Каан Урганджъоулу - Преди, сега и в бъдеще.Приятели и колеги./ Yargı / Присъда /Тема 11

  • 17 936
  • 254
  •   1
Отговори
# 90
  • Кърджали
  • Мнения: 10 310
Накратко. Серията ми беше малко разпиляна... Ама как да е ...
Ерен и Ефе решиха лично да отмъщават. Ефе помагаше на Ерен да намира информацията, понеже самият Ерен е отстранен от работа. Ерен каза че няма да позволи на Ефе да направи нищо обаче друго, за да може да бъде до Тууче.
Ерен малко саботираше където можеше за да забави разследването и да може Ерен да направи каквото е решил.
Лека полека и Ългаз с помощта на Йекта и Джейлин започнаха да откриват следи. 
Ългаз бе съсипан като разбра че четирима човека са нападнали Тууче.
Джейлин и Йекта откриха момичето, което Тууче спаси. Тя разказа на тях, но се уплаши да отиде с тях в полицията и да разкаже. Един от изродите уби момичето.
Един от изродите даде фира. Застреля го друг от тях, за да не ги издаде. Защото този беше се засилил да се предава в полицията.

Разбрахме и причината Иджлал толкова да мрази Йекта. Както и предполагах, причината е лична.
Като е била на 16 родителите на Иджлал се развеждат, има дело за попечителство. Йекта е адвокат на майката. Иджлал не е искала да живее с майка си, но Йекта е спечелил делото. До 18 годишна възраст Иджлал е била жертва от тормоз /май включително и сексуален/ от втория мъж на майка ѝ.

Друго....

Другата неделя много вероятно няма да има нов епизод. В Турция има избори.

# 91
  • Мнения: 28 103
Алекс Flowers Hibiscus
sevgito Flowers Hibiscus
Забравих за изборите.
Иджлал не е казала на Йекта защо не иска при майка си и след 20 г. го обвинява, че си е вършил работата. Да беше намерила фелдшера на когото Чънар даде лекарството вместо да отмъщава на Йекта.
Дали Ерен стреля във въздуха - изстрелът проехтя накрая в къщата в която Джейлин беше затворена преди време. Или уби бандита и после - в кладенеца.

# 92
  • Кърджали
  • Мнения: 10 310
Мисля че е стрелял във въздуха. Или поне така ми се иска. Разбирам желанието на Ерен лично да накаже изродите, но Тууче има нужда от баща си до нея докато се възстановява, а не баща ѝ да е в затвора.

# 93
  • Мнения: 28 103
Ако го убие, Сема казва - раздавайте справедливост вместо съда. Но от друга страна знаем колко изнасилвачи от действителни случаи съдът пуска на свобода, един /полицай или военен беше/ даже съди Езги Мола и Фарах Зейнеп Абдула, че го нарекоха убиец в социалните мрежи. Изнасиленото момиче се самоубило впоследствие.

# 94
  • Кърджали
  • Мнения: 10 310
Да, и адвокатът който следя в Туитър писа нещо подобно. Че след толкова случаи в реалният живот, хората нямат никаква вяра в Съда. И че мрънкащите от сценария в Туитър по-добре да застанат наистина в подкрепа на жертвите в реалният свят.
Но все пак не мисля, че Ерен ще убие. Това е нещо непоправимо.  Хайде отвличането на този изрод все някак може да го омекотят, но убийството... Мястото на Ерен е при дъщеря му. Тя сега има най-голляма нужда от него.

# 95
  • Мнения: 5 466
А Тугче изписаха ли я от болницата? Поне да не треперим от лекаря - убиец.

# 96
  • Кърджали
  • Мнения: 10 310
Къде ти.... Тя тъкмо дойде на себе си
На края на епизода, след като разбраха че момичето, което Тууче спаси, е убито, загряха че може да опитат да убият и Тууче. И хукнаха към болницата (умните ми иначе прокурор и адвокатка не се сетиха да се обадят на Ефе и да го предупредят. Като стигнаха в болницата, онзи вече беше в стаята на Тууче . Предполагам все пак ще го спрат преди да направи белята. А и така ще имат първия обвинен (освен ако той не се измъкне че е влезнал да изпълнява лекарските си задължения, нали никой не знае че е един от изнасилвачите).

