За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 470
  • 753
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4 833
Аз до едно денонощие ще гледам да ги изконсумираме.

# 496
  • Мнения: 5 830
И аз с малко глупав въпрос:
Мога ли да направя двойно шоколадовите напуканите сладки за Великден?

# 497
  • Варна
  • Мнения: 792
Имах точно хотелски мини хл-ник.Ако са добре опаковани/затворени до две денонощия издържаха.
  За сладките- - защо да е проблем?!

# 498
  • Мнения: 5 830
Защото са коледни сладки...

# 499
  • Мнения: 659
Имах точно хотелски мини хл-ник.Ако са добре опаковани/затворени до две денонощия издържаха.
В кутии за храна е готвеното, на най-долния ред ги държа... И аз се надявам на две денонощия, но ще видим.

# 500
  • Мнения: 10 369
Че какво им на сладките, че да са коледни. Сега ще ги нарече великденски. Аз на скоро правих козунак (да речем феврурари да е било), че да си пробвам кваса. Една моя позната чак я втресе. Как можело козунак. Че аз правя като ни се прияде или за проба, не чакам конкретна дата или събитие. И тези сладки. Ако хората ги харесват, и имат продуктите и времето точно сега, да си ги направят. То и яйцата се боядисвали по първи петли, ама аз по него време съм на работа. Мойте петли кукуригат след 6 вечерта, Та кой когато може и каквото иска да направи. Живота ни не е като някога, и няма как да се съобръзяваме с традиции и правила. Е, който си е в къщи, ще си спази разбира си.

# 501
  • Варна
  • Мнения: 792
  По-скоро до камерата, там е най-студено.

# 502
  • In transit
  • Мнения: 12 073
Защото са коледни сладки...
Сладките са си сладки, правиш ги целогодишно когато ти се хапват.

# 503
  • Мнения: 5 191
За вкусно и сочно ярешко бутче каква марината да ползвам? И ако днес го овкуся, а изпека утре, ще бъде ли проблем дългото престояване в маринатата?

# 504
  • Варна
  • Мнения: 792
Като всяко месо колкото по-дълго  мариновано, толкова по-вкусно. Класика е със сол,черен и червен пипер, джоджен, чесън, вода/вино.Тази също е интересна: https://recepti.gotvach.bg/r-166592-%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0% … D0%B0%D1%82%D0%B0

# 505
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 008
 За сладките- - защо да е проблем?!
Ще дойде коледната полиция да я глоби.

# 506
  • Мнения: 5 830
 За сладките- - защо да е проблем?!
Ще дойде коледната полиция да я глоби.
Да ти кажа честно, имам вкъщи такава..Joy
Следи за спазването на традициите...

# 507
  • Мнения: 659
Е трябваше оттам да започнеш...🙃

# 508
  • Мнения: 10 369
Тогава вие яжте коледни сладки по великденски, тя да гледа.

# 509
  • Варна
  • Мнения: 792
Ама , то сладки/сладкиши и прочее си носят имената както ги кръстиш...Или ,,На Коледа ги правих, като се роди, а сега пак, щот' възкръсна."  Simple Smile

Последна редакция: сб, 04 май 2024, 20:59 от Пеева

Общи условия

Активация на акаунт