Мнението ви за епидуралната

  • 2 028
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Ми аз пък се нагледах в предродилна на раждащи за час максимум, та се депресерах-само аз ли с часове раждам.... CrazyНа едната мадама главичката беше прорязала в колата....
Всички около мен с второ-едвам до болницата се добраха...от приемната-на магарето и хоп...готова работата...де такъв късмет ,а? Hug
А иначе и аз предизвикано и преносена първа бременност, та имаше време, предложиха ми хората-ма аз -не, не боляло толкова....ма като направих разкритието-Ела ме питай-плачех за упойчицата вече, ама нъцки..... ooooh!Сега си знам урока...

# 16
  • Мнения: 11 004
Епидурална слагат при 4см разкритие,максимум до 6см.Ако все пак ги изтървеш,можеш да си поискаш спинална анестезия-нея слагат на 6см.Все е някакъв вариант.

При нормално раждане може ли да си искаш спинална? За нея бях чувала, че се слага само на секцио Embarassed Ако може, ще е чудесно - винаги ще има вариант за обезболяване  Praynig

# 17
  • Мнения: 9 990
Може, може.... Mr. Green

# 18
  • Мнения: 294
Аз раждах с епидурална.Много съм доволна newsm10,нищо не усетих.Даже с акушерката ми си разказвахме вицове и се смяхме докато дойде бебо.Ако имам второ (живот и здраве) пак ще е с епидурална упойка.Мисля,че всяка жена си я заслужава. Леко раждане!

Споделям всяка дума от това мнение. Два часа вицове и 15 минути раждане Mr. Green

и аз така Simple Smile само седях и се чудих как трябва да се награди човекът измислил епидуралната инжекция  Crazy

# 19
  • Мнения: 173
Чувала съм, че след епедуралната имаш проблеми с кръста. Е не винаги, но... не знам от какво зависи. Аз лично си имам проблеми с кръста и от преди да забременея, така, че много се чудя дали да раждам с епидурална упойка.

# 20
  • Мнения: 2 673
Аз съм твърдо ЗА епидуралната, и като средство за обезболяване и като вариант за анестезия по време на секцио.
Аз пожелах епидурална, и добре, че ми поставиха епидурален катетър, защото бебето неможа да "слезе" и се наложи спешно секцио, при което бях анестезирана през този перидурален катетър!!! Друг аргумент ЗА епидуралната, е този, че след секцио, отново през катетъра в продължение на 12 часа \може и доста повече\ се прави обезболяване с Лидокаин или друг анестетик.

# 21
  • Мнения: 8 505
Чувала съм, че след епедуралната имаш проблеми с кръста. Е не винаги, но... не знам от какво зависи.

От кадърността на анестезиолога.

# 22
  • Мнения: 2 673
...да за болката в кръста..от това доколко е точен анестезиолога.. Peace
Мен честно казано ме боли още, но само ако натисна мястото на убождането.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз мисля да се възползвам от нея, само малко се притеснявам да няма някакви странични ефекти. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 999
Аз раждах с епидурална и съм много доволна, нищо не разбрах от раждането.Само дето не усещах напъните и докторите доста ми помогнаха докато беба излезе.
Живот и здраве като дойде ред за второ пак ще искам епидурална.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз раждах с епидурална и съм много доволна, нищо не разбрах от раждането.Само дето не усещах напъните и докторите доста ми помогнаха докато беба излезе.
Живот и здраве като дойде ред за второ пак ще искам епидурална.

Това май е единственият аргумент против. Но ако анестезиолога си знае работата не би трябвало да е така. На мен пък ми отказаха упойка и пак не бяха ефективни напъните, и пак ми скачаха по корема. Аз бях умаломощена от болка...

Другият път ще гледам да не се размина с упойката!

# 26
  • Мнения: 3 405
На мен ми се размина епидуралната. Анестезиоложката беше при мен, готова да я постави, но разкритието ми беше напреднало и гинеколожката каза, че е късно за упойка. Бях се настроила за нея, а не остана време да ми я поставят. Системата с окситоцин беше ускорила разкритието и родих без да ме обезболят.
Акушерките много ми я хвалиха и казаха, че напразно толкова години жените са се мъчили и са раждали без упойка.
Наистина анестезиолога е много важен, ако си разбира от работата родилките ще си спестят доста болка и време.

# 27
  • Мнения: 5 183
Значи сега раждане без такава ми се струва като да имаш автоматично пералня и переш на ръка.

Това ми хареса  Mr. Green
За протокола - и аз съм с добри отзиви за епидурала.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 183
Аз съм страшно доволна от Епидуралната упойка и бих родила още пет пъти с нея и изобщо не ме е боляло при слагането,препоръчвам я на всички бъдещи майки  Peace

# 29
  • Мнения: 24 467
Гигелче:"При нормално раждане може ли да си искаш спинална? За нея бях чувала, че се слага само на секцио  Ако може, ще е чудесно - винаги ще има вариант за обезболяване.".
 Можеш, но е добре преди раждането /1-2 седмици преди термина/ да си намериш и да разговаряш с анестезиолог, за да му вземеш телефона и да можеш да му се обадиш. В родилното отделение няма винаги анестезиолог, който може да постави епидурална анестезия /напр. когато аз я позвах отидох през нощта и се наложи да му се обадя по телефона/. Препоръчвам ти д-р Тодор Тодоров /мисля че така се казваше/, много съм доволна от него, излезе много точен.
И не се оставяй акушерките и гинеколозите да те разубедят, все още имат този навик. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт