Доколко е вреден рентгена?

  • 2 254
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 606
Киселото мляко помага бърза изчистване от радиацията.
Киселото мляко няма да подпомогне  да се изчисти радиацията, да не говорим, че тя е нищожна при малка секторна снимка, за това медицината базирана на доказателства изисква примерно при кореното лечение да се прави снимка преди и след пълнене на канала, такава се изисква и от застрахователя, ако лицето има допълнително здравно. И няма нужда от кисело мляко.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 01:49 от thedentist

# 31
  • Мнения: 41 394
Киселото мляко на никого не е навредило. Помага и за разни отрови - във вредните производства им раздават кисело мляко всеки ден безплатно. Или поне някога раздаваха.
Обаче ми е много чудно как ще чисти радиация, това ми е новост.

# 32
# 33
  • Мнения: 41 394
Не видях нищо за кисело мляко. Но като цяло видях, че някои храни помагали за отстраняването на радиоактивни изотопи и част от металните замърсители на околната среда – кадмий, олово, стронций, барий, излишък на желязо, цезий и плутоний. Не знам колко е вярно и колко е изразен ефектът, но това са радиоактивни химически елементи и вещества, проникнало в тялото. Я ми кажи при рентгенова снимка откъде ще се вземат тези неща? При рентгена имаме облъчване в чист вид - лъчите минават през тялото и заминават и няма какво да се чисти. Това не е като да дишаш праха от Чернобилския облак.

# 34
  • Мнения: 439
Към ферментиралите храни спада киселото мляко - предпоследната група са в статията
Не видях нищо за кисело мляко. Но като цяло видях, че някои храни помагали за отстраняването на радиоактивни изотопи и част от металните замърсители на околната среда – кадмий, олово, стронций, барий, излишък на желязо, цезий и плутоний. Не знам колко е вярно и колко е изразен ефектът, но това са радиоактивни химически елементи и вещества, проникнало в тялото. Я ми кажи при рентгенова снимка откъде ще се вземат тези неща? При рентгена имаме облъчване в чист вид - лъчите минават през тялото и заминават и няма какво да се чисти. Това не е като да дишаш праха от Чернобилския облак.

# 35
  • Мнения: 41 394
Е, не ги четох, защото нямат нищо общо с радиацията Simple Smile

Цитат
Ферментиралите храни се борят ефикасно с токсините и имат благоприятен ефект върху червата. Този тип храни произвеждат „добри“ чревни бактерии, а те пък насърчават правилното храносмилане и усвояването на полезни вещества, сред които са витамините от група В. С консумацията им ще подпомогнем нашата имунна система и способността на тялото ни да отделя токсини. Сред ферментиралите храни са добре познатите ни кисело зеле и кисели краставички, както и мисо, тамари, темпе и кефир.

Пак да кажа - няма как храна да те изчисти от лъчи, преминали и заминали, защото няма какво да се чисти.

# 36
  • София
  • Мнения: 28 790
Е, "дело.бг" е "виден медицински" източник...

Общи условия

Активация на акаунт