ПОМОЩ!!!Как се свалят лещи за очи????

  • 13 952
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Serendipity мерси много, ще ида до оптиката при първа възможност, все пак ще опитам още един път  Confused сама

# 16
  • Мнения: 2 229
newsm78как се купуват лещи без инструктаж за слагането, носенето и свалянето им? Според мен смелост се иска за тази работа, или не знаете що е болка от разранено око.
...

Може би е мислела че не е толкова трудно, аз не съм толкова смела, преди го смятах за лудост да си пипаш с пръсти очите Shocked, и ме беше ужасно страх, щях да се разрева пред лекарката направо. Mr. Green

Не е толкова фатално, но определено е неприятно. Confused И между другото аз в началото по-лесно ги махах като ми бяха сухи очите, защото иначе ми се "хлъзгаха" пръстите.

Huliya, успех и кажи после какво е станало!  bouquet

# 17
  • Мнения: 274
Благодаря ти, ще пиша какво става   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 622
Стига бе..Как така не можеш да ги свалиш?  Thinking Ми то свалянето е най-лесното нещо..Просто трябва да ги "щипнеш" с пръстчета и да ги извадиш. Става за секунда..Виж, слагането е много по-сложно..поне за мен. Очите ми не са особено големи и трябва доста да се пуля, за да успея да ги разтворя толкова, че да пъхна в тях лещата  ooooh!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Аз най -лесно ги свалям като притисна двата клепачав близост до миглите с показаллците на 2-те ръце и придвижвам с лек натиск по окото.Като стигнат до ръба на лещата те я отлепят.Пробвай.25 години ги свалям така.Така ме учиха едно време лекаря,имих 2- дни обучение и преглед.Тогава не беше само търговия,а трябваше да си обучен.Имаше играфик по който се носеха за да нямаш проблеми.Успех!

# 20
  • Мнения: 2 229
Стига бе..Как така не можеш да ги свалиш?  Thinking Ми то свалянето е най-лесното нещо..Просто трябва да ги "щипнеш" с пръстчета и да ги извадиш. Става за секунда..Виж, слагането е много по-сложно..поне за мен. Очите ми не са особено големи и трябва доста да се пуля, за да успея да ги разтворя толкова, че да пъхна в тях лещата  ooooh!

Оо може, може.  smile3521 Като те е страх да си пипнеш окото, не бъркаш достатъчно смело и пръстите ти не могат за захванат лещата, само се плъзгат по повърхността. Окото почва да се зачервява и става още по-трудно. И обратното съм правила - бъркам прекалено навътре и щипва малко ух. Outta Joint На мен слагането ми е било по-лесно, точно защото пипам окото със самата  леща, докато като я махаш искаш не искаш трябва да го пипнеш отстрани...

# 21
  • Мнения: 5 622
Мен не ме притеснява да си пипна окото. Даже съм го правила и преди да имам лещи  Crazy

Просто слагането в моят случай е наистина по-сложното нещо и това го разбрах като сравних начина на слагане при мен и при моя приятелка, която е с по-големи очи и като ги облещи има достатъчно място да мушне лещата,, докато при мен няма такова място и слагането е направо мъка  ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 229
Разбрах те БУБА  bouquet , просто казвах да не се чудиш, че махането й е проблем на Huliya, то при всеки е различно, има хора дето никога не носили лещи, махат, слагат без проблем тцтц. Laughing
Ма вече и мен не ме е страх да си го пипам, след като видях, че не боли и не пада. Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 900
Бубе, само те дебна да се появиш  Hug
Хвърли ме в джаза с твойте лещи  newsm78

Кажи бе мило от де си ги купила  Praynig

Вносител на тез лещи в Бг - НЕМАААААА  Twisted Evil

А за авторката на темата
Няма страшно за една вечер - вече масово се предлагат КЛ с висока хидрофилност и не е проблем, но ще стане, ако е практика  Sad

# 24
  • Мнения: 274
Свалих ги слава Богу, но си издрах очите, голям страх беше да си бъркам в очите. Слагането ми беше много лесно и дори не се бях замислила, че свалянето ще е такъв проблем. За сега не искам да ги виждам повече  Rolling Eyes някой ден може пак да пробвам  Flutter

# 25
  • Мнения: 5 622
Бубе, само те дебна да се появиш  Hug
Хвърли ме в джаза с твойте лещи  newsm78

Кажи бе мило от де си ги купила  Praynig

Вносител на тез лещи в Бг - НЕМАААААА  Twisted Evil

А за авторката на темата
Няма страшно за една вечер - вече масово се предлагат КЛ с висока хидрофилност и не е проблем, но ще стане, ако е практика  Sad

Ми може всеки самосиндикално да си ги внася....знам ли  Thinking

Моите са от Варненска оптика..Вижън кеър май се казваше....

# 26
  • Мнения: 1 069
Сложих лещи на 17г и си спомням, че първото сваляне беше голямо приключение. Почти си извадих очите заедно с лещите, въпреки подробната инструкция в книжката, с която ми ги продадоха.

# 27
  • София
  • Мнения: 900
Бубе,
благодаря ти   bouquet
Утре хващам колегата за вратлето  Mr. Green - клиенти са ми  Peace

На Червения площад или на Варненчик  newsm78

Принципно при лещите няма как да е самосиндикално,
безумно скъпа инвестиция и задължително регулярно зареждане,
но ми беше мнооооого полезна  Hug
  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 3 328
Свалих ги слава Богу, но си издрах очите, голям страх беше да си бъркам в очите. Слагането ми беше много лесно и дори не се бях замислила, че свалянето ще е такъв проблем. За сега не искам да ги виждам повече  Rolling Eyes някой ден може пак да пробвам  Flutter
Но ще ги привикваш към тях постепенно - това поне ти казаха там, откъдето ги купи, нали? Кажи ми, че е така.

# 29
  • Мнения: 577
Свалих ги слава Богу, но си издрах очите, голям страх беше да си бъркам в очите. Слагането ми беше много лесно и дори не се бях замислила, че свалянето ще е такъв проблем. За сега не искам да ги виждам повече  Rolling Eyes някой ден може пак да пробвам  Flutter
newsm44

Общи условия

Активация на акаунт