Миома и бременност

  • 439
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте. В 17 г.с съм. Днес инцидентно отидох при един гинеколог,  при когото не бях ходила от години. Каза за миома, която се намира под околоплодния сак и сака все едно надвиснал над миомата. Тя е с големина 4.7см. Наплаши ме , че може да предизвика спонтанен аборт или преждевременно раждане като порасне плода. Наистина ли е така или ? Че не си намирам място. Преживях един спонтанен аборт , не мога да понеса мисълта да се случи пак

# 1
  • Мнения: 1 786
Не се притеснявай, то всичко може, не е казано, че ще се случи.
Ясно е, че при всяка жена е индивидуално - къде са разположени миомите, колко са големи, нарастват ли, пречат ли на плода, но все пак ако това ще те успокои донякъде - аз бях с няколко миоми, 3-4, едната доста голяма. Изобщо не ми попречиха и на двете бременности. По време на бременностите се увеличиха, след ражданията се смалиха.
Успешна бременност!

# 2
  • Мнения: 13
Аз мислех,  че като си бременна и изчезват миомите ?

# 3
  • Мнения: 1 786
Напротив, растат понеже матката е много кръвоснабдена.

# 4
  • Мнения: 13
Аха. Просто се притеснявам да не стане нещо , но се надявам , че няма

# 5
  • Мнения: 46 518
Забременях с 3 миоми, едната беше 7 см (намаля до 4.5 см при раждането). Моят лекар много ме успокояваше, което и смятам за правилно при вече започнала бременност. Естествено прегледите бяха по-често от стандартното и всеки път ме следеше с ехограф.
В крайна сметка износих до термин, дори преносих 3 дни.

Притеснението винаги го има, неизбежо е Simple Smile

Успех!

# 6
  • Мнения: 13
То и много зависи къде се намират миомите. Моята като казаха , че сака лежи върху нея и какво що , аз направо се паникьосах

# 7
  • Мнения: 1 582
Не се притеснявай. Аз забременях с няколко малки миоми и моята гинеколожка каза, че всъщност по могат да попречат на забременяването, отколкото после.
През бременността намаляха, периодът на кърмене останаха каквито бяха и после пак си нараснаха до предишния размер. 
Ако не беше отишла при този лекар - нямаше и да знаеш, така че не го мисли, милиони жени са в същото положение.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт