Въпрос за тоалета на бебето

  • 1 592
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Да,след баня се маже със зехтин или някакъв продукт за бебшка кожа.Това за физиологичния разтвор ми е малко странно-все пак вътре в този разтвор има сол,мисля,че така само може да се навреди на бебето-все едно да го осоляваш по време на къпане!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 423
Мазане с физиологичен разтвор е равно на сол във водата.

Не е добре за кожата именно на тези нежни места...

Така е ...  Rolling Eyes Нещо се е объркала приятелката ти . Дано да слезе на земята !
Peace  Peace  Peace Бебешката кожа е много нежна и трябва да се увлажнява, а физиологичния разтвор само я изсушава 

# 17
  • Мнения: 4 621
След баня, бебето се маже с олио или мляко. За пръв път чувам това за физиологичния разтвор newsm78

# 18
  • Мнения: 6 461
Разбира се че трябва да се омазнява бебешката кожа.
Това за физиологичния разтвор след къпане  ми се струва пълна глупост ,понеже той е солен и ще изсушава кожта на детето особено гънките ,които евентуално могадт да се подсекат.
 Разтвор на натриев хлорид във вода се нарича физиологичен разтвор.

# 19
  • Мнения: 9 050
Щом е като солта във водата, знам за какво се прави, обаче е пълна глупост.
Правело се, за да не мирише бебето лошо. На мен ми се струва глупаво, защото моя мъник никога не е миришел лошо. Мирише си на бебче Simple Smile
Според свекърва ми, солта убивала лошата миризма на потта, когато детето поотрасне. Ама честно да ви кажа, мъжа ми като се върне от мач ooooh!....изобщо не му е помогнало това, че едно време са го заривали в сол като риба. Веднага влиза в банята!

# 20
  • Мнения: 270
И аз го чувам за първи път.Мажа само с тоалетно мляко.

# 21
  • Мнения: 8 917
Физиологичен разтвор? Wink И може ли да каже защо Simple SmileНе виждам никакъв ефект от него. Мажа си я с тоалетно мляко на Бюбхен. Peace

# 22
  • Мнения: 4 451
И аз я чувам за първи път тази работа. След баня си я подсушавам добре и я мажа със сусамово олио или бебешко такова (в момента ми е на "Орифлейм").

# 23
  • Мнения: 252
И аз го чувам за първи път.Мажа само с тоалетно мляко.

# 24
  • Мнения: 990
Не съм чувала за подобно нещо , а и не виждам смисъл в тази процедура.

# 25
  • София
  • Мнения: 480
Бебешката кожа е много нежна и трябва да се увлажнява, а физиологичния разтвор само я изсушава 
  Peace

# 26
  • Мнения: 5 026
Не съм чувала за подобно нещо , а и не виждам смисъл в тази процедура.
Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 424
аз също знам, че едно време са мажели бебоците със сол, за да не миришат после на пот и краката им да не миришат. това на мен лично не ми се вярва да помага.
аз мажа бебчо със зехтин само след баня и тя се чувства екстра Grinning

# 28
  • Мнения: 3 456
Не виждам никакъв смисъл в това.

Да, и аз newsm78 newsm78 newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 1 248
Мазане с физиологичен разтвор е равно на сол във водата.

Не е добре за кожата именно на тези нежни места...

 Naughty

Общи условия

Активация на акаунт