# 97
  • Мнения: 1 340
Няма да се оттърве, защото Ерен като преби единия от изнасилвачите, той каза имената на всички, вкл. и на доктора.
И аз мисля, че Ерен е стрелял във въздуха.
Сема успява да влияе по много болни теми на обществото. Вярно, прави го по болезнен начин, но ... ако просто бяха изнасилили момичето на повикване и Туче да разследва например - нямаше да има такъв отзвук. Ългаз каза нещо много съществено - докато добрите мълчат пред несправедливостите - лошите ще продължават. Момичето което беше свидетел ако беше да отиде в полицията - щеше да предотврати и собствената си смърт и тази на един от четиримата.

# 98
  • Мнения: 1 328
Добре, щом Ерен е разбрал имената на четиримата, защо на мига не е алармирал и Ефе, и Ългаз и бързо да отстранят лекаря...

# 99
  • Мнения: 1 340
Защото той не знае как се казва лекаря. Познава го единствено като мед.лице което му даде вода и който го вкара при Туче.
Моята версия е, че Ефе ще спаси Туче. Не го дадоха да излиза от болницата - все щеше да се засече с Ългаз и Джейлин....ноооо това ще разберем след 2 седмици.

# 100
  • Мнения: 3 453
Цитат
Няма да се оттърве, защото Ерен като преби единия от изнасилвачите, той каза имената на всички, вкл. и на доктора.
Да, ама ... Ерен играе соло, а и не съм сигурна, че направи връзка с познатия му доктор. Че няма да се отърве, няма, въпросът е дали ще успеят да спасят Тууче от доктора - изверг.
Аз искам да отбележа три неща. Тууче се е борила и се бори до последно, това видяхме от ретроспекциите и след като я хвърлиха във водата, и от помощта за баща й. Чудя се само дали ще се превърне в нова Иджлял, защото паралелът на Сема не е случаен (безотговорни майки, любов към бащата).
Другото - браво на Уур, страхотна игра с очи и мимика. Болка, вледеняване към гадовете...
И трето, адски ме дразни полицаят, бивш приятел на Джейлин - тъп службогонец.

# 101
  • Кърджали
  • Мнения: 10 310
Ерен иска да ги убие. Той каза "ще ги намеря преди Ългаз и ще се разправя лично с тях." Ефе обеща да му помогне и лично саботира разследването веднъж
Онзи каза имената на Ерен, но не каза че единия е лекар. А Ерен знае как се казва онзи лекар
Другата серия вече ще почнат да се събират парчетата

# 102
# 103
  • Мнения: 1 340
Александра, извън темата .... къде ти излизат сериите с турски субтитри? Въпреки, че ми е майчин, понякога определени реплики ги недочувам и бих искала да ги "прочета".

# 104
  • Кърджали
  • Мнения: 10 310
Канал Д имат сайт за хора с увреждани /слепи и глухи/.
Скрит текст:
Там серията се качва със субтитри. Качва се с няколко дни закъснение, примерно серията от неделя я качват в сряда следобед в най-добрият случай. Понеже е предвиден и за слепи хора, има и прочетено от диктор описание какво се случва..
Предполагам и в сайта на канал Д ги качват със субтитри, но от известно време от България не може да се гледа от сайта им, изписва че е забранено за тази страна.
От там една приятелка ми дърпа субтитрите и така превода ми става много по-лесно. Даже се разглезих, две - три седмици имаха проблеми  не качваха сериите и да не описвам колко тегаво ми вървеше и  колко псувах защото наистина на моменти не се чуват добре някои реплики /Каан понякога говори толкова скорострелно и без да си поеме дъх, че по средата на изречението му съм  се загубила тотално./  Отделно и като използват някои изрази дето за пръв път ги чувам...
Сега пак превеждам по слух /поне докато качат утре, надявам се, серията на този сайт/ и от време на време тегля по едни на почти всеки...

Общи условия

Активация на акаунт