Птоза на горен клепач

  • 1 685
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Синът ми е на 7 г. Има паднал клепач от раждането. Клепача покрива леко зеницата. Предложете ми специалист за операция. Ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 5 819
За съжаление, този проблем не може да се оправи по никакъв начин. Това е скъсан мускул. Точно тази част от медицината не е все още усъвършенствана! Sad Важното е детето да расте живо и здраво!

# 2
  • Мнения: 11 253
Не съм много запозната с причината на проблема.
Имам позната с паднал клепач /около 30 годишна/. Случайно гледах нейни детски снимки и тогава видях, че е имала паднал клепач. Питах я как се е оправила, а тя каза, че с годините и йога за лице почти се е заличила разликата в очите. И наистина - все още леко се вижда, но това не е било причина да бъде една от най-харесваните жени в моето обкръжение.

Ако прецените вижте в утуб йога за лице и пробвайте по-упорито за няколко месеца. Все пак няма да стане за 2-3 месеца. Със сигурност няма да навреди.

Аз бих пробвала и при специалист с иглотерапия.

Би следвало и пластичната хирургия да може да предложи нещо. С тези мезо конци за вежди и корекции на клепачи вярвам, че има какво да предложат.

# 3
  • Мнения: 2
Насочиха ни към д-р Средкова за операция. Ще ни съкратят мускула, но не дават гаранция че ще се повдигне колкото здравия. След пубертета може да се направи друга операция.

Скрит текст:









Направихме операция при д-р Средкова, клиника Resbiomed София. Снимките са 1 ден след операцията. Преди отока от операцията, окото беше по-отврено. Ще може да се затваря напълно след 3-4 седмици. До тогава ще капим гел , за да не изсъхва роговицата и ще мажем шевовете с маз - тобрадекс.

Тази снимка е преди операцията.

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 18:00 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт