Термин Март 2024 - тема 5 с мартенски бебчета 🩵🩷

  • 17 791
  • 330
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 175
Аз съм със секцио сега още в болницата, бях си взела два вида за родилки https://www.ozone.bg/product/canpol-sledrodilni-higienni-prevrazki-10-br/ и тези
https://www.ozone.bg/product/lansinoh-sledrodilni-prevrazki-l-razmer/ като си ги ползвах с мое си бельо, което си ми е под белега като ластик. Самите превръзки са дълги и плътни, като памперс не ми спарваха и бяха удобни до колкото може да ти е удобно с превръзка. При мен кървенето не е много, така че аз си минах на стандартна превръзка, която си ми е ок, така че както ми беше казал и АГ-то и обикновена нощна превръзка ще свърши работа. Simple Smile  Но кървенето е много относително така че според мен е добре да си имаш и от двете.

Честито на родилите мами, да са ви здрави и пухкави бебчетата!!

Аз идвам от майската тема при вас с въпрос за секциото. Само със стандартни превръзки (тип нощни) ли бяхте след операцията или със следродилни гащи (нали все пак те изчистват)?

# 211
  • Мнения: 2 635
Колко време кърви след секцио?

# 212
  • Мнения: 201
Моите лохии продължиха 25 дни, но при всеки е индивидуално.
За мен еднократното бельо е голямо откритие, много ми бяха удобни в болницата, даже имах останали в пакета и си ги носих вкъщи.  😃

# 213
  • Мнения: 112
Честито tedsity! Много се радвам като видя, че някой е родил естествено. В нашата тема сякаш почти всички са със секцио. Да сте живи и здрави! Поздрави и на другите мамчета! Здрави, пухкави бебенца на всички пожелавам, а на мамчетата - да се възстановят бързо и да получават нужната подкрепа!

# 214
  • Мнения: 195
Не знам дали е тук мястото, но смятам, че е удачно да попитам пресни мами. Моето бебче е на точно 14 дни и ми се струва, че не е наддало много, дори и до родилното си тегло. Вашите върнаха ли си родилното тегло и кога? По колко гр. на ден е хубаво да качват? Има ли други повръщащи бебенца...от 5 дни насам ми връща кърма или АМ по-малко, но някой път е повече. Не знам дали се нахранва, говорят ми за рефлукс, сякаш го боли коремчето, но не плаче като за колики. Днес първа разходка с количката за 10 мин. по гръб и повърна, не му беше комфортно...тези капки Биогая предписвали ли са ви ги и някой давал ли е вече? 🥺

# 215
  • Мнения: 492
Ами нашето момче връща мляко. Във вторник сме на консултация да видим дали наддава. На нас в неонатолагиата ни изписаха Биоамика капки и ги давам още от 3 ден. Не знам дали е рефлукс, но плюе млякото.
Мен ме притеснява,че от 2 дни се появи някакйв жълтеникав секрет от едното око. Почиствам с физиологичин разтвор,но пак се появява. Ще видим педиатйрката какво ще каже, но дано не е някакво вйзпаление.

# 216
  • Мнения: 212
Не знам дали е тук мястото, но смятам, че е удачно да попитам пресни мами. Моето бебче е на точно 14 дни и ми се струва, че не е наддало много, дори и до родилното си тегло. Вашите върнаха ли си родилното тегло и кога? По колко гр. на ден е хубаво да качват? Има ли други повръщащи бебенца...от 5 дни насам ми връща кърма или АМ по-малко, но някой път е повече. Не знам дали се нахранва, говорят ми за рефлукс, сякаш го боли коремчето, но не плаче като за колики. Днес първа разходка с количката за 10 мин. по гръб и повърна, не му беше комфортно...тези капки Биогая предписвали ли са ви ги и някой давал ли е вече? 🥺
Нашата мома също връща през деня особено понеже я кърмя и незнам дори колко като количество изяжда но повърне ли веднага търси да цица дори да е яла преди 30 мин.и аз незнам дали е нормално и ние сме на педиатър тази седмица

# 217
  • Мнения: 112
и моето бебче връща по малко след всяко хранене. Гледам да го оригвам след всяка гърда и след хранене да го държа около 15-20 мин поизправено (гушнат). Но това е нормално и го имаше и при първото ми дете. Общо взето като се напъне да пръцне и храната му се качва. Хранопроводът е толкова къс, че става мн лесно. Но не плаче, значи не е чак толкова дискомфортно за него. Понякога се разхълцва.

# 218
  • Мнения: 212
и моето бебче връща по малко след всяко хранене. Гледам да го оригвам след всяка гърда и след хранене да го държа около 15-20 мин поизправено (гушнат). Но това е нормално и го имаше и при първото ми дете. Общо взето като се напъне да пръцне и храната му се качва. Хранопроводът е толкова къс, че става мн лесно. Но не плаче, значи не е чак толкова дискомфортно за него. Понякога се разхълцва.
А през какъв интервал се храните че ние през деня нямаме само вечер си е сложила режим

# 219
  • Мнения: 64
Въпрос към родилите със секцио мами: Имали ли сте двс дни след операцията силна болка в главата, врата и тила? Как се справихте, четох че е реакция от упойката и при някои жени се случва...

# 220
  • Мнения: 195
и моето бебче връща по малко след всяко хранене. Гледам да го оригвам след всяка гърда и след хранене да го държа около 15-20 мин поизправено (гушнат). Но това е нормално и го имаше и при първото ми дете. Общо взето като се напъне да пръцне и храната му се качва. Хранопроводът е толкова къс, че става мн лесно. Но не плаче, значи не е чак толкова дискомфортно за него. Понякога се разхълцва.
А през какъв интервал се храните че ние през деня нямаме само вечер си е сложила режим

Ние на 3ч.+. По 15 мин на гърда, а вечер на два пъти и по 30 мл АМ след кърмене. И аз си мислих, че преяжда или е мн лакомо и все още не мога да разбера. Пък е гладно след по сериозно връщане понякога.

Въпрос към родилите със секцио мами: Имали ли сте двс дни след операцията силна болка в главата, врата и тила? Как се справихте, четох че е реакция от упойката и при някои жени се случва...

В болницата на 3, 4 и 5 ден адска болка в главата. Казаха ми да пия Беналгин или кафенце нещо. Минаваше само в легнало положение.

# 221
  • Мнения: 175
Аз имах болки във врата и тила по това време, говорих с анестезиолога и заключихме че е по-скоро от леглото и как спя. Мъжа ми леко ме разтри на място и на следващия ден ми нямаше нищо. Честно да си призная на мен ден две и три след секциото ми бяха ужасни, защото можеш да стоиш само по гръб и ако се застоиш и се разгънеш си те боли като ставаш и като едната ти ръка е заключена с абоката... Обаче колкото повече се движиш, толкова по-добре си Simple Smile на изписването можех да изтичам от болницата 😂

Въпрос към родилите със секцио мами: Имали ли сте двс дни след операцията силна болка в главата, врата и тила? Как се справихте, четох че е реакция от упойката и при някои жени се случва...

# 222
  • Мнения: 291
Момичета ,след като ви падна тапата имахте ли някакво течение (розово, кафяво)? Дали е нормално да има нещо ? 🤔

# 223
  • Мнения: 112
и моето бебче връща по малко след всяко хранене. Гледам да го оригвам след всяка гърда и след хранене да го държа около 15-20 мин поизправено (гушнат). Но това е нормално и го имаше и при първото ми дете. Общо взето като се напъне да пръцне и храната му се качва. Хранопроводът е толкова къс, че става мн лесно. Но не плаче, значи не е чак толкова дискомфортно за него. Понякога се разхълцва.
А през какъв интервал се храните че ние през деня нямаме само вечер си е сложила режим

2,5 или 3 часа. През нощта не го будя, защото той ме събужда сякаш е роден с часовник на 3 часа и си го храня. Но от приятелки с повече опит с кърменето знам, че е нормално да има периоди, в които да искат по-често да сучат бебетата. Така регулират количеството кърма и го карат да се увеличава, ако не им стига.

# 224
  • Мнения: 7 379
Въпрос към родилите със секцио мами: Имали ли сте двс дни след операцията силна болка в главата, врата и тила? Как се справихте, четох че е реакция от упойката и при някои жени се случва...
Имах такава беше ужасно не можех да си завъртя главата ....няколко дни и накрая си поисках хапче,бях още в болницата(от майската тема съм,но пиша за първото)

Общи условия

Активация на акаунт