Отговори
# 255
  • Мнения: 4 300
Аз съм против присъствието на таткото. Дори ако имаше възможност аз да се гледам някъде отстрани нямаше да искам. Трудничко е за човек, който не е лекар, да присъства на такава гледка.
А и честно казано няма да ми е по леко, поне така мисля. Само ще имам още едно притеснение на главата си. Той май също не иска, най вероятно ще спази традицията да кърши пръсти в коридора Laughing

А иначе за ФМ в 12 седмица- Деси, права си че се вижда и мери наухалната гънка, която е първи признак за наличие или липса на синдрома на Даун, но тя се вижда при обикновен ехографски преглед. Не е фетална морфология, защото се преглежда само един признак. Смисълът й толкова рано е да се махне бебето при проблем. А смисълът на ФМ след 20 седмица, когато органите вече са се оформили, е ако се разбере за аномалия на сърце, аорта, черва да има подготвен екип за операция веднага след раждането илид ори преди това. Бях гледала филмче за това че вече се правят операции докато плодът е в утробата ( операция на самия плод).

# 256
  • Мнения: 2 011
Здравейте и от мен,
стела83 ,добре дошла    bouquet
Всички се радват на петък,а аз...   Cry  В събота и неделя работя най-много   smile3516
За суеверията,чувала съм да не се подстригва бременната,защото ако е момче,му реже от пишката   rotfImao   rotfImao
Също да не се прескачат кабели   #Shocked  не помня защо,и т.н.
Абе свекито на сестра ми е в стихията си за такива работи,докато беше племенника ми бебе,всяка вечер пилеше на главата на сестра ми да му прибира пането от терасата,че ако замръкнело навън,щял да избяга късмета на бебо   #Crazy
Лек ден на всички

# 257
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Момичета, аз вече мисля и за количка. Старата ми сдаде багажа. Все пак я ползвах до 2г и половина с каката. Накрая само за легло при разходките. Сега искам нова за бебо. Пуснах тема в На пазар за да проуча мненията на майките, ползващи колички към които съм се насочила. Ако ви е интересно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165737.0

........ да му прибира пането от терасата,че ако замръкнело навън,щял да избяга късмета на бебо   #Crazy

Това има нещо вярно - в някои райони през нощта не се оставят дрехи, не само на бебета, защото сутринта стават черни от замърсяване на въздуха, при мъгла и др. Аз затова съм и прибирала дрехите на каката - когато е новородено спазваш строга хигиена. Но ни най-малко не съм хукнала да тичам заради късмета й

За училището на 9 месеца следват темите
20. 02. 2007г. – 09.30 ч. в пицария Мис Каприз (София, ул. Коста Лулчев 13, зад х. Плиска)
Д-р Татяна Ралчева, специалист по детски болести, Национално сдружение на педиатрите от извънболничната помощ ще представи темата “Най-честите проблеми при новороденото и кърмачето.”

22. 02. 2007 г. – 09.30 ч. в пицария “Мис Каприз” (София, ул. Кракра 2А)
Росица Божкова, психолог, “Йога за бременни” ще представи темата “Психологическа подготовка на жената за раждането.”

27. 02. 2007 г. – 09.30 ч. в пицария Мис Каприз (София, ул. Коста Лулчев 13, зад х. Плиска)
Василева и Надя Желева, акушерки от Училище за бъдещи майки “МА-МА” ще представят темата “Кой кой е в родилната зала.”

02/946 13 69 - това ли беше тел за резервация

Аз ще ходя на 22.02. и ще се радвам да се видим пак, дано този път сме повече.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 11:21 от Томасе

# 258
  • Мнения: 741
А някой ходи ли на ФМ при д-р Мазнейкова?Аз най-накрая се наканих  да отида на ФМ и се оказа,че при доц.Томова има свободен час чак на 20 март,а при Мазнейкова на 20 февруари.Иначе цената е еднаква

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 523
А колко време продължава една от лекциите на списание "9 месеца"?
питам за да видя дали мога да кръшна малко от работа ...

