Страх ли ви е?

  • 2 358
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 062
Взех да се побърквам. Лягам и ставам сдна и съща мисъл - бебето дали ще се събуди... Сънувам ужасни кошмари - как не мога да я събудя, как никой не може...По цял ден, че и нощем като заспи от време на време я побутвам да видя дали мърда...Вече не издържам.Толкова ме е страх от този Синдром на внезапната смърт, че откачам. В скоро време ще откача. Вас страх ли ви е? Как го преодолявате?

 Cry  Cry  Cry

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам за такъв страх
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy

# 2
  • Мнения: 3 663
Не се шашкай така, моля те.. то ако ще се случва и все до главицата на бебето да му стоиш ще стане. успокой и се радвай на бебето Simple Smile
май понякога така се получава от много четене....

# 3
  • Мнения: 2 258
От четенето е-няма от какво друго.Аз също бях психясала в началото.Ставах да  слушам дали диша и всякакви такива неща....В крайна сметка наистина ако има да става нещо,ще става.Като се премахнат всички предпоставки за този синдром-всичко е наред....!Не се притеснявай!

# 4
  • София
  • Мнения: 301
Недей да мислиш за това, мила! Пък и вие май вече сте минали опасния период!
Аз също се притеснявах, но наистина си бях наложила да не мисля за това! В крайна сметка, всичко е божа работа. И според мен се тормозиш излишно. Но също така знам, че няма да успееш напълно да го елиминираш това притеснение. Моето детенце е на 2г5м и до ден днешен, когато съм в стаята и той спи, винаги си го поглеждам дали диша.

# 5
Бебчо сам няма да спре да диша. Ти си го слагяй по гръбче, или на една страна и няма да имаш проблем.
Има едни индикатори за дишането които се слагат под дюшечето и отчитат дишането. Разпищяват се като не отчетат дишане. Ако ги има вземи за да спиш спокойно.

# 6
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Liorena
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Има такъв Синдром на внезапната смърт при новородено. Но, доколкото знам, ученита все още нямат категорично научно обяснение. Чела съм, че е възможно да се дължи на това, че бебето сънува, че е в утробата на майка си и просто "забравя" да диша.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пак казвам мноооооооооооооооого книги четем Sad Има една книга"детски болести",ако някога решиш да се самоубиеш прочети я и ще стане от раз Wink
Недей мисли за такива неща-радвай се на бебето!!

# 8
  • Мнения: 548
Не бой се, мисля, че това е често срещано чувство у майките през първите месец-два от живота на бебетата им. И аз изпадах в такива пристъпи на паника, гледах дали завивката му се повдига (т.е. дали диша), слагах си ръката под носа му, за да усетя дъха му и прочее щуротии. Добрата новина е, че това преминава и след някоя и друга седмица само ще се смееш на страховете си. Единственото, което се сещам да ти препоръчам срещу синдрома на люлчината смърт, е да слагаш бебето настрани след хранене.
Успех!

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
да
и при мен го има това нещо
от време на време, докато спим, ако се събудя "преслушвам" всички..бебета, татковци....
знам, че е лудост...

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Mari77
Цитат на: Liorena
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Има такъв Синдром на внезапната смърт при новородено. Но, доколкото знам, ученита все още нямат категорично научно обяснение. Чела съм, че е възможно да се дължи на това, че бебето сънува, че е в утробата на майка си и просто "забравя" да диша.


знам, че има такъв синдром, мисълта ми не е за това,
имах предвид, че за първи чувам за такава параноя.

# 11
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Liorena
Цитат на: Mari77
Цитат на: Liorena
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Има такъв Синдром на внезапната смърт при новородено. Но, доколкото знам, ученита все още нямат категорично научно обяснение. Чела съм, че е възможно да се дължи на това, че бебето сънува, че е в утробата на майка си и просто "забравя" да диша.


знам, че има такъв синдром, мисълта ми не е за това,
имах предвид, че за първи чувам за такава параноя.


