Млякото ми намаля!!!

  • 1 362
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Мерси, Роня! Днес потръгна, даже преди да ти прочета така направих, просто трябва са се налучка позата явно...

# 16
  • Мнения: 791
Май най-важното в кърменето е спокойствието!
Преди три дена усетих че ми налява кърмата - бебчо не се насукваше за 15-20 мин. активно сучене , а за около половин час, и не искаше да пусне гърдата. Предприех активни мерки - повече почивка - не се надигах почти от леглото, много лук, чая на Хип за кърмачки, който е на гранули, но и от другият чай на Хип обогатен с желязо има ефект, но стига за 2дена и половина( по 200мл на ден), докато гранулирания може да ти стигне и за седмица - зависи колко често пиеш от него, също така след всяко кърмене си хапвах, както и преди всяко кърмене пиех по една чаша сок.Сега ми се регулира кърмата, и въпреки че са ми меки гърдите, като наближи часът за кърмене усещам как се пълни съответната гърда и стига на бебчо. Четох че се получава такава цикличност в намаляване на кърмата и увеличаването и съответно през месец-два. Така че споиствие и упоритост!!! Кърменето преди всичко!!! Hug

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте  Hug
Искам да използвам темата, за да не отварям нова  Peace
Имам един въпрос - и моята кърма много намаля, а и цикълът ми дойде  Rolling Eyes
Четох, че това означава, че кърмата спира  Shocked и наистина преди цедях с помпата по 120 мл, а сега събирам едва по 50-60?
Какво да направя за да продължим с кърменето? Има ли мами, които след цикъл са продължили да кърмят?
Бебчето ме и на 2 месеца и половина!
БЛАГОДАРЯ ВИ!  Hug

# 18
  • Мнения: 535
Златна, единственото, което трябва да правиш за да запазиш кърмата си, е да кърмиш Joy И то на поискване и всеки път, когато бебчето се размърда. И аз отначало цедях по около 200мл, после цедях по 60 и сега само капки... и това е. Ех... колко отдавна беше това време. Преди година и половина.... Еееххх. Така ви завиждам Hug

# 19
  • Мнения: 110
Златна, единственото, което трябва да правиш за да запазиш кърмата си, е да кърмиш Joy И то на поискване и всеки път, когато бебчето се размърда. И аз отначало цедях по около 200мл, после цедях по 60 и сега само капки... и това е. Ех... колко отдавна беше това време. Преди година и половина.... Еееххх. Така ви завиждам Hug
Защо ни завиждаш WinkМен сега ми е гадно и депресирано,а ако по-нататък е по-трудно не исками да мисля Rolling EyesМоже би не оценявам сега колко е хубаво newsm78

# 20
  • Мнения: 532
Здравей Станси  Heart Eyes Grinning, кърмите ли се още?

Пандора82, добре че си пуснала тема, щях да ти пиша на лични, защото попрочетох нещо, което си писала в друга тема.

Искам да те окуража, че се справяш перфектно! Стигнала си почти до края на трудностите, оттук започва наистина приятното кърмене - бебето е спец, кърмата се урегулира ... единственото, което трябва да правиш е при поискване да слагаш бебо на гърда и бебето се насуква за 5-10 минути, а някои дори за 2-3 - не се шегувам, толкова са задобрели в сукането  Grinning.

Мога да те уверя, че в БГ няма по-добро събиране на инфо за кърменето и проблемите, отколкото в тукашната библиотека.

На Бг педиатрите им предстои едно голямо обучение по тези въпроси.

От изчетеното по-горе виждам перфектни съвети - да не говорим, че са се включили и дългогодишни майки кърмачки с доста опит, а и с опит в консултирането.

Имаш пълната ни подкрепа! Остава да се пребориш с понамалялата кърма - ако въобще е намаляла, според мен се е регулирала добре.

Бебе на гърда доста често, задължително нощни сукания заради високите нива пролактин, нормално хапване, лактогонни мерки - за седмица всичко ще е добре и отново ще сте в режим.

