Родителски неволи

  • 14 332
  • 364
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 701
Може синът да е влюбен в някоя колежка и да му се иска да я кара с колата напред-назад.
Казва на майка си "колежки", но като по-опитна, за мен означава точно една колежка. Влюбен еееее!
Затова е нервен, когато мама го търси, защото ще се "изложи" пред колежката.

# 286
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
За мене има нещо адски, адски сбъркано жена да живее с мъж, но да дава отчет на майка си, която е Господ знае на каква дистанция, че се е прибрала от късна смяна.
Също има нещо адски сбъркано да проявявате разбиране, че дъщерите ви живеят с момчета на родителска издръжка в тази тема.

За последното съм съгласна, ама кой споделя такова нещо? Освен в последния казус, но там не става ясно дали момчето все пак не работи, докато учи.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 21:44 от Тарталета

# 287
  • Мнения: 3 023
Обикновено в такива специалности като стоматология, право, медицина, има много студенти от семейства с тези професии и със сериозни възможности. Нормално е и на момчето да му се ходи насам- натам и да иска хубави неща. Трябва много говорене, за да не се сдухва и да се учи да живее според аршина си, докато може да изкарва сам.

# 288
  • София
  • Мнения: 16 247
За мене има нещо адски, адски сбъркано жена да живее с мъж, но да дава отчет на майка си, която е Господ знае на каква дистанция, че се е прибрала от късна смяна.

 
Според мене майката просто се притеснява и иска да е спокойна, че момичето е в къщи.
Друг е въпроса защо гаджето не е отишло да я посрещне при връщане по малките часове.
Аз бих наблегнала на това пред дъщеря ми. Дано разбере, че не бива да се излага на опасности за да има финанси за общата квартира.
А тя колко ще ме послуша, колко ще е заслепена от любов по Златния е друг въпрос.
Но поне ще съм казала.

# 289
  • Мнения: 451
Аз затова посъветвах дъщеря ми да остане в София и да си намери работа, след като не и стигна малко, за да влезе желаната специалност. Делят си наема с гаджето и сметките, но в момента тя изкарва повече от него, защото той учи,  не работи и не си и търси. Това, че искам де се чуем, не мисля че и пречи или го счита  за контрол. Работи и си изкарва парите. Вярно не и остава време за много неща, но е самостоятелна. Сблъсква се с нещата от живота и се учи от тях. Спестява, готви, чисти,  все неща, които преди не беше правила.

 
Ужасттттттттттт!
Не бих съветвала дъщеря ми да се превърне в слугиня на гадже-студент, да чисти, готви и спестява. И като няма време за учене догодина дали ще и стигне бала или пак ще остане зад борда?
А той защо да търси работа - някаква си му осигурява храна и чистота, споделя наема, че и в кревата е отзивчива...
Екстра му е на младежа, но ще му писне. Ще му се завъртят разни необременени колежки, ще го лапнат за закуска. И ще са по-интересни от слугинчето в къщи.
Дано момата се освести и се прибере у дома  да учи за догодина.

Само да попитам: защо смятате че само тя чисти и готви ?
Не вярвам, щом момичето работи а момчето си седи вкъщи… много е възможно да е обратното, защото той има доста повече време от нея

# 290
  • София
  • Мнения: 16 247
Писах според споделеното от майката на момчето
Няма значениие кой повече домакинства, млади хора са - може  и на сандвичи и поръчки на храна да карат. Но момата да се прибира сама по малките часове, а Златния да лежи в къщи вместо да я посрещне - не ми харесва. Все пак не са само съквартиранти, надявам се.
Дано момичето има време да учи и да се развива освен работата и домакинството.

# 291
  • Мнения: 451
Писах според споделеното от майката на момчето
Няма значениие кой повече домакинства, млади хора са - може  и на сандвичи и поръчки на храна да карат. Но момата да се прибира сама по малките часове, а Златния да лежи в къщи вместо да я посрещне - не ми харесва. Все пак не са само съквартиранти, надявам се.
Дано момичето има време да учи и да се развива освен работата и домакинството.

