнения: 162
Nadala, мина ли процедурата ти вече? Кога очакваш резултати? На мен ми предстои амниоцентеза следващата седмица, също заради положителен пренатален тест за доста рядък синдром. Надявам се на чудо при теб и всичко да е наред. Бъди здрава и силна.


Здравей,
Да ти се връща. Стискам палци всичко да е наред при вас и бебето да е здраво.

Мина много леко при мен. Даже не усетих болка. Само боцкането, но не беше нещо кой знае какво. По-гадно е, когато ми взимат кръв от вена Grinning
Процедурата беше на 6ти, а на 8ми ми звъннаха с резултатите.
За съжаление се потвърди пренаталния тест. За щастие нашия синдром не е ни плаши и решихме да продължим с бременността.

Общи условия

Активация на акаунт