С какво ви дразнят свекървите? – 155

  • 33 328
  • 748
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 993
Е аз къде написах ,че става въпрос за коментарите тук ? 🤔 благодарих на опосум за положителния коментар

# 331
  • София
  • Мнения: 29 106
Аз всъщност коментирах нейния, мислех, че е очевидно.

# 332
  • Мнения: 14 987
На мен пък опитът за обръщение на "свекърво", ми избоде очите. Хората си имат имена. И цели, и умалителни. Щом не сте в хубави отношения, на цяло име. Детето ще си кърмиш колкото искаш. Брат си ще водиш у вас да живее, щом искаш. Ще си пишеш във ФБ, каквото си решиш. Като си видяла този негативен коментар, защо не му отговори подобаващо? Интелигентно , разбира се, с ирония, сарказъм. Някак. Реакция. С присмех. На всички непоискани съвети, отговор. Но не , с "няма пък". А с аргументи. Меко, напоително, спокойно.  Има начин хората да общуват и без драма. Защо пишеш, че си в състояние чак с тм да се разделяш заради нея? Това ли е единствената причина за скандали? Ако е това, има начин да се отърсиш. То дори не зная защо го въвличаш. Провеждай си битките сама, а то па едни битки, ако ме питаш. За какво ще ревеш? Егати. Имаш уста, имаш мозък, имаш визия за живота си. Самостоятелни сте, пълнолетни. Не се интересувай от нея, от нейните намеци, вметки и съвети, и без друго не сте зависими. Пряката конфрантация е крайна мярка. В случая, има време за такива действия, които може и да не са неизбежни. С мека сила, прокарваш твърд подход.

# 333
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Аз пък смятам, че Ради може да няма обръщение към свекърва си, както и да се обръща към нея със "свекърво". Не заради друго, а заради изискването на свекървата да се обръща към нея с "майко". Т.е. първо свекървата е прекалила с изискване, на което няма право, съответно тя може да реагира както намери за добре.
Аз също нямам обръщение към свекъра, а не сме в лоши отношения. При директен разговор не е нужно, а по телефона е ясно кой се обажда, там също отпада. Та не виждам каква точно е драмата, че няма конкретно обръщение.
За обидите, Ради, вместо да ревеш и да се ядосваш, просто не ги приемай. Ако те обиди директно заявяваш, че обиди няма да търпиш и или ще прекратиш контакт или ще ги върнеш. Аз не разбрах мъжа ти как реагира. Ако е на място той е човека, който трябва да заяви на майка си, че няма да позволи да обижда жена му. Но случая явно не е такъв и от тома трябва да започнеш. Няма да се справиш със свекървата, ако мъжа ти е на нейна страна по никакъв начин. А поведението и нагласата ѝ към теб, не очаквай да промениш. Може да промениш своите действия, не и нейните. Това е работа на сина ѝ. Аз на твое място него бих подхванала.

# 334
  • Мнения: 2 691
Откъде накъде ще се аргументира за решенията си, вместо да каже просто "няма"?
Оправдания не дължи на свекървата,  особено щом не ги издържа и не им гледа детето. Остава и да се обяснява защо иска да кърми, все едно свекървата е дала ц*ц*те си назаем за тая работа и си ги иска обратно.
Аман от нагли хора, те са си достатъчно настъпателни, не смятам, че има нужда да ги поощряваме с разговори.
Това те го приемат за слабост, от добро отношение или сарказъм не разбират и още повече нахалстват.
Игнор в живота, блокиране във фейсбука и синът, ако иска, нека да общува с нея, макар че и той не е длъжен.
Аз не вярвам, че кръвта вода не става. 😉

# 335
  • Мнения: 21 771
Като се има предвид, че сега кърмят по много, като Крали Марко, който може, разбира се, за пръв път чувам за свекърва, която е против да кърмят внучето. Вместо да се радва, че ще го кърмят, тя против. Кой я пита въобще.

# 336
  • Мнения: 1 705
Абсолютно излишно е да й се обясняваш. И аз направих тази грешка и ми изяде главата! Сега като пита нещо, мълча и оставям сина й да говори. Той пък хич не му се занимава и отговаря с половин уста. Което я дразни безумно, понеже иска всичко да знае, но си е неин проблем. Виждам я през 2-3месеца за час ,блокирала съм я навсякъде и ми е добре. Даже вече избягва и да ми говори каквото и да е, научих се да я поставям на място. Не ми е приятно да общувам по този начин, но с нея просто нямам друг вариант.
Просто я игнорирай. Няма смисъл да си трошиш нервите с прости хора! А за обръщението, наистина по добре на име й казвай, все пак хора сме и те също. Абе това *майко* няма ли да се изкорени вече? Уж модерни свекърви пък с порядките от преди 100 години!

# 337
  • Мнения: 2 993
Не мога да я игнорирам ,защото скоро се връща от чужбина и ще виси почти всеки ден в нас ,,да види внучето" ,а мъжа ми е на работа до 18 ч ,тоест всеки път като идва то ще съм сама с нея . В началото се държеше уж добре ,но сега осъзнавам ,че е било колкото да разбира какво става около сина й ,защото той нищо не й споделя пък аз глупавата каквото и да ме пита ,казвам . Има случаи да е била до преди 5 мин със сина си , и когато той тръгне на някъде се почва разпита,питах я веднъж защо не го пита него като до преди мялко беше тук ,вика ми ,че била забравила

# 338
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Кажи на мъжа си, да кани майка си да вижда детето, когато той си е вкъщи. Сега времето е хубаво, ти си цял ден навън и ще се прибираш за да нахраниш бебето и да поспи и после пак навън. Вечер за по час, все ще се видят на няколко пъти или уикенда, връчваш детето изцяло на мъжа си, ти с приятелки навън

# 339
  • Мнения: 1 029
Ради, сама си правиш проблемите. Игнорирай я, да идва като мъжа ти си е вкъщи. Ти излизай насам натам с приятелки. Или дори сама с детето. Цял ден няма да изтърпя никого, особено когато не е единичен случай.

# 340
  • Мнения: 1 705
Без такива всеки ден или по цял ден. Или идва в присъствие на сина си. Но не го казваш на нея, а на мъжа си. Той да се оправя с нея! Да мрънка и да се кара с него. Толкова.

# 341
  • Мнения: 21 771
Ама тя на всичкото отгоре е в чужбина и пак успява да дразни.

Просто не и обръщай внимание, игнорирай я. За мъжа ти явно не е проблем, научи се и ти.

# 342
  • Мнения: 9 064
Как точно ще виси у вас всеки ден и то по цял ден, ако не я поканиш? Ще се появи директно на вратата ли? И така всяка сутрин, за да стои по цял ден? Кажи й, че през деня излизаш с количката и толкова. Щом живее в чужбина, едва ли ще стои вечно в Бг, така че няколко вечери да се отбие да види детето или да вечеряте заедно, ще ги преживеете. Ясно е, че взаимно не се харесвате, така че сте квит.

# 343
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Как точно ще виси у вас всеки ден и то по цял ден, ако не я поканиш? Ще се появи директно на вратата ли? И така всяка сутрин, за да стои по цял ден? 
Прочети последните 2-3 теми. Точно такива случаи обсъждахме и то от различни потребители. Не знам кое те учудва

# 344
  • София
  • Мнения: 29 106
Ползвай входната врата по предназначение. Не отваряш, ако нямаш желание. Да се разбере със сина си да идва, когато той си е вкъщи. Аз даже звънеца бях изключила.

Общи условия

Активация на акаунт