Извинявай, не те разбрах. #Splat

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Mari77
Цитат на: Liorena
Цитат на: Mari77
Цитат на: Liorena
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Има такъв Синдром на внезапната смърт при новородено. Но, доколкото знам, ученита все още нямат категорично научно обяснение. Чела съм, че е възможно да се дължи на това, че бебето сънува, че е в утробата на майка си и просто "забравя" да диша.


знам, че има такъв синдром, мисълта ми не е за това,
имах предвид, че за първи чувам за такава параноя.


Извинявай, не те разбрах. #Splat


не, аз не съм се изразила добре, и затова по-горе се поправих.

# 13
  • Мнения: 1 734
Мдаааа, след страха от синдрома на внезапната смърт следват страхове от типа - като падне да не си разбие главата, като изяде нещо да не се задави.... и какво ли още не. Майчините страхове край нямат и май се увеличават колкото повече детето пораства. Имаше една приказка "да не ти се случва това, което си смисли майка ти" или нещо подобно

# 14
  • Мнения: 472
аз пък четох , че помагало  , когато го сложиш да спи в креватчвто по гръб , крачетата на бебето да опират в леглото тоес таблата или мрежичката , така те се чуствали по сигорни .
Но повтарям че това е прочетено от книгите а не е от опит ! Аз също се притеснявам да ли ще умея да се справя с гледането на бебето като се пръкне на бял свят !

# 15
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: biliana333
Пак казвам мноооооооооооооооого книги четем Sad Има една книга"детски болести",ако някога решиш да се самоубиеш прочети я и ще стане от раз Wink
Недей мисли за такива неща-радвай се на бебето!!


Абсолютно вярно! На една моя приятелка свекър й е педиатър и когато детето й беше бебе той се притесняваше защо все още не са му порастнали зъбчета. Моята приятелка му каза: Е, стига си се притеснявал - виждал ли си дете без зъби! И тогава той я сряза: Понеже съм виждал и затова се притеснявам! Shocked

Та представям си ако си педиатър и имаш дете как се притесняваш! Sad

# 16
  • Мнения: 2 494
Успокой се, и се радвай на бебока! Сестра ми когато малката се роди ставаше по 3 пъти на нощ да я слуша дали диша. Даже веднъж я разтърси и я събуди, че и се сторило че не диша! И детенцето се разплака, ама после се успокоиха и двете и пак заспаха! Не се психясвай сама! Усмивки!!!!!!

# 17
  • Мнения: 3 932
Цитат на: sia
Мдаааа, след страха от синдрома на внезапната смърт следват страхове от типа - като падне да не си разбие главата, като изяде нещо да не се задави.... и какво ли още не. Майчините страхове край нямат и май се увеличават колкото повече детето пораства. Имаше една приказка "да не ти се случва това, което си смисли майка ти" или нещо подобно


Абсолютно съм съгласна с твоето мнение. Има още една мисъл, която се сещам в момента :''Малки деца-малки проблеми, големи деца-големи проблеми"

# 18
  • Мнения: 7 716
И аз се плашех в началото. Ставам, слушам, лягам, пак ставам... Единственото лечение е времето. С времето виждаш, че нищо лошо не се случва и постепенно се успокояваш.

# 19
Аз бях най-зле!Мойте страхове започнаха още в бременността!Все си мислех че ще му се случи нещо на бебо и се бях побъркала Tired но сложих чертата и  Sleeping ..... си казах каквото стане(мислейки за лоши неща ги привличаш)!Радвай се на бебчето и не се панирай,че ще ти стане нещо....  #Shocked

# 20
# 21
  • Мнения: 2 529
Момичетата са ти казали много хубаво.
Спри да мислиш за такива неща и въобще за всякакви лоши неща около бебчето, защото само излишно се натоварваш с негативна енергия.

