Термин Март 2024 - тема 5 с мартенски бебчета 🩵🩷

  • 15 912
  • 330
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 133
За течението моят АГ ми каза, че е нормално.
Вече от натиска на бебето може да изпускаме и урина.
Аз забелязвам такова течение след по-продължителна разходка.

# 61
  • Мнения: 166
Здравейте, мами и честит празник! От вчера имам по-обилно течение на моменти. Бледо бяло е и по-течно, притеснявам се дали нямам изтичане на води тъй като съм в 37г.с +3 , а съм на преглед чак на 12.03. Някоя от вас дали е попаднала в такова положение?

Водите са без цвят и мирис, спокойно. Аз често се потвам в страни по ръба на бикините и последния път се панирах дали това всъщност не са води...на прегледа се установи, че бебето си има много течност, макар и в 38с. Течение и аз имам бяло напоследък нещо.

# 62
  • Мнения: 37
Благодаря за отговорите момичета. Тъй като ми е първа бременност и то много чакана, вече от всичко се панирам. Може би и хормоните си играят още повече към края и просто съм изнервена.

П.С. Честито на всички вече родили мами , здрави и щастливи бебчета! 🍀

# 63
  • Мнения: 171
Честит празник, момичета! ❤️🥰
Моето момиче от вторник си е вкъщи след цели 2 месеца, които прекара в неонатологията. Все още на моменти не осъзнавам, че си е при нас. Беше ужасна борба, бяха много сълзи, беше една неописуема мъка, но повярвайте ми, когато вече си дойде вкъщи забравих за цялото време и всичките майчини сълзи, които изплаках. 🩷
В момента свикваме заедно, но тя е изключително кротко и добро бебе, не мога да се оплача засега. Милото ми хайванче, изкарало е една казарма в това отделение, научили са я на строг режим, който тя рядко нарушава. 😅🥰

# 64
  • Мнения: 223
Belle бъдете здрави и щастливи …най-хубавото предстой ❤


quote author=belle___ link=topic=1634965.msg47721358#msg47721358 date=1709931231]
Честит празник, момичета! ❤🥰
Моето момиче от вторник си е вкъщи след цели 2 месеца, които прекара в неонатологията. Все още на моменти не осъзнавам, че си е при нас. Беше ужасна борба, бяха много сълзи, беше една неописуема мъка, но повярвайте ми, когато вече си дойде вкъщи забравих за цялото време и всичките майчини сълзи, които изплаках. 🩷
В момента свикваме заедно, но тя е изключително кротко и добро бебе, не мога да се оплача засега. Милото ми хайванче, изкарало е една казарма в това отделение, научили са я на строг режим, който тя рядко нарушава. 😅🥰
[/quote]

# 65
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Belle, знай, че тя е минала вече най-голямото препятствие в живота си и ще и казваш, че щом се е справила с това, може всичко!
Аз съм тук като бъдеща леля на мартеничка, вълнувам се много. Бях в мартенската тема преди 19 год., дъщеря ми също се роди с ниско тегло, взехме си я април. Най-хубавия месец за раждане, цяло  лято и есен са навън бебоците.

# 66
  • Мнения: 186
Беле, честита радост. Най-накрая свърши тази мъка. Нека малкият ти войник продължава да е все така силна и борбена. Трудно започна животът й, но в този живот винаги има равновесие, така че нека от тук нататък по-голяма мъка от счупен нокът да нямате!

Що се отнася до околоплодните води:
Според една акушерка от Америка, която гледах в ютуб, ако имаме съмнение за изтичане на води се прави следното:
1) изпишквате се
2) сменяте превръзката задължително или слагате лигнин
3) лягате за 15-20 минути
4) когато станете, ако има някакво изтичане на околоплодни води, то те ще са се събрали във влагалището и ще се стекат
5) ако има нещо по лигнина - веднага в болницата да го тестват и след това да ви и прегледат вагинално.

Иначе моят опит с теченията през бременността е, че колкото повече терминът наближава, толкова повече течението се засилва. Варира от леко лигаво, през беличко, през леко жълтеникаво, без никакъв мириз. Имам 2 пускани микробиология в рамките на 2-3 седмици, точно заради такива оплаквания, като АГ и двата пъти беше сигурен, че ще излязат първо бактерии, после гъбички ... оказа се, че всичко е чисто, вкл. лактобацили в норма.

# 67
  • Мнения: 49
Момичета, минавам да се похваля, че вчера получих най-хубавия подарък за осми март- бебе Борис, 3920кг, 53 см. Последните дни вдигах кръвно и се наложи секцио в 40+1. 🥰

# 68
  • Мнения: 171
Да ти е жив и здрав юнака Борис! Най-хубавия подарък на мама е направил! 🥰

# 69
  • Мнения: 186
Жив и здрав да е Борис и мама бързо да се възстанови. Най-сладкият подарък за 8ми март.
Е предполагам секциото не беше толкова страшно, нали?

# 70
  • Мнения: 49
Благодаря ви ❤
Иначе изобщо не беше страшно в интерес на истината 😀 днес ни и раздвижиха и бебчо вече е при мен и се гушкаме, единствено е голяма борба с опитите за кърмене, въобще не ще зърното, то едвам се буди да яде от шише 🙈 нооо не се отказвам 🤞🏻

Жив и здрав да е Борис и мама бързо да се възстанови. Най-сладкият подарък за 8ми март.
Е предполагам секциото не беше толкова страшно, нали?

# 71
  • Мнения: 2 631
Много хубаво темата се пълни с бебета. ❤️🤩
Белле браво на вас успяхте. 🍀
Честит да е Борис, да расте здрав, благословен и с късмет. 😘

# 72
  • Мнения: 186
Малкият Борис явно е поспалив малък сладкиш Blush. Не се отказвай с кърменето, щом го искаш. Може и да не иска гърдата още, защото не ти е слязла кърмата. Май след 3-4 дни слиза при секцио... Акушерките какво казаха по въпроса и помагат ли с кърменето?
Сега осъзнавам, че тези въпроси никога не съм ги задавала в болницата, в която ще раждам и всъщност не знам дали ще има запознато медицинско лице, което да удари рамо в точния момент...

# 73
  • Мнения: 49
Акушерките насърчават да го слагам на гърда да засмуква за стимулация, но пък той не иска засега. Ще се мъчим днеска пак 🤞🏻🍀

# 74
  • Мнения: 112
Честито, Геринка! Голям юнак! Да ви е жив и здрав!
Не се отказвай от кърменето - и аз съм в този филм. Просто си трябва тренировка и за бебето и за теб.

Общи условия

Активация на акаунт