С какво ви дразнят свекървите? – 155

  • 33 321
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 225
На който му е малко обезщетението да си седи в копторчето, защото тези стари къщя са си точно това. Нямат тоалетна и баня като хората, стайчета с криви подове и смърдящи на влага, ама все им е малко. Инвеститорът как да ги обезщети с по пет апартамента и да построи , и да продаде на външни хора, така , че да купят. Имах приятелка в кв. Хаджи Димитър в такава къща, ами няма такава мизерия, тоалетната по счупените плочки през двора, баня няма, накрая склониха на два апартамента, иначе в дупката.

# 91
  • Мнения: 1 887
Не всички имат къщи с дворове на пъпа на големи градове.Ако някой смята,че 10-15 години от ладия му живот си заслужават чакането,да чака.
Единодушно е мнението,че живеенето с родители не е добра идея.

# 92
  • Мнения: 7 155
Не съм чела всичко, но да кажа - самостоятелен етаж от къща, в която е нечия рода, не е никаква самостоятелност. Аз поне така ги виждам нещата. Да, по-зле е да се забиеш в детската стая (в апартамент) на партньора си, но живот с роднини не ми е приемлив.

# 93
  • Мнения: 7 155
Живеене с нечии роднини - макс 2 седмици. Повече от това не бих изтърпяла.

# 94
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Кокона е именно някоя, която чака имота/ите на родители. А ако е мъж е муньо. И за пусти имот си развалят или изобщо не създават нормално семейство. Да, едно време беше невъзможно да имаш 2 имота в едно населено място. Апартамент в града и вила/къща в провинцията да и това беше една от основните причини да живеят 2 и повече поколения на едно място. Сега и да нямаш втори, за едно семейство самостоятелен имот, не е нещо непосилно.
И не знам защо размахваш пръст, като виждаш, че наистина е единодушно мнението, обратно на твоето

# 95
  • Мнения: 2 534
Не и се връзвайте, тя живее със свекърва в една къща. Не случайно подскача.

# 96
  • Мнения: 7 155
Просто споделям мнение. Ако някой се радва на такъв живот - чудесно. Но не е за мен това.

# 97
  • Мнения: 13 833
При наличие на къща на изгодно място, пак можеш да се обзаведеш с апартаменти и без да се мъчиш в поокъсаната и поотесняла дядова ръкавичка. Излизаш под наем, адресната регистрация в къщата си стои...
Та права е Mei Mei, залудо са се бутали там в най-хубавите си години. Но така са решили, така са направили. Или такива са им били възможностите. Важното е, че са се изтърпели и най-вече, че сега са добре!

# 98
  • София
  • Мнения: 3 973
Ох, накря една завършена свекърва да се изкаже. Не като другите - тренират за свекърви само. В любителската категория.

# 99
  • France
  • Мнения: 13 397
Ама какъв дълг към родителя като не мога да си сваря кафе гола и да се сексим на кухненския плот с ММ? Наследството си е наследство. 15 години от най-хубавия период в живота са нещо съвсем различно.

# 100
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
А защо приравняваш дълга към родител с живеенето заедно? Много семейства, даже повечето живеят отделно, но родителите им не са зарязани.
Да не забравяме, че ти самата се оплакваше от свекърва си, при която живееш, а после се оплакваше, че казуса ти не е получил нужното внимание. Ти по собствената си категоризация би трябвало да си неблагодарница и да те е срам да четеш сама себе си.
А за хората в това положение обичайния съвет е да се изнесат. Ама щом имота им е по-важен, то няма как да разберат, че спокойствието няма цена

# 101
  • Мнения: 7 155
Уважение към родители, баба, дядо може да има и от разстояние. Не е нужно да се набутам в апартамента на баба ми например и да развалям и нейното спокойствие - уважавам я, обичам я и отношенията са ни прекрасни.

# 102
  • София
  • Мнения: 29 105
Не всички имат къщи с дворове на пъпа на големи градове.Ако някой смята,че 10-15 години от ладия му живот си заслужават чакането,да чака.
Единодушно е мнението,че живеенето с родители не е добра идея.
Така е. Живеенето с родители е до определена възраст след това се предполага, че човек пораства и се отделя.
Ще се бутам аз с мама и тате на зряла възраст (ако ще и на пъпа на Париж да е), за да спечеля дядовата ръкавичка един ден... Не, мерси.
Спокойствието ми е по-важно от евтините сметки как ще наследя нечие жилище.

# 103
  • София
  • Мнения: 17 414
Какъв дълг към родителите е да живееш с тях в схлупената им къщурка, та след 15 години да получиш апартамент наготово Simple Smile Страшен дълг, вместо младите да си изработят жилището, остават десетилетия да се бутат и да пречат на възрастните в малкото жилище. За мен това е мързел и готованство, ама ако някой има нужда да го наричаме дълг и любов....няма проблем Simple Smile

# 104
  • Мнения: 6 982
Това май само някои млади си го мислят - че е мечта на майки, бащи и свекъри. Майка ми много си обича самостоятелността и да си живее на спокойствие. С нея живяхме по определени причини малко над година и като се изнесохме, и двете с нея си отдъхнахме. Хем сме много близки. Голям кеф цял живот да не си починеш на спокойствие, а вечно да се съобразяваш с още една фамилия.

Общи условия

Активация на акаунт