Успех!

ПС. Ако ти е любопитно мога да ти пратя дневника си със страхотните проблеми на моето дете, благодарение на "вещите" бг педиатри - ранно отбиване, смяна на млека, ранно захранване, ужасии с бебешката храносмилателна система, алергии, миене на шишета, стерилизиране, неспокойно и непрекъснато ревящо бебе заради колики от АМ и алергични реакции, непрекъснато ходене по лекари. Не с всички деца е така, но с моето се случи ....

# 21
  • София
  • Мнения: 2 162
Златна, единственото, което трябва да правиш за да запазиш кърмата си, е да кърмиш Joy И то на поискване и всеки път, когато бебчето се размърда. И аз отначало цедях по около 200мл, после цедях по 60 и сега само капки... и това е. Ех... колко отдавна беше това време. Преди година и половина.... Еееххх. Така ви завиждам Hug
Защо ни завиждаш WinkМен сега ми е гадно и депресирано,а ако по-нататък е по-трудно не исками да мисля Rolling EyesМоже би не оценявам сега колко е хубаво newsm78

 newsm62 Това беше много сладко. По- нататък е по- лесно, но когато бебчо стане кърмаче на 1,5 години като на Станси няма да суче толкова често като сега и тогава и ти ще завиждаш на мамите с малки бебчета.

Съветите вече си ги получила. От мен пожелания за успех и много хубави моменти с кърмачето. Grinning

# 22
  • Мнения: 535
Пандора, как да не ви завижда човек Flutter HugСамо си играете с малчовците, те ви слушат и най- много да поревават. Ела да видиш какво е да сменяш памперс на бебе- гигантче, рита, хапе и иска цица Laughing А лилфи наистина е права, откак почнах работа, кърменето е сякаш припомняне за малкия, че аз съм мама, а не тати. И  като ме види знае, че мама няня(за да си легна и да го оставя да суче), а той прави амам. И да... не суче както сучат вашите малчовци, а го прави от удоволствие и щастие, а да оставим и това, че се заиграва с някоя част от тялото ми, гърделичка ме и тн и тн. Изобщо, кърменето се превръща в една много специална връзка, а детето не е само малка ревяща кукличка, вече е неоправляемо торпедо, на което, ако му се скараш, се сеща, че му се е досукало... та така.... завиждам ви Joy  bouquet

# 23
  • Мнения: 110
Пандора, как да не ви завижда човек Flutter HugСамо си играете с малчовците, те ви слушат и най- много да поревават. Ела да видиш какво е да сменяш памперс на бебе- гигантче, рита, хапе и иска цица Laughing А лилфи наистина е права, откак почнах работа, кърменето е сякаш припомняне за малкия, че аз съм мама, а не тати. И  като ме види знае, че мама няня(за да си легна и да го оставя да суче), а той прави амам. И да... не суче както сучат вашите малчовци, а го прави от удоволствие и щастие, а да оставим и това, че се заиграва с някоя част от тялото ми, гърделичка ме и тн и тн. Изобщо, кърменето се превръща в една много специална връзка, а детето не е само малка ревяща кукличка, вече е неоправляемо торпедо, на което, ако му се скараш, се сеща, че му се е досукало... та така.... завиждам ви Joy  bouquet

 rotfImbo  хи хи,много ме кефите

# 24
Единстения начин да се стимулира латацията е кърменето. И аз имах такива проблеми и педиатърката ми настоявапше да дохрнавам за съужаление я послушах, но слава богу бебето излезе по умно от мен и не искаше Амн. Явно кърмата му е стигала. както повечето казват, отделянето на кърма се регулира. Много ми помогна чаят на Хип за стимулиране на лактацията и бадемови ядки. Не бързай да захранваш преди 6-тия месец, бъди спокойна и всичко ще е наред.

Успех!!
 и се наслаждавай на това, че кърмиш, правих го 1 година и сега ми липсва този момент

Общи условия

Активация на акаунт