Козметика за новородено?

  • 1 542
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 448
Като марки на мен най ми допада Нивеята, въпрос на вкус, ползвала съм Бюбхен и Чико Simple Smile Като продукти - душ-гел, олио/мляко за след баня, кремче против подсичане - тук вече съм за Бочко и крем Здраве, и слънцезащитен крем задължително за лятото и против вятър и студ за зимата  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 3 610
Ползвам на Бюбхен сапуна ,Pflege ol-това точно олио,защото Baby oil се ползва при смяна на пелените-малко продавачи го знаят и масово го предлагат,а крема против подсичане в тубичката Spezial Wundschutz Creme e невероятен.Няма подсичане което да не го е оправило за няколко часа.Тези продукти съм ги ползвала и с баткото така че са два пъти изпитани Wink

# 17
  • Мнения: 2 159
ползвам Бюбхен, доволна съм

# 18
  • Мнения: 1 029
Ползвах душ-гела и крема против подсичане на Бюбхен, но по препоръка на педиатърката го смених с Мустела, защото кожата й доста изсъхна. Аз май съм една от малкото недоволни от козметиката на Мустела, според мен е неоснователно скъпа и прехвалена.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 208
Според мен бебко сам ще си покаже какви продукти да използваш....
Преди да родя бях накупила и на "Бюбхен" и на "Мустела" и още някакви!
От масажното олио на "Бюбхен" ставаше цялото му телце на пъпчици, пък от хидратиращото мляко на "Мустела" телцето му ставаше на червени петънца.
Сега ползвам масажно олио на Чико, понася му добре.
По принцип колкото по-малко козметика използваш - толкова по-добре!

# 20
  • Мнения: 2 677
Аз ползвам Бюбхен, много съм доволна.  Peace
От много места съм чувала, че козметиката на Джонсън не се приема добре от бебетата.

# 21
  • Мнения: 226
В началото ползвах козметика само на Чико, но кожата на бебчо беше много суха и се белеше ужасно много. Педи-то ми препоръча серията Atoderm на Bioderma и съм много доволна. newsm10Малко по-скъпа е, но опаковките са много големи и стигат за доста време.

# 22
  • Мнения: 118
Мустела и Себамед

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
С това овлажнявам кожата,
с това къпя.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 854
най-добрите според мен Peace
за ваничката Sebamed Buble Bath,за мазане Sebamed Soft Cream или Мустела хидра-бебе

# 25
  • Мнения: 670
Използвам и за двете деца гела за измиване на коса и тяло на Bubchen, бебешко олио Bubchen или Sanosan, мляко за тяло Sanosan, сапун Bubchen или Sanosan.
Слънцезащитен крем Mustela и cold cream за защита от околната среда на Mustela.
Дупетата мажа с крем против подсичане с ланолин и витамини, който се прави в аптеките.

# 26
  • Мнения: 1 273
ние сме на шампоан и олио за тяло на Себа Мед--такива бяха в родилното и много ми харесаха и реших, че щом на бебо му понася от 1 ден--това ще е!

# 27
# 28
  • Мнения: 942
Саносан Peace

# 29
  • Мнения: 201
Най - добре е първия месец бебето да се къпе само с вода. После през две седмици да се слага измиващ продукт/  комбиниран гел за глава и тяло/ , след това  - през една и накрая с гел да се мие два пъти седмично / ние сега сме така/. Крем се слага само на гънките ,а ако държиш да омазняваш тялото - за предпочитане е да се използва преварен на водна баня студенопресован зехтин , но се маже с оскъдни количества и не всеки ден! Тези препоръки са ми от кожен лекар , при когото водя малкия си син от първия му месец ,т.к. е с много суха и чувствителна кожа.
За марките - бебето ще покаже , но за най-щадящи се смятат Клоран , Мустела и Нивея #Crazy /към нея сме алергични и аз , и децата/.
За дупето ползвам Ексипиал с бадемово масло  Peace .Т.к. кожата ни е суха , я овлажнявам с хидолосион на същата марка.
 

Общи условия

Активация на акаунт