Познато ми е и на мен това усещане и много добре знам, че се дължеше на хормоналния дисбаланс след раждането. От това се получава и следродилната депресия. Най-доброто лекарство е да се виждаш с хора (можеш да каниш приятели вкъщи стига да са здрави) Wink Минава бързо, не се бой! Wink

# 22
  • Мнения: 2 596
Не се тревожи толкова много и не се оставяй на тези мисли да те тормозят и да не можеш да си почиваш. Ако продължаваш така, ще ти спре кърмата, недей. Всичко идва от следродилната депресия. На мен ми помагаше само да говоря със съпруга ми и всичко си идваше на място. Ще мине.  sleepuu

# 23
  • Мнения: 272
не се притесняваи още е малко бебчето - после ще се молиш да заспи  и няма и да сесетиш да го проверяваш с риск да го събудиш:)

# 24
Цитат на: Mari77
.. Пък и вие май вече сте минали опасния период!...
Абе периода хич даже не е минала, но пък не казвам, че хайде, дайте да се шашкаме. И на мене са ми минавали такива мисли, и колкото повече чета, толкова се увеличава разнообразието им Embarassed  Sad ...Все пак гледам да съм оптимист де Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: biliana333
Има една книга"детски болести",ако някога решиш да се самоубиеш прочети я и ще стане от раз

Хехе! Аз я имам тази книга и няколко пъти досега съм правила опити за самоубийство с нея!!! Laughing Като я прочетеш и започваш да виждаш симптомите на всички болести, описани в нея!

# 26
[quote="Liorena]...за пръв път чувам за такъв страх
 ...[/quote]Лио, и аз до преди месец не бях чувала, докато не ми се обади едно от момичетата в Кралството(тя не пише във форума) и ми каза, че са стояли в болницата с тази точно диагноза. Като ми разказваше и настръхнах...Слава богу, че всичко се е случило през деня за да могат да реагират на време....

# 27
(извинявам се, че пиша разкъсано -технически проблем).
Та лекарите са "побъркали" детенце от изследвания и накрая нищо - никакво обяснение. ПИтай я сега тази женица как спи - звъни ми по всяко време на денонощието за успокоение Sad .Бебката й е само на месец ....Та така де. Малко се отклоних Embarassed

# 28
  • Мнения: 768
Аз сьм голяма паника.
И с пьрвата бебка и с втората сьм така все ставам по 100 пьти нощем да слушам дали дишат. И най сьм спокойна ако спят с мен в леглото.

# 29
  • Мнения: 1 753
Цитат на: Liorena
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам за такъв страх
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Пише го и в книгата на д-р Спок - за майките, които имат първо бебе и често проверяват дали диша. Както и да е...

Не се шашкай eleksir. Просто наистина четем много книги и прекалено се притесняваме за глупости!

# 30
  • Мнения: 1 077
Добре си си, мила.
Случва се да имаш по някой друг натрапчив страх. Ако иначе си спокоен човек, ще отшуми. Ако си склонна да заменяш една паника с друга... Е, едва ли е така...
И мен ме беше шубе. Все пак е плащещо, че става нещо не съвсем обяснимо и трудно уловимо.

Човек с какво ли не свиква....

# 31
  • Мнения: 2 006
Аз бях същата Mr. Green Бях си поръ4ала от България книгата на Спок и като ми я донесаха без да искам про4етох то4но тази страница #Shocked И  така до към 9 мес. постоянно тормозех татито или ставах да я проверявам #Shocked

# 32
  • Мнения: 883
От време на време:)), много филми на ужасите гледам, много кошмари сънувам и твърде реални при това, няма как да не ми се отрази #Crazy  Twisted Evil .

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: albenadi
Цитат на: Liorena
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам за такъв страх
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Пише го и в книгата на д-р Спок


ами не чета д-р Спок. срам, голям срам за мен Embarassed

значи д-р Спок пише за "параноята на майките", а не за синдрома, така ли?

# 34
  • Мнения: 4 414
ох, аз бях полудяла...беба имаше проблем след раждането и  това сякаш отключи всички кошмари...бях я докарала до там, че изобщо не можеш да спя...ходех като хахо почти цял месец...абе, ужас! накрая таткото ни заведе на "бабешко турне" за 2 седмици и така се поуспокоих...но и сега ме прихващат лудите от време на време Sad

# 35
  • Мнения: 122
ИСКАМ ДА ВИ ДАМ СЪВЕТ РАДВАЙТЕ СЕ НА БЕБЧОВЦИТЕ ВИ,ОБСИПВАЙТЕ ГИ С ОБИЧ И ГРИЖОВНОСТ.Ако има нещо да се случва, то ще се случи със и или без наша намеса.Радвайте се и се обичайте!Четете по- интересните части от книгите, с които сте се въоръжили.Човек,мислейки позитивно живее добре.

