Ранна фетална морфология -проблем клапа сърце

  • 486
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,след проблема с "кухото яйце"продължаваме със следващия.На преглед вчера ми беше споменато че едната сърдечна клапа не се затваря добре,но това в повечето случаи се оправя от само себе си.Може да си представите как въздейства това и искрено се надявам да получа някой ценен съвет отново оттук,вчера бях в 13 седмица и 1 ден.Наистина сериозно ли е това,възможна ли е грешка,и към какъв специалист и кога да се насоча за второ мнение,най вече кога,трябва ли да изчакам.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 338
Може да отидете при д-р Румен Маринов. Той е кардиолог, но прави и фетална ехокардиография, доколкото знам, Преглежда в Национална Кардиологична болница и Надежда.

# 2
  • Мнения: 10
Фетална ехокардиография около 20-та г.с. Докторът от предния коментар е добър вариант.

# 3
  • Мнения: 1 976
Между 22 и 24 г.с. се прави феталната ехокардиография.
До тогава имате 2 ФМ, на които също ще се види какво се случва. Не се притеснявайте, доста често се случва и се оправя от самосебе си също толкова често. Още е малко бебчето и се развива.

# 4
  • Мнения: 16
Много благодаря Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7
При първата фетална откриха притеснително състояние на сърцето  и на моето бебе (различно от клапа). Твърдо препоръчвам д-р Румен Маринов. В Марковс, в Надежда и в Националната кардиологична болница преглежда. Най-лесно записах час в Марковс.

Общи условия

Активация на акаунт