Някой правил ли си е лифтинг на гърдите?

  • 5 293
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Това важи за смаляване на бюста. За лифтинг, където се маха кожа основно, не би трябвало читав хирург да реже или изобщо да пипа млечните канали.
Нали, за да махнат кожата режат зърното, махат излишната кожа и слагат пак зърното. Другият вариант е Т-образен шев, който оставя голям белег, само съм чела, не съм особено компетентна.
Ммм, специално за лифтинга съм чела, че разрез на рамото се прави. Но не знам, и аз не съм твърде компетентна.

# 16
  • Мнения: 636
Хм, за разрез през рамото не съм чувала. Разрезите са два вида- т-образен и оклоло зърното. За този около зърното трябва да имаш по-малко излишна кожа иначе се получава ефект на плисирането. Общо взето това е рутинна операция за всеки добър хирург, така че не крие почти никакви рискове. Аз самата също съм си корекирала бюста , но с импланти. Доста жени имат такива корекции, но много малко си признават. Кой знае защо у нас това още се смята за "срамно" за обикновенните жени.
Съветът ми е да избереш добър хирург, от тези които членуват  в Българската асоциация по пластична хирургия и смело напред.
http://www.bulapras.org/
 Може да има и други добри хирурзи, които да не фигурират още там, но по-добре не рискувай.

# 17
  • Мнения: 185
Хм, за разрез през рамото не съм чувала. Разрезите са два вида- т-образен и оклоло зърното. За този около зърното трябва да имаш по-малко излишна кожа иначе се получава ефект на плисирането. Общо взето това е рутинна операция за всеки добър хирург, така че не крие почти никакви рискове. Аз самата също съм си корекирала бюста , но с импланти. Доста жени имат такива корекции, но много малко си признават. Кой знае защо у нас това още се смята за "срамно" за обикновенните жени.
Съветът ми е да избереш добър хирург, от тези които членуват  в Българската асоциация по пластична хирургия и смело напред.
http://www.bulapras.org/
 Може да има и други добри хирурзи, които да не фигурират още там, но по-добре не рискувай.
Колко ти излезе операцията,ако не е тайна newsm78

# 18
  • Мнения: 1 531
аз съм виждала лифтинг на гърдите и стоеше много хубаво. и понеже предполагам, че след различните диети и свалянето на много килограми, което ми предстои, моите гърди ще увиснат много, съм решила да се консултирам с един пластичен хирург, който ми препоръчаха. като се консултирам, ще ви напиша, ако искате.
понеже виждам, че сте коментирали разреза, на момичето на което видях повдигане на гърдите, разрезът се скриваше под мишниците.

# 19
  • Мнения: 147
аз съм виждала лифтинг на гърдите и стоеше много хубаво. и понеже предполагам, че след различните диети и свалянето на много килограми, което ми предстои, моите гърди ще увиснат много, съм решила да се консултирам с един пластичен хирург, който ми препоръчаха. като се консултирам, ще ви напиша, ако искате.
понеже виждам, че сте коментирали разреза, на момичето на което видях повдигане на гърдите, разрезът се скриваше под мишниците.

В какъв смисъл стоеше хубаво? Разкайи, моля те нещо повече, тук сме жадни за инфо! Embarassed

# 20
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Аз съм чела , че такава операция трябва да се прави след раждане, защото се засягат млечните жлези и е доста по-сложна от слагане на силиконови импланти и по-рисковано.
Интересувах се преди време от същото, но след като видях това за раждането спрях да се търся инфо .. И дори мисълта за разрез на жлезата ме стресира нещо.  Sad

# 21
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Преди известно време се срещнах с пластичен хирург от Пловдив точно за този вид корекция, но като разбра, че все още кърмя и планувам да имам поне още едно дете /втора бременност/ тотална ме отряза. Каза ми, че трябва да съм спряла кърменето и не е желателно след такава операция бюстът да се разтяга отново, т.е. да не забременявам повече.
Съветите му като хирург бяха всякакъв тип корекция на бюста /намаляване, импланти и т.н./ да се прави след 35-годишна възраст. Предполагам има логично медицинско обяснение, но не задълбах  с въпроси за това Embarassed.
Помолих го да ми обясни как се прави самото повдигане и горе-долу ми каза това: за разлика от преди, когато се е правил разрез под мишницата над гърдата /често оставало грозен белег/ сега това става с разрез около зърното. Причината била, че кожата там е много по-еластича и освен бързото възстановяване не остават почти никакви видими белези. След като се отреже около зърното, си представете една торбичка с връзки по края като ги стегнете и как се затваря торбичката newsm78 /много ясно не обясних, но това е най-точно Embarassed/, та по същия начин се "стяга и прибира" самата кожа. Така и зърното се повдига и центрира, а не остава отдолу.
Докторът се казваше Енчо, някой си, работи с брат си и някакъв грък /който бил много добър/. Клиниката им е на бул. В. Априлов с/у х-л Алианц в Пловдив и ако някой се интересува ще потърся телефона му.

# 22
  • Мнения: 4 733
Аз като жена доста лягала под ножа Rolling EyesСъщо бих посъветвала всички, които имат желание за каквато и да е пластична операция задължително да минат през форума на tialoto! Там има изключително важна информация за всичко, при това от самия извор-оперирани вече хора.
Успех пожелавам на куражлийките и добре си отваряйте очите и ушите при избора си на пластичен хирург Peace
Ще пейстна и няколко картинки преди и след повдигане на бюста( гърдите не са мои Laughing)
http://www.mybeautifulbody.com/attachments/catalogs/1552/CB103_a-view.jpg
http://www.beautysurg.com/digitalimaging/before_after_photos/bre … lift_pictures.jpg
http://www.toledoplasticsurgery.com/images/small_b/breastLift_06_s.jpg

Добре вижте белега, който се получава при операция за повдигане на бюста. Наричат го "котва"-разрезът е от зърното надолу и продължава дъговидно по дължината на гънката на гърдата.

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 10:07 от Kasidy

# 23
  • Мнения: 1 531
аз съм виждала лифтинг на гърдите и стоеше много хубаво. и понеже предполагам, че след различните диети и свалянето на много килограми, което ми предстои, моите гърди ще увиснат много, съм решила да се консултирам с един пластичен хирург, който ми препоръчаха. като се консултирам, ще ви напиша, ако искате.
понеже виждам, че сте коментирали разреза, на момичето на което видях повдигане на гърдите, разрезът се скриваше под мишниците.

В какъв смисъл стоеше хубаво? Разкайи, моля те нещо повече, тук сме жадни за инфо! Embarassed

ами гърдие не висяха. стояха си добре повдигнати и оформени. момичето нямаше големи гърди и нямаше никакви разрези около зърното и нямаше намаляване на самия бюст. гърдите бяха повдигнати само и разрезът беше под мишницата. не беше голям, около 3 см и много тънък. аз я видях, когато дойде да й махат конците.

# 24
  • Мнения: 147
аз съм виждала лифтинг на гърдите и стоеше много хубаво. и понеже предполагам, че след различните диети и свалянето на много килограми, което ми предстои, моите гърди ще увиснат много, съм решила да се консултирам с един пластичен хирург, който ми препоръчаха. като се консултирам, ще ви напиша, ако искате.
понеже виждам, че сте коментирали разреза, на момичето на което видях повдигане на гърдите, разрезът се скриваше под мишниците.

В какъв смисъл стоеше хубаво? Разкайи, моля те нещо повече, тук сме жадни за инфо! Embarassed

ами гърдие не висяха. стояха си добре повдигнати и оформени. момичето нямаше големи гърди и нямаше никакви разрези около зърното и нямаше намаляване на самия бюст. гърдите бяха повдигнати само и разрезът беше под мишницата. не беше голям, около 3 см и много тънък. аз я видях, когато дойде да й махат конците.

Това с разреза под мишницата ми звучи много по-добре, около зърното ме плаши Shocked.Знаеш ли къде си е правила операцията? Лекар? Болница?

