Банята - тема 46

  • 25 740
  • 727
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Не, няма да бъде достатъчно. Запечатай вратите към стаите с найлони и тиксо, покрий пода и стените на коридора с картони и пак се приготви за фин прах в дъното на душата ти и в шкафа с бельо. Ще продължи да излиза и да чистиш отново и отново седмици след края на ремонта.

# 571
  • Мнения: 9 945
Прах ще си има, няма как всеки ден да я бършеш от найлоните. Дори по стените и таваните ще полепва.
Шкафовете и пода, както е казала и Диди - с велпапе и найлони. Да не чукнат и наранят мебелите и пода, с плочките, инстументите, машините и т.н. Велпапе продават на рола по строителните хипермаркети.

# 572
  • Варна
  • Мнения: 5 421
О да, даже и по тавана полепна при мен, противно на гравитацията и физичините закони. Grinning След края на ремонта минах абсолютно всички стени и тавани вкъщи с прахосмукачка и после с влажен парцал.

# 573
  • Мнения: 4 152
Нямаме врати все още. Ще покрия всичко, има монтирани по-далечни мебели, но ме притеснява близкия шкаф, който е вграден и трудно бих могла да преместя. С картон и найлони се приготвих също, да.

# 574
  • Мнения: 782
Сложи и по едно парче тиксо върху патроните на вратите, че яко в тях влезе прах, после филмът е голям.

# 575
  • Мнения: 4 152
Ремонтът на банята ще бъде преди поставянето на вратите, не сме имали и избор, защото ни бавят с тях. Мен това ме притесняваше, по този начин ще хвърчи прах навсякъде.

# 576
  • Мнения: 4 006
То е и по-добре, че е преди вратите. Само си представи майстор, който се е засилил с чувал, пълен с остри парчета от сваления стар фаянс, да вземе случайно леко да надере някоя каса или врата докато минава край тях.

Разгледай този линк. Има полезни разни неща за покриване, завиване. То е най-вече за когато се боядисва. Но може пък да немериш нещо полезно и за твоя случай.

# 577
  • Мнения: 3 704
А не може ли да боядиса плочките? Тези рекламирани латекси за плочки бива ли ги? Или не търпят почистване? Или фугата там прави номера?
Щото ако стават... какво пък ако боядиса всичко в цвят, който ѝ харесва и тогава смесители, цветове шкафчета - каквито ѝ душа иска.
И аз си мислех дали не е удачно, щом и на собственичката на банята не  ѝ харесват плочките, но нямам опит с бои и не смея да препоръчвам.
По отношение на униформеността (засегната в горния пост) - под униформеност нямам предвид базовост, а точно униформеност - базовото оформление е друго и съвсем не е равнозначно на униформено. Определено униформеното за мен не е плюс, но базовото - да.
И за да приключа собственото си участие в казуса, бих казала отново - първо стилът, после всичко останало - стилът ще води - в крайна сметка избраният стил може да изисква черно, сиво или каквото там е трендово (а.к.а. униформено) в момента, а може да изисква и друго.
Златното не винаги е кич, включително полираното златно - зависи от начина на прилагане, дозата и най-вече стила. Той кичът е вече въведен в голям обем със самите плочки.
Цялата драма на тази баня е, че първо размерът  ѝ е абсолютно неподходящ за мраморен ефект, и второ - че самите плочки не са широкоформатни и шарката не върви по цялата стена, а е накъсана, при това самата баня има и чупка. Това с конвенционални и банални средства и ефекти (да ги наречем така) не се оправя, поне по моето виждане.

# 578
  • София
  • Мнения: 44 389
Дойде ми кухненския смесител, среден размер, за баня, много съм доволна, заспа си 😂

# 579
  • Мнения: 3 707
Съгласна съм с Кубратова. Тази баня е пример как не всечко видяно на картинка може да се приложи. Идеята да изглежда скъпо е ясна, но на практика изглежда зле и евтино.
Изпълнението също е недобро. Не е съобразено според размерите. И още, и още.

Бял гланциран шкаф, мдф и стилна мивка към него може да спаси до известна степен положението и никакви акценти, с които повече би могло да се прекали и съвсем окепази.

Angel_Dust, изфукай се де! Показвай да се радваме с теб.

# 580
  • София
  • Мнения: 44 389
А, чак да се фукам, просто по-рано водехме разговори за високите и ниски смесители в банята и аз даже писах, че се спряхме на този
https://www.gaudi-ds.com/hansgrohe-logis-dvurkokhvatkov-smesitel-za-kukhnya-5809/
Само докладвам, че за нас пасна идеално.

# 581
  • Мнения: 193
Златничкото за мен е табу, за моя вкус, подчертавам. Затова предложих и черни елементи, точно за да се избегне кичозния елемент на прекалено много мрамор. Ако ще е жълт метал, то да е остарял месинг, мат задължително, нищо лъскаво не бих сложила. Има в немския Амазон санитария brushed steel, дори е много вероятно да излезе по-евтино от български магазини, само трябва да се набележат артикулите и да се следи за промоции, каквито правят често.
Ето пример с този финиш, в България не съм чела, поне в темата, да има почитатели

https://www.amazon.de/-/en/Grohe-Essence-Bath-Tap-Washbasin/dp/B … 2C114&sr=1-9&th=1

https://www.amazon.de/-/en/Grohe-33624dc1-Single-Lever-Mixer-Ess … C114&sr=1-15&th=1
Аз също съм на тема за смесители от стомана и има една съществена подробност - цветът Stainless Steel, не значи, че целият смесител е от стомана. В редица случаи е от месинг, и има покритие с цвят стомана. Трябва да се чете внимателно описанието и да се пита търговеца.

# 582
  • Мнения: 9 945
Става дума за покритието като визия на смесителите, иначе май практически всички отвътре са месинг.
Така че аз не съм заблуден потребител, винаги чета много внимателно.

Някои покрития са си направо пластмаса с някаква лепенка тип металик. Примерно при хладилниците има инокс и "като" инокс, т.е. някаква имитация на инокс.

# 583
  • Мнения: 193
Ето линк на Vema, дистрибутират се в БГ https://vemarubinetterie.it/en/prodotto/v17130/ . Ако имате възможност, проверете типа на стоманата - 304 е за предпочитане пред 201. Ще се ориентирате по цените.

# 584
  • Мнения: 42 093
О да, даже и по тавана полепна при мен, противно на гравитацията и физичините закони. Grinning След края на ремонта минах абсолютно всички стени и тавани вкъщи с прахосмукачка и после с влажен парцал.

Препоръчвам сух моп от тези на картинката. И внимателно с влажното, защото може да размие стари замърсявания и да станат петна. Сухият микрофибър идеално обира праха.

Общи условия

Активация на акаунт