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
можеш да сложиш бебко при теб за няколко нощи - докато преодолееш този страх  Laughing  който най-вероятно ще заместиш с друг  Laughing  Mr. Green
но поне пробвай! определено когато гушкаш бебо и го чувстваш - това разтоварва и двама ви от неприятните емоции

# 37
  • София
  • Мнения: 13 206
Честно казано не ме е било страх. Четох за синдрома, разбрах какво е и започнах да не чета повече по въпроса, точно за да не психясам. Така, че ще те посъветвам да се осведомяваш, но недей да мислиш непрекъснато за всякакви такива неща, да четеш и да препрочиташ!

# 38
  • Мнения: 1 753
Цитат на: Liorena
Цитат на: albenadi
Цитат на: Liorena
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам за такъв страх
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Пише го и в книгата на д-р Спок


ами не чета д-р Спок. срам, голям срам за мен Embarassed

значи д-р Спок пише за "параноята на майките", а не за синдрома, така ли?


И за двете

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: albenadi

И за двете


благодаря много. Sunglasses

# 40
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
О и аз съм ставала да го проверчвам дали диша, но доста ързо ми мина този страх.
Сега следват други  Confused

# 41
  • Мнения: 439
Боже - непрекъснато се вглеждам диша ли, не диша ли... И с каката беше така преди още да чуя за този синдром.
На едно място прочетох, че е добре бебето да спи по корем, именно с цел да се предпазва, а на друго - че е много опасно да спи по коремче..... а ние от самото начало спинкаме по половин нощ по корем Shocked ..... т.е. като я сложа така се успокоява ако се е въртяла преди това. А по гръб ме е страх да я сложа да не се задави. Завъртам я на една страна, но тя вече сама се извърта по гръб......

# 42
  • Мнения: 2 655
Вчера гледахме с татко новите бебе монитори тук. Те са със сензори някакви и следят дали бебето диша, ако или като спре те алармират. Мисля, че е доста удобно. Имат и редица други функции, светлини, музики и т.н. , за да го забавляват, докато дойде мама.
Това със страха НЕ Е ХУБАВО. Съветвам те да престанеш да мислиш така. СТРАХЪТ е лош съветник. Отпусни се и продължи напред. Не забравяй, че бебето е доста силно и жилаво и след като дотук е успяло ще успее да се пребори за живота. Опитай се да си повтаряш някакви мантри от рода:"Всичко е наред!", "Бебето диша и спи сладко!", "Аз съм спокойна" и т. н.
Дано това ти помогне. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 43
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
За този синдром много се говори тук и си е цял отдел в детските магазини - специални подпорки с велкро, да ги скожиш от двете страни на бебето за да не се обърне, малко наклонено клинче - дунапренена подпорка за да е главата малко на една страна, торба за спане за да няма одеало, монитори сто вида ... Но тук е прието детето още от първия месец да се слага в друга стая, което според мен е проблема, слагат сто играчки и  финтифлюшки в леглото и го оставят само, а после - необясним синдром  Rolling Eyes . Сестра ми така е щяла да се задуши, но тогава са слагали възглавници и тя се обръща на 2 месеца и започва да врещи във възглавницата. Но естествено нищо не става моментално, детето си се бори и диша и отиваш и го вдигаш. Лошото е когато е малко и само и се умори и се отпусне. Бррр, лошо ми става като го пиша това. Аз не смеех от стаята да изляза, да не би да стане нещо  Rolling Eyes . За съжаление подпорките не ги изтърпя, много топло му ставаше между тях, спи си с торба, без възглавница, нямам меко бордюрче около дюшека и пак ме беше страх. След четвъртия месец минава, като започне сам да се върти виждаш че може да си пази живота. Ама монитора не съм го спряла още, и сега слушам как диша ...

Общи условия

Активация на акаунт