Пролетно-великденски трепети. Немска тема(248)

  • 23 694
  • 745
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 7 336
много са интересни. непрестанно разнасят пици, фокача, какви ли не гнокита и макарони  и то все добре изглеждащи и във форма. Но ние като седнем на някой плаж гледам как през цялото време само се разхождат. много се движат мисля  .

# 586
  • Немция
  • Мнения: 7 028
Тео, много, минус 10 килограма. Open Mouth

Ние до Италия все не стигаме, ще трябва да наваксваме, но кога ли, не се знае..

# 587
  • Мнения: 541
Тя им е близо Италия на доста от темата тук, за нас Холандия 😀
Кажете, че децата ви губят неща, моля ви се. Взех да се притеснявам що за разсеяно дете е моето. Само тази зима заминаха два чадъра, един ключ, една кутия за закуска и яке...може и още да има, но аз да не забелязвам, а не ми се казва. Даже случайно разбирам, че вече знае кой WP да му дали, но се забравя да ми се каже.

# 588
  • Мнения: 7 255
Губят, губят. Малкия син почти всеки ден губеше по нещо. Ключове колко пъти е губил! Баща му не помня колко пъти сменя бравата у нас - когато живеехме в България. И последно, като студент, два пъти си губи лекарската престилка.
За разлика от него, големия син веднъж загуби едни ръкавици.

# 589
  • Немция
  • Мнения: 7 028
Моят малкият син също губи неща, но повече, когато беше в Grundschule.
Големият е акуратен, по принцип не губи предмети.

Мама Ени, искаш изцяло да махнеш кафето или не искаш повече нес...
Разтворимо кафе има подобно на Инката от ГДР-то, казва се Caro Kaffee, с цикория и ръж.
(Хм, сега чета, че повече не се произвеждало, така ли е? Не съм обръщала внимание. Утре ще погледна в магазина.)

# 590
  • Мнения: 541
Оф, Пипи, лекарската престилка викаш 😆
Абе явно си е до дете, то аз вече няколко пъти си оставям дамската чанта отвън, онзи ден забравих раницата на малкото, че то като писна за шишето си, та може и на мен да се е метнал, аз мен си се оправдавам уж с моя си стрес.
Бях съгласна да му купим нов телефон, но ще поизчакам още малко. Той даже сам каза, че вече не искал, явно се уплаши от себе си.

# 591
  • Германия
  • Мнения: 3 473
Тео, много, минус 10 килограма. Open Mouth

Ние до Италия все не стигаме, ще трябва да наваксваме, но кога ли, не се знае..

Бибит, имам още поне 10 да сваля, но и това ще стане с времето, надявам се

На мен Италия ми е любима дестинация, но и на нас не ни е много близо, този път бяха 800км, по на юг ако искаме са над 1000.

На мен ми се ходи и в Холандия, но не мога да убедя ММ да отскочим до там, че пак си е едно 400-500км път до там

# 592
  • Немция
  • Мнения: 7 028
Аз се боря с едни 5 кг(може и повече, но съм реалист Smile)

На нас южната немска граница ни е на 600 km, а Италия се мержелее на още доста..
По-скоро със самолет бихме я посетили, но не се знае- може да се прежалим и с кола.
Засега не ни влиза в съвсем скорошните планове.

# 593
  • Мнения: 7 336
Ами според мой опит първо планирате да не улучите нито едно задръстване в швейцарски тунелчета или австрийски проходи и не карате наведнъж цялото р-е. Ние винаги си избираме по пътя интересни неща за гледане. Спираме 1 или 2 пъти зависи какво целим и какво сме си намерили интересно да видим. Има толкова много неща. Успех в планирането Simple Smile

# 594
  • Немция
  • Мнения: 7 028
О да, няма невъзможни неща, желание да има.
Били сме близо до италианска граница, но така и не се организирахме да отскочим до Италията.

Задръстване в тунел ми звучи кофти. Grin

Децата ви правили ли са ZP 10, тоест тип малка матура в 10 клас?
Дори не знаех, че има такива.
В някои провинции били отпаднали, в нашата се провеждали.

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 08:26 от Бибит

# 595
  • Мнения: 7 336
ние не сме имали. Може да има някъде , където се прехвърлят добрите ученици от реал или има общо училище защото няма достатъчно ученици. Не знам .
Бибит за Швейцария се внимава, защото задръстването не е в тунелите точно, но в такива задръствания можеш да си изкараш деня, че да се чудиш. И да не говорим че всички коли стоят затворени в едни дълбоки долини в които в един момент започва да не може да се диша от изгорели газове и минавайки през тунела при изключена вентилация се молиш да минеш без да се задушиш в собствената си кола. Няма такава гадост. Там много се планира и се внимава да не започва някъде някаква ваканция и да се юрнат всички по същото време. Пиши в гугъла stau am gotthard bilder и гледай какво става.

# 596
  • Германия
  • Мнения: 3 473
Ние минахме през Швейцария без проблеми, нямаше задръствания, но пък и ние минахме през Сан Бернардино рано сутринта към 7 или 8, та като цяло имаше много малко движение.

Но почти винаги на връщане сме били в задръстване - покрай Цюрих, при Chur, много изнервящо 😅

# 597
  • Мнения: 7 336
Да, но това значи да се кара нощем. Ние караме и нощем ако бързаме, но все по-често си планираме повече време за да не бързаме и да можем да спираме и разглеждаме. И пак не е като да не уморява.

# 598
  • Германия
  • Мнения: 3 473
Мда, така е, ние тръгнахме към полунощ, аз лично бях против, но кой ли ме слуша. От една страна няма жив човек по пътя и се кара спокойно и бързо. От друга страна не си спал и през няколко часа гледаш да спреш и да подремнеш.

# 599
  • Мнения: 11 344
Миналата година ходихме с големия ми син до Венеция. Тръгнахме от нас към 23 ч и сутринта в 9 ч пиехме кафе на площад Сан Марко. През нощта се пътува бързо и лесно, сутринта в Италия беше вече още към 5,30 доста натоварено. На връщане съжалих, че не минахме през Франция, че в Германия имаше 2 катастрофи по магистралата и беше ад.
Лично мисля, че с кола си струва до северната част на Италия, на юг е по-добре със самолет, както направихме През октомври с дъщеря ми,когато ходихме до Рим и Флоренция.
Само да вметна, че ние сме двама шофьори и се менкаме на 2 ч и се получава без дълги почивки.

Общи условия

Активация на акаунт