# 25
  • Мнения: 4 116
Kasidy, тези белези, които се виждат на снимките не се ли махат след време...с някакъв крем, мехлем ? Иначе е много грозно да се вижда шева, по- добре са съм си с увиснали цици  Thinking

# 26
  • Мнения: 4 733
В най-добрия случай стават белезникави, като избледнели стрии.

# 27
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Ето част от нещата, които прочетох:

Най-добрите кандидатки за тази операция, са здрави жени, емоционално-стабилни, които имат реалистична представа за това, какво може да се постигне. Най-добри резултати има при жени с малък увиснал бюст. Операцията е приложима при бюст с всякаква големина, но при много голям бюст е възможно да не се постигне дълготраен ефект.

 Много жени се интересуват от повдигане на бюста, след пораженията, нанесени от бременноста и кърменето. Но ако възнамерявате да имате още деца е добре да отложите операцията след това. Но не заради рискове с бременността или невеъзможност за кърмене, а поради факта, че след новата бременност е възможно отново разтягене и увисване на бюста.

След операцията остават видими белези, които се скриват от сутиен или бански костюм.

Възможно е след операцията зърната да са позиционирани по друг начин, както и да са  загубили чувствителност.

Операцията

 Тя отнема обикновено от час и половина до три часа и половина, в зависимост от сложността. Техниките са различни, но най-често направеният разрез е под формата на котва, който следва естествената линия на бюста.

Той се прави там, от където ще бъде премахната излишното количество кожа, когато това се направи, се преместват ореолата и зърното.

Процедурата при пацинтки с по-малък и по-слабо увиснал бюст е по-опростена.

След операцията

След операцията ще носите еластичен бандаж или хирургически сутиен. Гърдите ви ще са много подути и отекли за ден-два, болката може да бъде контролирана с болкоуспокояващи.

Няколко дни след операцията бандажът или хирургическият сутиен ще бъдат заменени с мек поддържащ сутиен, който ще носите три седмици или месец.

Конците обикновено се премахват след седмица или две.

 Ако кожата на гърдите ви е много суха, може да нанесете овлажнител върху тях по няколко пъти на ден. Бъдете внимателни с нанасянето на крем, трябва да бъде много внимателно, като избягавате областта на разреза.

Повдигането на бюста не влияе  на последваща бременност и кърмене.

Хирургът ви ще направи всичко възможно да имате съвсем леко забележими белези. Все пак  важно да знаете, че след подобна операция белезите не са малки и са забележими. Обикновено няколко месеца след операцията те са набъбнали и червени, с течение на времето стават все по-бледи, смаляват се, някои до едва доловими бели линии.

Трябва да знаете, че тази с тази операция бюстът ви няма да е повдигнат вечно – силата на  гравитацията, бременността, възрастта, промяната в теглото, ще изиграят своята роля. Жените, които наред с повдигането на бюста, имат поставени импланти, ще се радват на далеч по-добър резултат във времето.

Възможно е да изгубите чувствителност на зърната и целите гърди, причинени от подуването след операцията. Това изчезва обикновено след шест седмици, но при някои пациенти тази загуба продължава повече от година или за цял живот.

Заздравяването е постепенен процес. Въпреки, че ще бъдете на крака след ден-два, не планирайте да се върнете на работа поне седмица или повече, в зависимост от това как се чувствате. Избягвйте да вдигате тежки неща и да вдигате нависоко ръцете си. Ако имате симпотми, които считате за притеснителни се свържете веднага с вашия лекар.

Избягвайте да правите секс за поне седмица и твърде активни движения за месец. След това постепенно може да се завърнете към нормалния си живот.




# 28
  • Мнения: 4 116
Много благодаря за инфото ... някак си се отказвам засега от този вид операция... Може наистина след 35 години, ако е трагично положението да се прежаля, но това с белезите не ми харесва никак.  На фолк певиците как не им личат шевовете от операциите за слагане на импланти?

# 29
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Много благодаря за инфото ... някак си се отказвам засега от този вид операция... Може наистина след 35 години, ако е трагично положението да се прежаля, но това с белезите не ми харесва никак.  На фолк певиците как не им личат шевовете от операциите за слагане на импланти?

Операцията за слагане на имплатни и за повдигане на бюста се правят по различен начин, различни разрези и т.н. Въпреки че и тогава се забелязват белези понякога, но са различни от тези за повдигане.

Общи условия

Активация на акаунт