Ще имам близнаци! Тема с продължение 40

  • 6 586
  • 289
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 435
Времето се стопли и идва ред на големият ми кошмар...как ще махна памперсити. На 1 годинаи и 9 месеца са.
Когато започнаха да сядат ги пробвах, но се видях в чудо. Слагаха си гърнетата по главите, стържеха паркета с тях и работа не са вършели в тях. От тогава не съм ги /се мъчила.
От известно време "казват" разбирайте показват, че не говорят още , че имат ако или че е мн. напишан памперса

Дайте съвет как да подходя 🥰😁

# 61
  • Мнения: 1 695
Просто опитваш. Не го правиш на всяка цена. Аз ги махнах на 2,5 от раз. Просто бяха готови. Вече ходеха на ясла и имаха изградена рутина там. В къщи просто продължих това и махнах памперса. С едната беше по-лесно, много бързо ме разбра, с другата имахме повече засечки, но с чести подканяния и тя бързо се научи.
Не съм ги слагала преди това на гърнета. За мен лично няма смисъл. И каката така я научих от раз на същата възраст.

# 62
  • Мнения: 1 143
Аз съм на същото мнение. Когато са готови, те си показват. Някъде около 2.5 години го махнахме и ние за две седмици дори и нощния. Моята стратегия е първо да се заема с по-податливия и той научи брат си Simple Smile Та не бързайте, нищо не е на всяка цена. Все пак здраво дете първи клас с пампер и биба няма, та няма страшно.

# 63
  • Мнения: 915
При нас на 2,4 ги махнахме. Отне седмица и половина за двамата, но беше най-кошмарната седмица. Минираха целия ап. и мебели, че дори и се мажеха..... При някои деца става лесно и от раз, но при други не чак толкова гладко. За моите беше като игра, а за мен кошмар. Преди това бях пробвала 2 пъти и ударих греда. Едва от третия път успях, защото вероятно тогава бяха готови. Обаче при девойката нощния памперс още не съм го махнала, вече е на 4г. Толкова дълбоко спи, че дори да е мокра, не се събужда и не й пречи. Когато аз я будя да свърши нещо, тя заспива на гърнето и пак нищо не свършва. Опитите ми да я събудя, приключват с истерия от нейна страна и просто нищо не прави. Та сега и аз се чудя??????

# 64
  • Мнения: 2 779
Моите са на 2,1 в момента, подканвам периодично, но отказват, надявам се с топлото време на двора да склонят.

# 65
  • Мнения: 2 173
Джой и на мен това ми е кошмара! Въобще не ми се захваща, но чакам малко да се стопли и ще започвам. Едното  (Самуил) има потенциал, по едно време пишкаше само на тоалетната чиния, но като го държа на ръце, поза както пишкат момичетата по градинките, но сега му хареса да се изпишква на ламината, само чака да сваля памперса и е направил локвата, нарочно. На гърнето не искат да сядат, слагат си ги по главите. Май ще ги мъча направо на тоалетната чиния, въпреки че не знам на детската градина, сигурно пишкат в гърне и те ако не не знаят за какво е, да не вземе пак да се напишкват там, ако въобще имаме напредък докато направят 2г и тръгнат на детска градина.

# 66
  • Мнения: 2 435
Благодаря ви за куража.
Като чета в тяхната група как говорят и правели изречения и отдавна някои махнаха памперсите и се депресирах.

Всичко разбират. Познават форми, цвят, посоки и правят разлика за размер ( особено Б2 по-едричкият ).
Издават звуците на животни, бръмчат, но не могат да си "изкълчат" езика и много се ядосват, че не ги разбирам.
А аз и се правя понякога, че не разбирам какво сочат, защото искам да ги стимулирам, но само ги изнервям, а те после мен...

Лизи, и аз се чудя дали да не сложа детска седалка на моноблока и да купим оная жабка която се лепи на стената и има перка да пишкат в нея.Не знам...

Някой има ли я въпросната жабка-писуар?

# 67
  • Мнения: 1 695
Джой, най-голямата глупост която направих, беше да сравнявам моите деца с другите.Има майки отличнички, на три години децата сами си слагат масата Wink Та като им видях децата в действие, осъзнах как съм се вкарала във филм ужасен, а децат ми се развиват баш както си трябва.Особено с каката, бях се филмирала много и на рехабилитация чак щях да я водя.
Изречения започнаха след като отидоха на градина.Активното проговаряне започна пак там, преди това знаеха думички.Не не са големи за памперс, за мен лично голямо за памперс дете е над 3 годишно.Реално, детето може да стиска и да ходи до тоалетна само когато започне само да се качва и да слиза по-стъпала.Преди това е чиста дресировка.
Каката използваше гърнето за каубойска шапка и започна да сяда на него, чак след като започна на ясла.С близначките дори не им го дадох преди да започнат на ясла.Направих грешката да взема едно пеещо гърне.Освен да се бият за него и да започнат да сипват вода, за да пее друго не постигнах.Седалки директно не сложих.Всяка щеше да иска да виси на тая седалка с часове, а аз нямам намерение да изкарам половината ден пред тоалетната.Правете нещата, така че на вас да ви е лесно.Не се фиксирайте в нещо.
Казвам го, защото знам колко са отровни хорските приказки.

# 68
  • Мнения: 2 435
🫲🥰🫱 mmm_st, благодаря.
Хем го знам това за хорските приказки...хем се хващам, че се напрягам ☺️

Последна редакция: нд, 07 апр 2024, 14:23 от Tatti

# 69
  • Мнения: 2 779
Joy , моите не говорят още, споко Hug

Сочат, със звуци - Аййй, еее, ааа, пищене, че  не разбирам винаги какво искат. Има деца на тяхната възраст произнасят ясно думи, други са като моите.
Иначе, отдавна разбират всичко, копират поведение, харесват храни, хора, кой къде живее, коя е нашата кола от всички на паркинга, етапите на обличане - от дрехи до обувки си носят сами, сами отиват към банята и си разпознават хавлиите...

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 15:45 от Щефи

# 70
  • Мнения: 1 143
Значи ако не четат на година и половина Достоевски в оригинал, не се развиват правилно 😂
Няма смисъл от сравняване, та те отгледани при равни условия са различни, камоли останалите деца. Плюс след проговарянето ще ги търсите минутите тишина, че после е мамо по 100000 пъти на ден или защооооо?
Обаче пък сега са много смешни като се скарат и вече им разбирам. Най-голямата обида сега у нас е "Ти си тиква" 🤣

# 71
  • Мнения: 27
Здравейте записвам се и аз с близнаци 2 момченца Simple Smile 💙💙

# 72
  • Мнения: 27
Колко грама тежаха вашите бебенца в 18 гест.сед. и 1 ден? На мен ми ги измериха по 237гр. и 241гр.

# 73
  • Мнения: 5 449
Аз последно бях в 16та и бяха по 130 грама.
Твоите изглеждат добре нахранено.

# 74
  • Мнения: 2 845
Момичета, кога със сигурност Ви казаха,че ще си останат две? Реално, до кога има риск ? Аз вчера бях на преглед, едното се беше свило, но другото мърдаше и шаваше, хвърляше къчове с едното краче 😁 10+3 съм.

Последна редакция: сб, 06 апр 2024, 17:06 от blondyberry

Общи условия

Активация на акаунт