Защо не се преварява минерална вода???

  • 2 102
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
стерилна вода за приготвяне на млякото? Не мога да повярвам.

ЗинаСт, имат предвид, че известно количество вода се изпарява, а количеството минерали остават, така в по-малко вода имаме същото количество минерали.

# 16
  • Мнения: 3 695
Увеличава се минерализацията на водата след преваряване. Най-добре давай изворна Peace

А това го чета за пореден път и наистина съм много учудена. Някой знае ли повече по въпроса? Как така при преваряване се увеличава минерализацията? Не мога да си го обясня. Не ми е логично просто.

Ако температурата влияеше на минерализацията, тогава на етикетите на бутилките не би трябвало да пише такива конкретни стойности. Имайки предвид, че минералната вода се схранява при температури от -20 градуса през някои зимни студове до +35 дори 40 градуса през летните жеги. Ако горе изложената логика е вярна, това би трябвало да променя минерализацията #Crazy
Освен това на доста места съм чела препоръки чай и кафе ( за възрастни разбира се ) да се приготвят с минерална вода.

Наистина ще съм благодарна, ако някой може да даде някаква надеждна информация по въпроса. Ще ми е интересно да прочета повече за тази теория. Laughing

Предварително благодаря-

Много е просто - след преваряване се изпарява част от водата, а минералите си остават, т.е. същото количество минерали в по-мако вода, ето как става по-минерализирана. Но става въпрос за преваряване, а не просто смяна на температурата!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 162
Попаднах на нещо интересно и важно.Моля майки прочетете го.
http://news.bnt.bg/content/view/full/75518
Смятах да давам изводна вода и от много от темите видях че я ползвате,но сега със сигурност няма да я ползвам все още.

Добре, за това го прочетох няколко пъти, защото мислех, че нещо пропускам. Но, честно да си кажа, аз никъде не видях да пише, че водата не е подходяща за кърмачета и малки деца.
Единственото, което пише, е че етикета не отговарял на незнам какви си изисквания. Ама аз не дава на детето етикета. Аз му давам водата! Дали ще има лице на бебенце или не, това не прави водата различна. Аз ли порускам нещо или наистина тук не се коментират качествата на водата и евентуалната опастност от употребата и, а се коментира само етикета и нормите, на които трябвало да отговаря?

Доколкото си спомням СЗО и Международната педиатрична асоциация не препоръчва да се дава минерална вода на деца до 1 година. На етикета обаче пише, че е препоръчана от българската педиатрична асоциация, която е член на световната. Т.е. единия проблем е, че се въвежда в цаблуждение потребителя, а другият е, че минералната вода за бебета всъщност не се препоръчва за такива.

# 18
  • Мнения: 5 026

Много е просто - след преваряване се изпарява част от водата, а минералите си остават, т.е. същото количество минерали в по-мако вода, ето как става по-минерализирана.
  Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Az бях на промоционална среща с Девин изворна вода и самата тяхна представителка каза, че трябва да се преварява, защото след като се отвори и ако не се консумира веднага вече може да се замърси

# 20
  • Мнения: 81
Педиатрите винаги препоръчват преварената чешмяна вода пред която и да е слабо минерализирана, особено за деца под 1 годинка, никога не са ми обяснявали защо, но си спомням, че съм чела, че минерална вода не би трябвало да се дава на деца под 7 год. възраст, пък дори и за възрастни употребата само и единствено на мин.вода не се препоръчва.
А ето и един линк на сравнителен тест на български води от българската национална асоциация на потребителите - има и за изворна вода "Девин"
http://bnap.org/?p=87

# 21
  • Мнения: 153
Благодаря за линковете istar_83
Знаех си аз, че е пускана такава тема, сори

ЗА ТОРН СПРИНГ егаси странната вода - веднъж я затоплих малко повече, но не я изварих и се появи бяла утайка #Crazy, ,....абе все едно си сложил една-две супени лъжици сол и те още не са се разтворили - е ка да я дам.  SickОт тогава сме само на Девин розова

 
само веднъж взехх от тая вода и установих същото нещо,има утайка а и вкусът и е някак особен Sick

# 22
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Това, което аз знам за минералната вода, е че е полезна ако се консумира директно от извора.Това, което ни продават в бутилките вече няма тези, качества, които е имало при наливането.
По принцип за бременни жени и кърмачета, не е добре да се употребява въобще минерална вода - мисля, че употребата може да доведе до проблеми със зъбите(не помня вече къде го четох).Аз лично си купих кана Brita и филтрирам водата вкъщи.Водата е чиста като кристал!
Преварявах активно до година и 4 месеца, но по причина - бяхме в друга държава,много мръсно и нямах вяра на минералната вода там.Иначе мислех към годинка да спра да преварявам

Общи условия

Активация на акаунт