Задължителни ли са столчетата за кола?

  • 5 211
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 117
Със сина ми ползвахме такова столче ,без да е приет закон. Беше изключително удобно и аз бях спокойна. Сега ще си купим за бебока отново / старото не беше наше и го върнахме/

# 16
  • Мнения: 1 733
Една приятелка, която роди преди 1,5 години, живее в САЩ. Каза, че не ги изписват от болницата ако нямат столче за кола.
Както и да е, аз използвам такова заради сигурността и удобството на детето ми.

# 17
  • Мнения: 2 407
Задължително е бебо или детето да е в столче.

# 18
  • Мнения: 4 392
В случая важен е не законът, а безопасността на детето. Peace

# 19
  • Мнения: 5 401
В случая важен е не законът, а безопасността на детето. Peace

Абсолютно! Това е отговорност на родителите, която безусловно трябва да се следва!
Минутка невнимание, цял живот страдание, казва баща ми!

# 20
  • Мнения: 3 500
Според мен да.И нормално - неприемливо е бебето да се вози в краката на майка си например - без предпазни колани и т.н.
Освен това според мен това е най-най- удобната и полезна вещ, която имаме за бебето /ние имаме кошницата за кола на Макси коси/.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 390
В случая важен е не законът, а безопасността на детето. Peace
...ама аз в случая питам за закона,а не за безопастността на детето.

# 22
Мъжът ми се занимава с ликвидация на автомобилни щети. Не веднъж е оценявал коли с излетели от прозорците деца при катастрофи, но най-ме заболя за едно двумесечно бебенце което дори било в столче за кола, но не добре закрепено и при рязко спиране излита. По-късно починало.
Всеки сам си преценява.

# 23
  • Мнения: 1 029
И аз мисля, че трябва да го направят задължително, защото е по-безопасно.  Ужасявам се като видя някое малко детенце на предната седалка или отзад полуизправено и въртящо се във всички посоки Shocked
Това за изписването в Щатите е вярно, освен това там е задължително децата да се возят поне до 3 годишна възраст в столче, а в някои щати мисля, че е и повече.

# 24
  • Мнения: 393
За САЩ: Новородено не се изписва от болницата, без да е поставено в столче за кола. За деца до 1 год и/или под определен ръст и кг е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО столчето да е закрепено в "задна" позиция. (т.е детето гледа към облегалката). Относно продължителното пътуване на бебока в столче-не е проблем. Сина ми беше на 6 м когато пропътува над 10 часа. Пътувания под 2 часа въобще не се считат за продължителни.

# 25
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
за мен са задължителни, незнам по закон

# 26
  • София
  • Мнения: 1 248
Какво значение има задължителни ли са или не? Важното е, че аз съм убедена, че са задължителни, заради безопасността на детето ми.
Вече три вида столчета ползване.
1. За новородени
2. До 4г.
3. За големи-стават и до 10г. мисля

# 27
# 28
  • Мнения: 1 294
Чух, че скоро това ще бъде задължително.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 787
Май не са,а би трябвало Peace
Калоян,още от изписването от болницата,го сложихме в кошница за кола.Никога не се е возил в колата по друг начин.
Сега е в столче и мисля да си се вози в него,докато му отеснее Laughing

Общи условия

Активация на акаунт