Лазерна епилация и електроепилация – 11

  • 12 927
  • 619
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 35
Разликата м/у диоден и александритен е само май в това, че александритния е за светли кожи. А този на джи поинт е за всички типове.
И в болката е разлика голяма.
Вече ефекта е един и същ би трябвало.

Определено ефекта не е един и същ, нито болката пък. Точно, защото ефекта на александритния е по- добър е по- висока цената. А, болката- с александритния липсва изцяло. Това е моя опит.

# 526
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 207
Нямам представа какъв е лазерът им (пускала съм снимки назад), но аз болка също нямам като ме правят. Още една процедура ми остава (10та) и после минавам на 1 път годишно поддръжка. Днес ми беше 9тата процедура, следващата е на 9ти август.

# 527
  • Мнения: 5 066
Спецификите на кожата ми (много светла и суха кожа) плюс много дебели, тъмни косми предразполага може би към добър резултат, но с александритен на интим ефектът беше практически 0. В Борекс навремето имах чудесен ефект, но болеше ужасно и нам не даваха да сложа Емла крем. Защо, един господ знае.

Имат доста значение настройките, но и козметичките - не е само силата, но също честотата на светкане и броят импулси върху дадения участък. В Еволюшън две козметички ме правеха на една и съща степен и идентични настройки. Едната за 5 минути е готова, две-три светкания и хайде. Другата се старае и ме прави 20 минути, внимава навсякъде да е минато. Разлика в ефекта има огромна… Така и не разбрах дали едната я мързи, или мисли, че така ще се връщам повече пъти…

# 528
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 343
Казвала съм и преди. Първо се правех с диоден - болка никаква и ефект 0 буквално. После минах на александрит в Леге артис-болка голяма и ефект страхотен. Бели и много светли косъм чета с лазер не се повлияват.

# 529
  • Мнения: 32 490
Разликата м/у диоден и александритен е само май в това, че александритния е за светли кожи. А този на джи поинт е за всички типове.
И в болката е разлика голяма.
Вече ефекта е един и същ би трябвало.

Определено ефекта не е един и същ, нито болката пък. Точно, защото ефекта на александритния е по- добър е по- висока цената. А, болката- с александритния липсва изцяло. Това е моя опит.

След всичко изчетено, а и съм разпитала - ми един и същи е ефекта. Ако можеш ми дай източник, че е по-добър.
Болката при александритния е отврат. Затова отидох в g point. Това пък е моя опит.
Другата разлика е, че при александритния веднага падат космите, а при диодния след 10-15 дни.

# 530
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Нямам база за сравнение аз, само с диоден съм правила, но съм изключително доволна, малко сесии с перфектен резултат.

# 531
  • Мнения: 35
Разликата м/у диоден и александритен е само май в това, че александритния е за светли кожи. А този на джи поинт е за всички типове.
И в болката е разлика голяма.
Вече ефекта е един и същ би трябвало.

Определено ефекта не е един и същ, нито болката пък. Точно, защото ефекта на александритния е по- добър е по- висока цената. А, болката- с александритния липсва изцяло. Това е моя опит.

След всичко изчетено, а и съм разпитала - ми един и същи е ефекта. Ако можеш ми дай източник, че е по-добър.
Болката при александритния е отврат. Затова отидох в g point. Това пък е моя опит.
Другата разлика е, че при александритния веднага падат космите, а при диодния след 10-15 дни.

Моя опит е от проба, а не от изчетено и разпитано. Но, аз пробвах първо с диоден- някакъв си последен модел- не съм гледала марката. Та, направих първата процедура, ама много ме боля. Каза ми, че след 2 седмици ще започнат да падат- ами не започнаха, но след 20 ден започнаха да падат косъмчета, но много оскъдно. За това, отидох на консултация в Леге Артис и направо да се запиша там за лазерна с александритния- болка 0. Вече са 18 дни след процедурата в Легето и имам няколко косъмчета на срамните устни- това е. Та, от александритния, не да падат, а не са изникнали още, където ги е хванал. Може би, нямаше и толкова да имам изникнали, ако бях направила процедурата след месец, както ме посъветва момичето, но аз вече бях настроена и й казах да си действа и така или иначе, като отида следващия път ще се повлияят тези, които не са.
По- добър източник, от това не знам!