# 260
  • на пистата
  • Мнения: 5 873
и аз съм се запалила вече за покупки,търся, ровя и не знам какво искам.имам 3 кошари ,но сега искам кошче,ваничка със стойка шезлонг и много други неща които ми липсваха при първото поради простата причина,че много от тези неща ги нямаше преди 8 години.изгледах го с шишета авент които тогава се намираха на много малко места така,че и сега от тях ще си купя,много съм доволна.количка ще ни подарят на моя сестра му,ползвана е 2-3 месеца,но е страхотна грако е ама има недостатък,че е черна а пък лятото newsm78ама нали на харизан кон зъбите не се гледат.вече обикалям магазините и ще започвам едно по една да купувам а вие?ей такова кошче искам ако някой има представа какви парички е да казва

# 261
  • Мнения: 1 854
Най-накрая успях да се включа...Сутринта бях на ФМ и освен, че всичко с бебчо е наред (което разбира се е най-важното) докторът ми каза, че моята Ния за един месец станал Никола Laughing Беше ни се показал изцяло, така че няма съмнение вече...Томасе, поръчвам си едно синьо щъркелче stork-boy Сега си спомням,когато преди един месец доки ми каза, че най-вероятно ще е момиченце, аз как му отговорих: "ама аз чакам момче"...явно има нещо вярно в майчината интуиция Grinning Сега се сети, че трябва да си сменя и розовата лентичка-някак си не е много удачна Grinning
Томасе, твоята малка кукла ще е хубава като кака си Grinning много хубаво се виждат на този видеозон бебоците и сезамислих дали и аз да не си направя, въпреки че моят доктор ми каза, че мога да си донеса дискета и ще ми запише клипче - днес просто дискетите в ОБолница бяха кът...та в тоя ред на мисли мога и да си спестя ходенето до Фемина. Видях, че си пратила линкове - като се има предвид, че вчера чух 5 изречения от лекцията, мисля, че ще са полезни Grinning
Добре дошли на новите мами welcome
Аз съм от тези, които не желаят татковци по време на раждането...за мое спокойствие Grinning

# 262
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
marisasav, честит Никола! Ще има да избира доста моето девойче Grinning:
Томасе, твоята малка кукла ще е хубава като кака си Grinning

И аз все това си мисля, но не знам дали не натоварвам бебето с прекалените ми очаквания към него. Да има дълги мигли и хубави очи като кака, да е послушна и кротка като кака... А все пак всички деца са личности и са различни, макар и сестри, братя, пак си имат индивидуалност.

Чакам идеи за заглавие на новата тема.
За сега има предложение само за
Пролетта студа пропука, скоро ЮЛСКО бебче ще ми гука

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 12:26 от Томасе

# 263
  • Мнения: 22
Във връзка с това че повечето вече знаят пола на бебчетата си,а на другите им предстои скоро да го разберат(в това число и на мен)ми дойде идея за заглавие на новата тема:
Ние вече доста сме наедрели,но пък полът на юлските си бебчета сме видели

# 264
  • Мнения: 766
Здравейте момичета   bouquet
Чак сега успях да се разпиша  ooooh! По нищо не личи в службата, че е петък  Rolling Eyes
Но утре малко почивка  Peace
venessa на мен ми харесва твоето предложение за заглавие на новата темичка  Mr. Green и аз чакам да разбера какво ще е чаавето  Wink
mokoloko аз ще ходя при Мазнейкова на 28. И аз като теб не успях да се свържа с Томова, а искам  да се вместя в сроковете и се записах при Мазнейкова  newsm78 Пък ще видим, знам че има много негативни мнения за нея, но ......... ако не съм доволна ще си търся начин да се прегледам на друго място.
marisasav честит ти Никола   bouquet и на всички мамчета разбрали пола на милите си бебчовци   bouquet
А на другите /като мен/ - още малко търпение момичета! Peace
Томасе   bouquet много благодаря и аз за линковете, а за
Цитат

И аз все това си мисля, но не знам дали не натоварвам бебето с прекалените ми очаквания към него. Да има дълги мигли и хубави очи като кака, да е послушна и кротка като кака... А все пак всички деца са личности и са различни, макар и сестри, братя, пак си имат индивидуалност.
Май всички си имаме някакви такива очаквания  Wink И аз искам малкото чудо да е с черната гъста коса на баща си и с моите сини очи  Blush, но ......... това си е неговата изненада   Heart Eyes
Хайде стига толкова от мен, че ви досадих   bouquet
И днес все пак е  smile3558

# 265
  • София
  • Мнения: 7 242
И мен ме изби на поезия Mr. Green: Пролет наближава, а мама научава, момиченце или момченце е юлското детенце.

