На каква възраст кънки

  • 19 439
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
ами аз вече я качих на зимни кънки - веднъж преди 2 седмици на свободната пързалка на Славия, е немога да я накарам да си тръгнем голам купон беше Joy

А малък номер кънки-ваши ли имате?Защото моята е с малък крак-24-25 номер, а най-малките им кънки са 28 номер и колкото и да стягам-хлопат.....А детето много иска, все ме пита, водих я, но.....така и не можа на леда да стъпи...

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
И моят син прояваява желание за кънки, но носим 24 номер и не знам къде може да намерим такива миниатюрни. Проверих в Славия и Зимния дворец. Навсякъде почват от 28-29.

габа носи обувки 25 номер. кара кънки 27 или 28 и няма никакъв проблем. в зимния имат 27 със сигурност.

# 17
  • Мнения: 1 640
Моля за информация майките от Варна/а и не само те/.Къде има спортен или дет.магазин,в който се продават ролери и/ или кънки за 3г. дете? Е ,не че във Варна има ледена пързалка,но все пак да знам и да отида да видя.Аз се сещам за спортния м-н в подлеза до Катедралата и пиацата на такситата,но не съм влизала в него от 3-4 години и не зная вече какво продават точно.Мерси!

# 18
  • Мнения: 959
ами аз вече я качих на зимни кънки - веднъж преди 2 седмици на свободната пързалка на Славия, е немога да я накарам да си тръгнем голам купон беше Joy

А малък номер кънки-ваши ли имате?Защото моята е с малък крак-24-25 номер, а най-малките им кънки са 28 номер и колкото и да стягам-хлопат.....А детето много иска, все ме пита, водих я, но.....така и не можа на леда да стъпи...
Да кънките са наши, донесаха ми ги от Англия номер 20 - съвсем за нея са и са много сладки (Вики сега носи 19ти номер и с чоропогащник и чорап и стават идеално) Но скоро ще ни умалеят и лятото като ходя в Англия ще и купя по-голям номер за следващия сезон, а тези ще ги пусна да се продават във форума Hug

# 19
  • Мнения: 7 837
Малена, вдигам ти темата, защото снощи в магазина видях, че са пуснали малки номера и от скейт маратонките. Не знам, дали го има в БГ, но тук засичам много деца с тях по улиците



Можешда видиш отдолу мненията за тях. Противоречиви са естествено. Но, като за стартови кънки, могат и да вършат  работа  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 039
аз лично не съм виждала да се продават такива

# 21
  • Мнения: 306
Ние ходим отскоро в Зимния. Има малки деца - около 3 годишни, които се справят изумително с кънките.
Дори един 3 годишен младеж ми обясни с важен тон: "Аз като бях малък много падах".
Явно сме започнали късно  Simple Smile. Моята шестгодишна госпожица стърчеше в групата на абсолютно начинаещите.

# 22
  • Мнения: 537
Съседчето ни на 4 год. ходи всяка събота и неделя на кънки в Славия, после на тенис. Добре се стравя, но незнам от колко години е тръгнало, може да е от този сезон.

# 23
  • Мнения: 3 367
те тук ако могат и за кърма1ета ще направят и ски и кънки-само и само алъш вериш да има;
говорих с треньор по кънки на лед и ски(2ма разли1ни 1овеци)преди да се роди Ния
за кънки-след навършени 3.5 ; за ски-след 4.5;
абсол.безмислено за мен е да се бърза и да се рискува на дете да не му хареса просто заради физи1ески лимитации..аз ще си 1акам,засега се пързаляме с шейна и я бутаме на колело докато ние караме ролери,няма недоволни..

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
На Славия най-малкият номер е 29, а на Зимния - 19.
И аз съм на мнение, че не трябва да се бърза. Виждала съм много мъници, които плачат и не искат да са на леда, но родителите им упорстват /защо ли newsm78/

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Ние ходим отскоро в Зимния. Има малки деца - около 3 годишни, които се справят изумително с кънките.
Дори един 3 годишен младеж ми обясни с важен тон: "Аз като бях малък много падах".
Явно сме започнали късно  Simple Smile. Моята шестгодишна госпожица стърчеше в групата на абсолютно начинаещите.


кога и при кого ходите да карате? възможно е да се засичаме. как се казва 6-годишната госпожица?

Malenna, прегледах всички мнения на March, но не намерих онова с обясненията кога и как е научила Мила да кара ролери и кънки - възможно е да е изпаднало при някой от сривовета на форума. видях я обаче вчера на тренировката и й казах за темата - ако намери време, ще се включи.

# 26
  • Мнения: 6 039
yanita,   bouquet Hug

# 27
  • Мнения: 192
Много хубава тема!  Разписвам се и искам да споделя моя опит.  Ние не сме големи кънкъори, но живеем до едно езеро, което миналата седмица замръзна и го отвориха, като ледена пързалка от Общината.  Невероятна работа!!   Така, този уийкенд на пързалката имаше над 100 деца -- хокеисти с бащите си, малки момиченца с майките си, абе суууупер купон.   Решихме със съпруга ми да вземем кънки и за сина ни (той е е на 2 г и 4 мес., както съм споменавала преди).  Трябва да ви кажа, че след второто качване, детето започна да заема правилната форма и макар да не се пързаляше само, все пак се крепеше на леда.  Така че, извода ми е, колкото по-малки, толкова по-лесно ще се научат!  Другото ни дете го качихме на 4г. на кънки и кара добре!

На пързалката ни казаха, обаче, че трябва да си занесем кънките да се наострят, защото иначе било опасно.  Вие острите ли си ледените кънки?

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Да. В противен случай занасят настрани и е невъзможно да се карат. Принципно първо детето се "учи" да ходи /да пристъпва/. Когато овладее добре това, плъзгането идва отсамосебе си.

# 29
  • Мнения: 1 100
Много хубава тема!  Разписвам се и искам да споделя моя опит.  Ние не сме големи кънкъори, но живеем до едно езеро, което миналата седмица замръзна и го отвориха, като ледена пързалка от Общината.  Невероятна работа!!   Така, този уийкенд на пързалката имаше над 100 деца -- хокеисти с бащите си, малки момиченца с майките си, абе суууупер купон.   Решихме със съпруга ми да вземем кънки и за сина ни (той е е на 2 г и 4 мес., както съм споменавала преди).  Трябва да ви кажа, че след второто качване, детето започна да заема правилната форма и макар да не се пързаляше само, все пак се крепеше на леда.  Така че, извода ми е, колкото по-малки, толкова по-лесно ще се научат!  Другото ни дете го качихме на 4г. на кънки и кара добре!

На пързалката ни казаха, обаче, че трябва да си занесем кънките да се наострят, защото иначе било опасно.  Вие острите ли си ледените кънки?


Как така на замръзнало езеро? Не е ли твърде опасно? Колко е дълбоко това езеро?

Общи условия

Активация на акаунт