Майски бебета 2024г. - Тема 9

  • 19 384
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 900
Ами на мен също ми пускат урина и кръвни след всеки преглед, тоест веднъж в месеца.

# 676
  • Мнения: 794
Много хубави новини от мамите с прегледи днес Heart
Влагалищен секрет ми взеха само веднъж в началото на бременността.
Кръвни през месец правя а урина всеки месец.
Аз също много взех да се изморявам,от корема,от качените килограми сигурно,много сложно взе да ми става.Последния път бях +12 кг,на 25-ти сигурно ще съм ударила +15,а може и повече Confused
А тоновете от кога започват,от 34 гс ли?

# 677
  • Мнения: 450
Влагалищна микробиология ми взеха засега два пъти, като вторият път бе по моя инициатива. Моето АГ отказва да ми взема, освен ако нямам оплаквания. ѝ
Кръвни и уринни изследвания до момента - 2 пъти, но аз ги пускам по-разширени, отколкото АГто ми ги назначава. Ще гледам да бъдат поне веднъж в месеца.

# 678
  • Мнения: 290
Аз кръвни си пускам често да си следя чернодробните, но иначе около веднъж на два месеца ми пускат и са заедно с урина. Влагалищен - веднъж в началото. Тонове аз ходя от 28-ма г.с, а за фетална ми каза 36 г.с - това е в Щерев, те се водят по техни си правила.

# 679
  • Мнения: 610
И аз така в Щерев. Тонове от 28 гс и фетална в 36. Ще си я почакам явно.

# 680
  • Мнения: 3 913
И аз съм в Щерев. Много късно ми се вижда трета фетална в 36 г.с. Даже и сега втората ще ми е в 24 г.с. (Аз ще съм с юнско бебе), което ми се вижда пак късно.
Да попитам тези в Щерев. Кога ви гледат на 3-4Д? Трябва да си го поискам сама? Заплаща ли се отделно? На втората фетална как е прегледа? Или трябва да го поискам от моят следящ лекар?

# 681
  • Мнения: 326
Явно доста варират в различните болници. В Надежда последната ФМ е до 31г.с, а тонове всяка седмица от 34г.с.

# 682
  • Мнения: 684
Аз кръвни си пускам често да си следя чернодробните, но иначе около веднъж на два месеца ми пускат и са заедно с урина. Влагалищен - веднъж в началото. Тонове аз ходя от 28-ма г.с, а за фетална ми каза 36 г.с - това е в Щерев, те се водят по техни си правила.

А защо следиш чернодробни, ако е удобно да попитам?

# 683
  • Мнения: 420
Аз за миризмата на новите мебели проветрявам когато е по топло и съм сложила ароматизатор в стаята но като цяло от опит с времето миризмата изчезва.. аз вече малко по малко приготвям багажа за родилното тези дни ще поръчам комплект за изписването да го изпера и прибера. Следващата събота ще пера и подреждам бебешки дрешки от баткото но с помощ защото са много а сама не ми се мисли  Simple Smile

# 684
  • Мнения: 794
Моята втора фм беше в 22 гс. В Надежда.Сега трета няма да правя.Но наистина и на мен ми се вижда късно 36 гс.И аз имам спомен,че в Надежда ми казаха макс 32 гс.Явно всяка болница различно.На мен втората фетална много ми хареса като преглед,бебето от А до Я го гледаха,всички органи,крайници,мерки,всичко топ.Изключително полезен преглед.Тези фетални само се препоръчват от лекарите,трябва да се направят задължителни и ако може да се поема поне някакъв процент от здравната каса за цената,защото не са малко парите.

# 685
  • София
  • Мнения: 356
На мен влагалищен секрет ми взеха в началото на бременноста. Тогава пуснах кръвни и урина - стерилна и обикновена. Втория триместър пак пусках кръвни.  Някои неща като TSH, желязо, хемоглобин и витамините си ги следя и без да ми казват.
В Токуда тоновете са от 8-ми месец. Или поне мен така ме викат.

# 686
  • Мнения: 290
Защото ми излязоха завишени от 4 тия месец и оттогава почна моя ужас с тези показатели. Пия хапчета за тях, за да ги нормализирам , спазвам диета (само назначена) и се консултирам с гастро всеки път като ги пусна.
Да чукна на дърво, не съм имала сърбежи и тв, просто рутинно открихме че са завишени и почнах да ги следя.

За феталната в Щерев - втората я правих към 22-ра седмица, защото в 20-та като отидох беше много малко бебето и не се видя като хората. Иначе 3д/4д само на фетална са ми правили.
Аз кръвни си пускам често да си следя чернодробните, но иначе около веднъж на два месеца ми пускат и са заедно с урина. Влагалищен - веднъж в началото. Тонове аз ходя от 28-ма г.с, а за фетална ми каза 36 г.с - това е в Щерев, те се водят по техни си правила.

А защо следиш чернодробни, ако е удобно да попитам?

# 687
  • Мнения: 610
Моята беше в 21 седмица, но тогава нямах 3д/4д снимки. Бебето изобщо не съдействаше и постоянно беше завъртяно, иначе ще попитам допълнително като запиша час за последната дали трябва нещо по-специално за да ми изкарат и нещо по-така като изображения.

За микробиологията са ми пускали 2 пъти досега, защото лекувах гъбички. Мисля, че сега ще ми пускат пак контролна.

# 688
  • Мнения: 199
Препарата на фрош в Кауфланд е на 3,59 тази седмица

# 689
  • Мнения: 186
Тези фетални само се препоръчват от лекарите,трябва да се направят задължителни и ако може да се поема поне някакъв процент от здравната каса за цената,защото не са малко парите.
Феталната се поема от здравна каса вече, но малко специалисти работят с направления.

Общи условия

Активация на акаунт