Съвети относно влачени изпити и проекти. НБУ.

  • 716
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, Disappointed
Предварително се извинявам за тази тема, тъй като доста хора сигурно ще останат с лошо впечатление за мен от нея. Но съм тук нуждаеки се от житейски съвет от някого който е минал през нещо подобно.

Записах Висшето си образование в НБУ през 2019г. Уча графичен дизайн.
За съжаление след това знаете какво се случи глобално и училищата бяха затворени, онлайн обученито не беше
особено усъвършенствано и с две думи всичко тръгна надолу, а до преди това беше добре. И така 2 години...
През тези две години ми се натрупаха адски много изпити и проекти които не бях предала. Заради глобалната обстановка ми се наложи да работя 2 работи отвкъщи,тъй като бях уволнена от предната си работна позиция.
Образованието ми остана на заден план, прекалено много семейни и лични проблеми ми се случиха... и така до тази година.

Смених работата, и сега имам повече време и мога да обърна внимание най-накрая, но вече са се насъбрали сигурно 30-40 невзети изпита. А имам огромното желание да завърша..
Като страничен човек, какво бихте направили Вие? Плащали сте 4 години по 1600 лв всеки семестър, но не сте си взели изпитите.

1. Започвате да търсите преподаватели да си вземете изпитите? ( Макар,че почти никой не отговаря на мейлите Ви и не обръща никакво внимание когато отидете на място )

2. Записвате на ново и започвате да си плащате пак, и отново още 4 години.. през които не се знае какво ще се случи?

Бих се радвала адски много, ако някои успее да ми даде някакъв съвет или насока. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 19 032
Не си прекъснала все още, така ли? Търсиш си преподавателите и си взимаш изпитите. Тия изпити са от 2 години, в най-най-лошия случай нормалните хора го покриват този материал за 2 години, ако имат желание. Остави парите, ама как мислиш да хвърлиш още 4 години време на вятъра.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 191
3. Отивам в учебния отдел на въпросния университет и питам на място как е редно да постъпя и какво ми позволяват правилата на учебното заведение.

# 3
  • Мнения: 1 154
Май в НБУ е с писмо до декана за невзети изпити? Доста е странно, че нямате сесия за повишаване и неположени, но ще се оправят нещата. Не си първата, не си и последната. Натисни преподавателите, зъни и ги търси.

Колко ти струват изпитите? Нормалното е, според мен, 40-50 лв.? Ако е повече, не знам дали си заслужава.

# 4
  • Мнения: 13 553
Сина ми записа по същото време в НБУ, нищо драматично не се случи по време на пандемията. Имаха си он лайн лекции, тестове и  всичко си вървеше по план .
Май 2022 и 2023 замина на студенстка бригада и изостана доста с изпитите. Като се прибра поетапно започна да се свързва с преподавателите и сега и пред държавен изпит. Да напрегна се и то много, но си взе всички изпити.
Нямаше нито един негов преподавател, който да не отговори на въпросите му и да не го допусна до изпит.

Ти си изпуснала края сама, никакви оправдания не са в сила.
Та мнението ми е, че имаш ли желание ще си вземеш изпитите.

Последна редакция: чт, 29 фев 2024, 17:47 от Пролетно цвете

# 5
  • Мнения: 2
Май в НБУ е с писмо до декана за невзети изпити? Доста е странно, че нямате сесия за повишаване и неположени, но ще се оправят нещата. Не си първата, не си и последната. Натисни преподавателите, зъни и ги търси.

Колко ти струват изпитите? Нормалното е, според мен, 40-50 лв.? Ако е повече, не знам дали си заслужава.

До колкото ми е казано от департамента на университета, нужно е да издиря преподавателите и да си предам проектите или да се ява на изпит, зависи от предмета. Не ми е споменато за заплащане на такса или писмо до декана. Възможно е и да греша.
Сина ми записа по същото време в НБУ, нищо драматично не се случи по време на пандемията. Имаха си он лайн лекции, тестове и  всичко си вървеше по план .
Лято 2022 и 2023 замина на студенстка бригада и изостана доста с изпитите. Като се прибра поетапно започна да се свързва с преподавателите и сега и пред държавен изпит. Да напрегна се и то много, но си взе всички изпити.
Нямаше нито един негов преподавател, който да не отговори на въпросите му и да не го допусна до изпити.

Ти си изпуснала края сама, никакви оправдания не са в сила.
Та мнението ми е, че имаш ли желание ще си вземеш изпитите.

Благодаря за отговора. Имате ли представа дали е било нужно да си направи изпуснатите проекти или е имало различни поставени задачи конкретно за него,тъй като е изпуснал доста?

# 6
  • София
  • Мнения: 13 191
До колкото ми е казано от департамента на университета, нужно е да издиря преподавателите и да си предам проектите или да се ява на изпит, зависи от предмета. Не ми е споменато за заплащане на такса или писмо до декана.

Явно още не си изпуснала сроковете. Може и да са дали някакъв гратисен период за изпитите от времето на пандемията.
Направо отивай на място, виж кога са приемните часове на всеки от преподавателите и се разбери лично с него.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 528
И аз си влача едни неща в НБУ, така че имам опит. Става с ходене на място. Ама ако си сериозна, си отдели поне половин ден седмично за там. Имаш си програмен консултант, имаш секретарка, намери си ги и говори!
Надявам се, си записана и в двете системи - студенти НБУ и Мудъл, така че и там си виж нещата.
Не си изпуснала сроковете, в НБУ можеш да ходиш вечно...😁

# 8
  • Мнения: 13 553


Благодаря за отговора. Имате ли представа дали е било нужно да си направи изпуснатите проекти или е имало различни поставени задачи конкретно за него,тъй като е изпуснал доста?
[/quote]

Нямам представа какво се е разбирал с преподавателите, не е малък, че да го контролирам.
Уговорката ни беше, че като се прибере ще си подгони пропуснатите изпити и той го спази. Таксите не са малки, ако беше пропуснал да се оправя сам.
Обаждай се, ходи до НБУ и ще си изясниш всички въпроси. Успех.

# 9
  • Мнения: 1
Здравей , в e-student имаш индивидуален протокол , като влезеш на него пише редактирай , цъкаш и там има дати и зали за изпити по даден предмет .

Общи условия

Активация на акаунт