Термин Ноември 2024

  • 20 844
  • 760
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 183
На мен също ми призлява от обикновена вода, а ми е окей газирана или студен чай, но гледам да се наливам и с вода че иначе хич не пия… И при мен гаденето е зле особено след като се нахраня, при вас има ли тогава гадене? Момичета някой знае ли как се хваща ацетон в урината без да е правено изследване, дали си усещате по мириз или нещо?

При мен е най-зле, като съм гладна, но ако ям прекалено много, също. Също и от храна с много мазнини, включително и ядки. А някой път и просто ей така решава да ми се гади.

# 301
  • Мнения: 83
Абсолютно същото е и при мен, но по-зле ми става от глад отколкото от след това, отне ми време докато го разбера … Дано да ни минава скоро 🫶🏼

# 302
  • Мнения: 88
Момичета някой знае ли как се хваща ацетон в урината без да е правено изследване, дали си усещате по мириз или нещо?

Не знам дали ще ти помогне, но аз пусках урина вчера и ми излезна наличие на много кетони. Но пък кръвната захар ми е в норма. Не съм усетила по-различен мирис, въобще нямах идея даже. Малко се стреснах вчера, чакам да излезнат всичките резултати и ще ги пращам на АГ. Четох какво ли не, че се свързват тези кетони предимно с диабет, но аз други симптоми нямам. Другаде чета, че пък е от начина на хранене, като няма прием на въглехидрати тялото започва да си ползва мазнините за енергия, и от там идва кетозата. А аз още преди забременяването ги спрях, пък от както съм бременна почти не ям и от преди няколко месеца съм -17кг. Ще съм благодарна ако има и други момичета, които са имали подобен резултат при урината, да споделят какво се е оказало....

Витамин Д ми е много под нормата също, Б12 е на долната граница. 🫤

# 303
  • Мнения: 119
За гаденето, на мен ми помага да хапвам сухи неща между основните хранение - солети, препечени филийки, крекери. И студени напитки/газирани също. Преди да забременея се хранех здравословно, не пиех газирано никакво, но сега някои неща не ми понасят просто. Надявам се да помине след 3тия месец и да мога да се храня по-здравословно.
Вчера бях на доктор и той ми препоръча да си взема протеин, щом не мога да ям месо - и да си го правя с газирана вода.

# 304
  • Мнения: 183
За гаденето, на мен ми помага да хапвам сухи неща между основните хранение - солети, препечени филийки, крекери. И студени напитки/газирани също. Преди да забременея се хранех здравословно, не пиех газирано никакво, но сега някои неща не ми понасят просто. Надявам се да помине след 3тия месец и да мога да се храня по-здравословно.
Вчера бях на доктор и той ми препоръча да си взема протеин, щом не мога да ям месо - и да си го правя с газирана вода.


Ох, аз само като си представя протеиново прахче с вода и по-лошо ми става. За щастие, нямам проблеми да ям грах, леща, боб, кисело мляко (айрянът е супер за мен, а и си има протеин, само дето трябва да се занимавам да го правя, а откъде сили, а тук не го продават по магазините) та не не притеснявам за месото, аз така и така рядко го ям. Имах големи планове да ям риба два-три пъти седмично по време на бременността, но сега рибата ме отвращава просто, особено сьомгата. Обаче супер много ми се яде суши със сурова риба, много повече от преди, но нали не е разрешено... Печени картофи на фурна ми помагат донякъде, доста успокояващо ми действат на корема, стига да са само с малко мазнина. Картофите и съдържат всички необходими аминокиселини (белтъци, протеини), с обелките имат и фибри доста. Но пък искат готвене, а мъжът ми не знае как да ги прави, та рядко ги ям.

# 305
  • Мнения: 244
Вчера бях на доктор и той ми препоръча да си взема протеин, щом не мога да ям месо - и да си го правя с газирана вода.
Докторът изследва ли ти протеина, и имаш ли дефицит, че да ти предписва протеинови прахчета, или ти го каза наизуст само защото не ядеш месо?
Аз не ям месо от 10-12 години и всички показатели, които уж са свързани с приема на месо, са ми в горни граници. Никога не съм пила прахчета и такива. В България, като чуят, че не ядеш месо, изведнъж се връщат в пещерните години откъм мислене, за всеки случай Rolling Eyes Все сме с няколкостотин години назад, по много въпроси.
Да не говорим, че днешното месо може да ти набави само антибиотици и хормони, с които животинката е била инжектирана приживе.

# 306
  • Мнения: 119
Нищо не ми е изследвал, но и не ми изписа конкретен вид протеин. Аз съм тренираща мама и преди да забременя си пиех протеин редовно, и месо ядях. Споделих му, че не ми понася местоо, и той каза, че може да пия протеин,ако искам и ако се притеснявам.
Като цяло за една нетренираща жена нуждата е 0.8 гр за кг. При активни тренировки, нуждата се покачва. Масово не приемаме достатъчно протеин на ден (млечни продукти, меса, бобови, яйца, риба, ядки; в 1 яйце има около 11-12гр, за равносметка).  Не натрапвам на никого да пие протеин Simple Smile просто моят организъм е свикнал на пълноценна протеинова дажба и тя ми се отразява добре.

# 307
  • Мнения: 15
Момичета някоя да приема Бромокриптин и да има странични ефекти...
Заради висок пролактин съм на такава терапия, но бях забравила  4, 5 дни да го пия... и се чувствах много добре... снощи се сетих...и едни припадъци, силно сърцебиене, стана ми толкова лошо, че не можах да стана от земята, повръщах и това вечерта в 3 часа.... някакъв ад... преди това пак бях така,но го отдавах на ниското кръвно... а то  май си е от лекарството.
На някой да му се е случвало?

# 308
  • Sofia
  • Мнения: 4 077
Момичета някоя да приема Бромокриптин и да има странични ефекти...
Заради висок пролактин съм на такава терапия, но бях забравила  4, 5 дни да го пия... и се чувствах много добре... снощи се сетих...и едни припадъци, силно сърцебиене, стана ми толкова лошо, че не можах да стана от земята, повръщах и това вечерта в 3 часа.... някакъв ад... преди това пак бях така,но го отдавах на ниското кръвно... а то  май си е от лекарството.
На някой да му се е случвало?

Разговаряхте ли с лекар за това. Не ми се струва нормално да припадате и да продължавате да го пиете.
Ако трябва посетете спешното да Ви прегледат.

# 309
  • Мнения: 15
Да, разбрахме се да преустановя взимането до следващия преглед. Той ми обясни, че при хората с ниско кръвно този страничен ефект е често срещан.

 
Момичета някоя да приема Бромокриптин и да има странични ефекти...
Заради висок пролактин съм на такава терапия, но бях забравила  4, 5 дни да го пия... и се чувствах много добре... снощи се сетих...и едни припадъци, силно сърцебиене, стана ми толкова лошо, че не можах да стана от земята, повръщах и това вечерта в 3 часа.... някакъв ад... преди това пак бях така,но го отдавах на ниското кръвно... а то  май си е от лекарството.
На някой да му се е случвало?

Разговаряхте ли с лекар за това. Не ми се струва нормално да припадате и да продължавате да го пиете.
Ако трябва посетете спешното да Ви прегледат.

# 310
  • Мнения: 88
Благодаря, момичета.
При мен гаденето и повръщането отминаха, овладял съм положението. 😀

# 311
  • Мнения: 33
Момичета , на моменти доста се задъхвам и това ме притеснява . Обективно това ми е основното неразположение . Пулсът ми стига около 90. Не съм пълна, пускали сме тсх и беше Ок.Четох , че е нормално , но ще питам при следващия преглед живот и здраве . При вас има ли такива моменти

# 312
  • Мнения: 183
Момичета , на моменти доста се задъхвам и това ме притеснява . Обективно това ми е основното неразположение . Пулсът ми стига около 90. Не съм пълна, пускали сме тсх и беше Ок.Четох , че е нормално , но ще питам при следващия преглед живот и здраве . При вас има ли такива моменти

Да, един от първите ми симптоми, преди още да е + тестът. Всичко ми е по-трудно. Иначе бях в добра форма преди, редовно правех упражнения и кардио (които сега са химера). Задъхвам се от съвсем нормални неща

# 313
  • Мнения: 101
Здравейте, аз съм от декемврийската тема Grin С термин по приложение 1.12, за малко да съм при вас Grin Аз съм си скорпион и не се сдържах да не се обадя и при вас. Joy
Деноноощно ми е лошо, АГ ми препоръча Антиметил, вчера пих и ми повлия чудесно ама вчера Satisfied Днес по*ръщах и за вчера, и това хапче грам не ми попречи.. Не мога да се храня, каквато и храна да погледна и да си представя ме отвръщава.. притеснявам се, че това не е добре и за плода..

# 314
  • Мнения: 183
Здравейте, аз съм от декемврийската тема Grin С термин по приложение 1.12, за малко да съм при вас Grin Аз съм си скорпион и не се сдържах да не се обадя и при вас. Joy
Деноноощно ми е лошо, АГ ми препоръча Антиметил, вчера пих и ми повлия чудесно ама вчера Satisfied Днес по*ръщах и за вчера, и това хапче грам не ми попречи.. Не мога да се храня, каквато и храна да погледна и да си представя ме отвръщава.. притеснявам се, че това не е добре и за плода..

Не е опасно за плода, даже е знак за нормално развиваща се бременност. Като гледам какво е това лекарство, то е джинджифил, нищо чудно, че не ти помага. Джинджифилът изобщо не ми действа на мен. Помоли докторката ти за истински лекарства, антихистамини (доксиламин е доказан за гадене при бременност и е напълно безопасен за плода), не за разни билки. Междувременно можеш да пробваш витамин Б6, до 100 мг дневно. Има ефект, но просто намалява гаденето, не изчезва напълно

Общи условия

Активация на акаунт