# 532
  • Мнения: 32 490


Моя опит е от проба, а не от изчетено и разпитано. Но, аз пробвах първо с диоден- някакъв си последен модел- не съм гледала марката. Та, направих първата процедура, ама много ме боля. Каза ми, че след 2 седмици ще започнат да падат- ами не започнаха, но след 20 ден започнаха да падат косъмчета, но много оскъдно. За това, отидох на консултация в Леге Артис и направо да се запиша там за лазерна с александритния- болка 0. Вече са 18 дни след процедурата в Легето и имам няколко косъмчета на срамните устни- това е. Та, от александритния, не да падат, а не са изникнали още, където ги е хванал. Може би, нямаше и толкова да имам изникнали, ако бях направила процедурата след месец, както ме посъветва момичето, но аз вече бях настроена и й казах да си действа и така или иначе, като отида следващия път ще се повлияят тези, които не са.
По- добър източник, от това не знам!
Ама ти прочете ли какво написах?
Аз по-добър източник от моя опит не знам. И и съм чела и разпитала и в това няма лошо. И имам опит, аз имам опит. За стотен път. И аз имам опит и с двата лазера  Joy
Нали и аз пиша от моя опит. Ти имаш твоя, аз имам моя. Защо трябва да се съобразявам с твоя опит и да неглижирам моя. Сега разбра ли, че пиша и аз от опит.
С александритния мога да ти кажа, че 3 месеца нищо не никнеше и после избуя. Та ела пак след година да споделиш имаш ли косми.
Толкова за опита ти. И аз по-добър източник от моя опит не знам Wink
Та всеки тук си споделя опита, а другите които четат си взимат решенията и си преценяват за себе си. И после си имат СВОЯ ОПИТ. И идват да споделят впечатления и опита си.


Ето и Тарталета какво пише.

Нямам база за сравнение аз, само с диоден съм правила, но съм изключително доволна, малко сесии с перфектен резултат.
Ами явно е до човек. Тоест до организъм. Не винаги трябва да плюем уред или лицето извършващо процедурата.

При Пена може да изчезна за три процедури, при Мара може за 8.
На Стоянка може хич да не и подейства.

# 533
  • Мнения: 5 985
И при диодния, и при александритния космите започват да падат след определен период от време - когато кожата избута това, което е останало от косъмчетата след процедурата.

По въпроса за болката - споменавала съм и преди, че всеки лазер може да бъде настроен на такава степен, че да умираш от болка всеки път, като те светнат. Споделяла съм, че получих интеркостална невралгия след една сесия в "Борекс" (с диод), но като цяло, за това аз съм си виновна, защото изтърпях целия ужас, вместо да кажа на козметичката да намали мощността. Как да ви кажа, болката беше като средновековно мъчение...

# 534
  • Мнения: 5 985
А, пропуснах да напиша - "Lege Artis" много ги тача аз. Simple Smile Наистина са уникално коректни с всичко, само че доста са се олели с цените напоследък, и предвид че последните 1-2 г. не ми се занимава много-много с лазер, защото вече не ме натиска и чак такава нужда, въобще нямам мотивация да прахосвам баснословни суми точно по това направление.
Но иначе, любимци са ми, макар да не съм ги посещавала много пъти, като теглиш чертата.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 22:31 от Гърне без похлупак

# 535
  • Мнения: 12
Здравейте,
Изчетох последните теми от 7ма насам, но не намерих да е коментирано. Има ли някоя от вас с витилиго, която да е правила лазерна епилация върху засегнати зони?

# 536
  • Мнения: 89
Здравейте,
Изчетох последните теми от 7ма насам, но не намерих да е коментирано. Има ли някоя от вас с витилиго, която да е правила лазерна епилация върху засегнати зони?

Здравейте, ако имате витилиго шанса космите върху плаката да са бели е много голям. Т.е те няма да се повлияят от лазер. Иначе, може да се прави лазер, но с не много агресивни параметри, тъй като съществува риск, ако има изгаряне, да ви се появи нова плака на мястото, т.е ще ви трябват повечко процедури за ваша безопасност.
Успех!

# 537
  • Мнения: 32 490
За витилиго най-добре се посъветвайте с лекар задължително.

На прима виста потърсих и в един сайт за лазерна пише, че при витилиго е противопоказно.
Така че лекар си питайте.

# 538
  • София
  • Мнения: 17 918
Наскоро направих 10-та или 11-та (изгубих им броя вече) процедура на подмишници, като 6-та и 7-ма са ми с диоден, една е с комбинирания в Дерма Акт и бих казала, че с диодния бяха напълно безполезни, ако не и стимулиращи.

Започнах на днешна дата, 2020-та. Явно моите там не се повлияват супер и мисля, че е защото никога не бях доближавала бръснач. Бяха скубани свирепо и често с епилатор откак пораснаха в пубертета. Подмишници май не са хормонална зона, така че не виждам защо иначе. На краката - супер резултат. На интим си знам, че няма да стане нищо, пак са скубани, даже леки белегчета.

Следваща зона - ръце. Ако успея да постигна мъховидно и сравнително равномерно окосмяване от лакътя надолу ще е супер. Нагоре имам много мъх, много тънък и светъл, та реално ако се изчисти долу до гладко ще изглежда странно.

Съжалявам, че не започнах още като студентка, а толкова години мъчих краката с епилатор, търкане за врастнали косъмчета, бяла като сирене кожа и разкървавени ранички от чопкане.

# 539
  • Мнения: 3 452
Аз също съм била само с епилатор от тинейджърска възраст, на подмишници след пета процедура имам по 4-5 косъмчета. С диоден лазер.

Общи условия

Активация на акаунт