Презадоволени ли сме в днешно време?

  • 1 776
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Колкото повече неща притежавам, толкова повече разбирам, че не ми трябват...

И аз мисля, че сме презадоволени и губим усещането за наистина важните неща. Но става постепенно и не се разбира всъщност, че е така. Но и избор нямаме, предвид мястото и времето, в което живеем.

# 16
  • Мнения: 6 167
със сигурност недоимъка може да предизвика детската усмивка и от едно киндер яйце.
майка ми пази писмата ми до дядо мраз, на края на всяко година след година смирено моля и за едно корекомско яйце.
но животът върви напред и времената се менят.
не мисля, 4е сме презадоволени. мисля, 4е се борим с живота какъвто е той в момента.
живеем в крак с времето. а то е технологи4но, модерно и потребителско.
и ако между едно яйце киндер и новата конзола ми се струва 4е има 25 светлинни години разстояние, децата не знаят за това. те са продукт на друго време.
и да им обяснявам, 4е трябва да се радват на портокал4ета, о4и4ките им гледат натам, накъдето им е интересно.

със сигурност не мисля, 4е съм презадоволена, заЩото познавам дамските превръзки, памперсите, мобилния телефон и колата не е екзотика,а ежедневие.
не се 4уствам презадоволена, 4уствам се благодарна, 4е живея по улеснен живот от родителите си.

# 17
  • Мнения: 11 607
Как мислите? Презадоволени ли сме в днешно време?

Не съм чела мненията, но моя отговор е - ДА, презадоволени сме! Но май не го осъзнаваме и все плачем за дреболии и неща,които не си заслужават!

# 18
  • Мнения: 5 877
не мисля, че детето е презадоволено, щом още изпълнява сложни задачи срещу "пет целувки от кралицата". Laughing

# 19
  • Мнения: 8 505
Не,не сме.Никой в семейството ми.И това ме радва.

# 20
Ами точно тези, които се възмущават на хората с повече от две деца, са презадоволени егоисти!

# 21
  • Sf
  • Мнения: 808
В смисъла, който го представяте, да, презадоволени сме.

Но на мен ми липсват игрите пред къщи на улицата, криениците, играта на федербал с големите мами и татковци. Липсват ми емоциите в стил Таралежите се раждат без бодли. За такава незадоволеност бих се върнала отново в детството си Simple Smile За децата ми, един ден, бих искала поне малко да усетят от моето детство Simple Smile

Заложено ни е да правим най-доброто за децата си Simple Smile

# 22
  • Мнения: 920
Някакъв от новите руски беше поръчал за 5 г. си дъщера умален модел на Ферари, който струвал 5 пъти колкото нормален. Така че винаги има с какво да зарадваш детето.

А въпросът е стар като света. В момента, в който първобитният човек е убил голямо животно, е бил презадоволен.

# 23
  • Мнения: 5 539
Презадоволени и същевременно незадоволени.
Колкото повече имаме, за толкова повече ламтим.
Добиването на материални придобивки осмисля живота ни.
Хубаво е от време на време да се спрем и да си помислим за всички онези неща, които имаме и на които не обръщаме внимание. После да затворим очи и да си представим, че в миг загубваме всичко. Онова, което остава накрая е АЗ-ът, гол-голеничък. Той е това, заради което живеем и което всъщност градим.

# 24
  • Мнения: 2 759
Е браво бе Simple Smile Дай тогава да живеем с един парцал на гърба, хляб и четка за зъби
           Четка за зъби ви се е прищяла, а? Още малко и мобилен  Naughty... Само парцал и хляб  Crossing Arms.
           Презадоволени сме  Peace.

# 25
  • Мнения: 3 537
Презадоволени сме, да ,и то много.Особено децата ни, жалко е даже на моменти...губят се доста от елементарните морални ценности.
Като дете не съм била толкова задоволена, не съм изпитвала и нужда  от това.Никога не сме правили сцени и тръшкания на родителите си за да ни купят това и онова,никога както като по-малки,така и като по-големи.....това е един елементарен пример за презадоволството от материална гледна точка....има и още и още.... Въпреки всичко съм била много щастлива в семейството си и ако имах възможност бих върнала онези времена,бай Тошковото време Simple Smile
Темата е мнооого дълга....

# 26
  • Мнения: 7 111
Съдейки по кофата ни за боклук - определено сме. В някакви вещомани сме се превърнали. Може би това е начинът да лекуваме други липси.

# 27
  • Мнения: 1 352
И какво лошо има в това, дори и да сме презадоволени, както повечето тук казват?

На мен все още ми става мъчно, като се сетя, че на нашата улица всички деца имаха колела, а на мен така и не ми купиха Sad.

Моето мнение е, че не сме презадоволени, а просто живеем нормално.

# 28
  • Мнения: 8 952
И какво лошо има в това, дори и да сме презадоволени, както повечето тук казват?


Лошото е, че ни се е променила цялата ценностна система.   Money 
Някакси дребните, наистина стойностните неща остават на заден план и все по-недооценени... Все по-трудно става да зарадваш или изненадаш любимите си хора, а и те нас. Приемаме за даденост нещата.
Наистина е жалко....

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Презадоволени сме. И ние и децата ни. Някои от нещата са полезни и ни облекчават живота, но други ни лишават  от обикновените човешки радости. Вместо вечер да се съберем да си поприказваме и да видим кой какво е преживял през деня, ние се лепваме за телевизора или за компютъра.  Сина ми не иска топка за рожденния ден а нов мр3  или мобилен телефон.  Не искаме кола която просто да ни закара от точка А до точка Б. Искаме климатици, климатроници и прочие екстри без които също бихме могли да стигнем закъдето сме тръгнали.  Вместо да се храним просто и здравословно ние набиваме по цял ден пържоли, шоколади, чипсове  и безалкохолни а след това си купуваме скъпи лекарства за да поправяме вредите от лакомията. Имаме толкова много неща че не знаем какво да купим за подарък и се хвърляме на други по-скъпи и също толкова ненужни подаръци. Обикновеното цвете вече е придружено от скъп алкохол или парфюм.

Общи условия

Активация на акаунт