Ама какво става с тези сини щъркелчета newsm78 Цяяяло ято... marisasav, добре дошла в отбора Grinning
Там-там, Мазнейкова е също мн. добра. недостатък й е май, че ако не е на кеф, не обяснява, но важното е да огледа добре бебока, а не толкова какво ще каже на мама.
nameika  и на мен ми е мерак да почна с пазаруването, но таткото е категоричен да изчакам до май. Решила съм да взема Куини бъз и затова ще ми се наложи да съм по-скромно в останалите покупки. От каката раздадохме всичко - остана само креватчето. Така че, почти всичко ще трябва да се купува. За сега се ограничавам с разглеждане на ел. магазини - оказва се, че доста неща са се променили отпреди 6 г.
 
 

# 266
  • Мнения: 26
Здравейте мами и от мен
Чета за това, че всички имаме някакви очаквания към нашите бебоци и си мислех дали някоя от вас е чувала подобно нещо. Моят мъж има тръпчинка на бузата, която обожавам и в този ред на мисли искам и бебо да има поне една такава. Та някъде бях чула, че за да има бебчо тръпчинка трябва да се дупчи погачата му, която се носи в родилното. Аз съвсем не съм запозната с тези ритуали, но ако вие знаете можете да ми разкажете.
Приятен ден и да минава по-бързо Joy

# 267
  • Мнения: 384
marisasav,честито!Ей,повика си го ти тоя Никола и той пристига. Simple Smile Да видим моето момченце дали ще ви е адашче,незнам защо всички околко мен се мусят като кажа,че искам да се казва така.Важното е да навия мъжо.Нашия татко също никога не е идвал с мен на доктори или курсове,каму ли да присъства на раждането,но това не ме притеснява.Защото винаги ,когато е с мен ми пипа корема и общува с децата.Понеже излъчва топлина(от килограмите  Rolling Eyes) и каката и бебето сега му реагират много.Те си имат отделни отношения,по свой начин имам чувството че мъжът ми е по-близък с децата отколкото с мен.Като си идваше от работа и малката от корема ми започваше да буйства,докато не я погалеше и поговореше не се успокояваше.И сега стъмнили се почва да го чака-тата,кола,дай тата.Когато ни изписаха,а и още в болницата той си я държеше по-добре от мен,пръв той я изкъпа,пръв той я подми на мивката,с лафа че била като 3км. пържоли  Mr. Green.По време на коликите се разнасяха и заспиваха заедно-за мен това е важно,да обича децата и да им показва обичта си.

# 268
  • Мнения: 384
Аз съм за заглавието на Лекси,много е мелодично!  Peace

# 269
  • София
  • Мнения: 568
Лекси, много ми хареса твоето предложение. PeaceАз съм за него.newsm44
Момичета, пуснете някой линк за електронни магазини и ние да гледаме.
намейка, това кошче е страхотно къде си го гледала? Мен мн. ме устройва нещо подобно, защото нямаме мн. място. Иначе аз май ще си карам със старите неща. Количката ми е здрава, на Маг Ингланд е - но модел Роял дето е с два коша и амортисьори. Оказа се голяма джипка и мн. лесна за управление по софийските улици пълни с дупки и паркирани коли по тротоарите.  Обаче с удоволствие ще следя всяка новост, за която пишете. Като се знам все ще купя нещо новичко - със сигурност - дрешки.
А относно очакванията, много ми се иска и второто ми бебче да има сини очи и ... какво ли не още.
marisasav, честит ти момък.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт