Страх ли ви е?

  • 2 363
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: biliana333
Пак казвам мноооооооооооооооого книги четем Sad Има една книга"детски болести",ако някога решиш да се самоубиеш прочети я и ще стане от раз Wink
Недей мисли за такива неща-радвай се на бебето!!


Абсолютно вярно! На една моя приятелка свекър й е педиатър и когато детето й беше бебе той се притесняваше защо все още не са му порастнали зъбчета. Моята приятелка му каза: Е, стига си се притеснявал - виждал ли си дете без зъби! И тогава той я сряза: Понеже съм виждал и затова се притеснявам! Shocked

Та представям си ако си педиатър и имаш дете как се притесняваш! Sad

# 16
  • Мнения: 2 494
Успокой се, и се радвай на бебока! Сестра ми когато малката се роди ставаше по 3 пъти на нощ да я слуша дали диша. Даже веднъж я разтърси и я събуди, че и се сторило че не диша! И детенцето се разплака, ама после се успокоиха и двете и пак заспаха! Не се психясвай сама! Усмивки!!!!!!

# 17
  • Мнения: 3 932
Цитат на: sia
Мдаааа, след страха от синдрома на внезапната смърт следват страхове от типа - като падне да не си разбие главата, като изяде нещо да не се задави.... и какво ли още не. Майчините страхове край нямат и май се увеличават колкото повече детето пораства. Имаше една приказка "да не ти се случва това, което си смисли майка ти" или нещо подобно


Абсолютно съм съгласна с твоето мнение. Има още една мисъл, която се сещам в момента :''Малки деца-малки проблеми, големи деца-големи проблеми"

# 18
  • Мнения: 7 716
И аз се плашех в началото. Ставам, слушам, лягам, пак ставам... Единственото лечение е времето. С времето виждаш, че нищо лошо не се случва и постепенно се успокояваш.

# 19
Аз бях най-зле!Мойте страхове започнаха още в бременността!Все си мислех че ще му се случи нещо на бебо и се бях побъркала Tired но сложих чертата и  Sleeping ..... си казах каквото стане(мислейки за лоши неща ги привличаш)!Радвай се на бебчето и не се панирай,че ще ти стане нещо....  #Shocked

# 20
# 21
  • Мнения: 2 529
Момичетата са ти казали много хубаво.
Спри да мислиш за такива неща и въобще за всякакви лоши неща около бебчето, защото само излишно се натоварваш с негативна енергия.

Познато ми е и на мен това усещане и много добре знам, че се дължеше на хормоналния дисбаланс след раждането. От това се получава и следродилната депресия. Най-доброто лекарство е да се виждаш с хора (можеш да каниш приятели вкъщи стига да са здрави) Wink Минава бързо, не се бой! Wink

# 22
  • Мнения: 2 596
Не се тревожи толкова много и не се оставяй на тези мисли да те тормозят и да не можеш да си почиваш. Ако продължаваш така, ще ти спре кърмата, недей. Всичко идва от следродилната депресия. На мен ми помагаше само да говоря със съпруга ми и всичко си идваше на място. Ще мине.  sleepuu

# 23
  • Мнения: 272
не се притесняваи още е малко бебчето - после ще се молиш да заспи  и няма и да сесетиш да го проверяваш с риск да го събудиш:)

# 24
Цитат на: Mari77
.. Пък и вие май вече сте минали опасния период!...
Абе периода хич даже не е минала, но пък не казвам, че хайде, дайте да се шашкаме. И на мене са ми минавали такива мисли, и колкото повече чета, толкова се увеличава разнообразието им Embarassed  Sad ...Все пак гледам да съм оптимист де Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: biliana333
Има една книга"детски болести",ако някога решиш да се самоубиеш прочети я и ще стане от раз

Хехе! Аз я имам тази книга и няколко пъти досега съм правила опити за самоубийство с нея!!! Laughing Като я прочетеш и започваш да виждаш симптомите на всички болести, описани в нея!

# 26
[quote="Liorena]...за пръв път чувам за такъв страх
 ...[/quote]Лио, и аз до преди месец не бях чувала, докато не ми се обади едно от момичетата в Кралството(тя не пише във форума) и ми каза, че са стояли в болницата с тази точно диагноза. Като ми разказваше и настръхнах...Слава богу, че всичко се е случило през деня за да могат да реагират на време....

# 27
(извинявам се, че пиша разкъсано -технически проблем).
Та лекарите са "побъркали" детенце от изследвания и накрая нищо - никакво обяснение. ПИтай я сега тази женица как спи - звъни ми по всяко време на денонощието за успокоение Sad .Бебката й е само на месец ....Та така де. Малко се отклоних Embarassed

# 28
  • Мнения: 768
Аз сьм голяма паника.
И с пьрвата бебка и с втората сьм така все ставам по 100 пьти нощем да слушам дали дишат. И най сьм спокойна ако спят с мен в леглото.

# 29
  • Мнения: 1 753
Цитат на: Liorena
#Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
за пръв път чувам за такъв страх
 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Пише го и в книгата на д-р Спок - за майките, които имат първо бебе и често проверяват дали диша. Както и да е...

Не се шашкай eleksir. Просто наистина четем много книги и прекалено се притесняваме за глупости!

Общи условия

Активация на акаунт