Извинете, грешно съм ви разбрала …
За другото съм съгласна с вас …. Трябва да я посреща…
Но все пак тя е голям човек и сама трябва  да прецени…
Да дано има време … ако иска да учи де, не всеки млад човек иска

# 292
  • Мнения: 15 319
За мене има нещо адски, адски сбъркано жена да живее с мъж, но да дава отчет на майка си, която е Господ знае на каква дистанция, че се е прибрала от късна смяна.
  Според мене майката просто се притеснява и иска да е спокойна, че момичето е в къщи.
Майката никога няма да спре да се притеснява, обаче не е работа на момичето да я успокоява. Честно казано, даже ми е леко странно, че му знае смените.

# 293
  • Мнения: 451
За мене има нещо адски, адски сбъркано жена да живее с мъж, но да дава отчет на майка си, която е Господ знае на каква дистанция, че се е прибрала от късна смяна.
  Според мене майката просто се притеснява и иска да е спокойна, че момичето е в къщи.
Майката никога няма да спре да се притеснява, обаче не е работа на момичето да я успокоява. Честно казано, даже ми е леко странно, че му знае смените.

Ами да, тя да си се притеснява но да не тормози момичето с това…. Да доста е странно това

# 294
  • Мнения: 1 308
Аз затова посъветвах дъщеря ми да остане в София и да си намери работа, след като не и стигна малко, за да влезе желаната специалност. Делят си наема с гаджето и сметките, но в момента тя изкарва повече от него, защото той учи,  не работи и не си и търси. Това, че искам де се чуем, не мисля че и пречи или го счита  за контрол. Работи и си изкарва парите. Вярно не и остава време за много неща, но е самостоятелна. Сблъсква се с нещата от живота и се учи от тях. Спестява, готви, чисти,  все неща, които преди не беше правила.
И не разбирам какъв е този напън да налагаме своето виждане. Всеки си решава сам. Как решихте, че притеснявам дъщеря ми с обажданията си?
 
Ужасттттттттттт!
Не бих съветвала дъщеря ми да се превърне в слугиня на гадже-студент, да чисти, готви и спестява. И като няма време за учене догодина дали ще и стигне бала или пак ще остане зад борда?
А той защо да търси работа - някаква си му осигурява храна и чистота, споделя наема, че и в кревата е отзивчива...
Екстра му е на младежа, но ще му писне. Ще му се завъртят разни необременени колежки, ще го лапнат за закуска. И ще са по-интересни от слугинчето в къщи.
Дано момата се освести и се прибере у дома  да учи за догодина.
Голям ужастттт! Нали? Ми, не му е слугиня и сама решава дали да е такава. Тава, че не приета първата година, не означава, че няма да учи. Състоянието не е константа. Не си вадете изводи от два написани реда. Момчето ще ходи на студентска бригада, така че и той ще си вземе от полагаемото... Да не си вадим умозаключения за неща, които не познаваме в същината им. Много ме забавляват във форума как създават цели сценарии за живота на някого от две приказки. За ученето не я мислете толкова. Не задължително да влезеш от първия път. Нито е показател за нещо, нито определя човека.

# 295
  • Мнения: 451
Аз затова посъветвах дъщеря ми да остане в София и да си намери работа, след като не и стигна малко, за да влезе желаната специалност. Делят си наема с гаджето и сметките, но в момента тя изкарва повече от него, защото той учи,  не работи и не си и търси. Това, че искам де се чуем, не мисля че и пречи или го счита  за контрол. Работи и си изкарва парите. Вярно не и остава време за много неща, но е самостоятелна. Сблъсква се с нещата от живота и се учи от тях. Спестява, готви, чисти,  все неща, които преди не беше правила.

 
Ужасттттттттттт!
Не бих съветвала дъщеря ми да се превърне в слугиня на гадже-студент, да чисти, готви и спестява. И като няма време за учене догодина дали ще и стигне бала или пак ще остане зад борда?
А той защо да търси работа - някаква си му осигурява храна и чистота, споделя наема, че и в кревата е отзивчива...
Екстра му е на младежа, но ще му писне. Ще му се завъртят разни необременени колежки, ще го лапнат за закуска. И ще са по-интересни от слугинчето в къщи.
Дано момата се освести и се прибере у дома  да учи за догодина.
Голям ужастттт! Нали? Ми, не му е слугиня и сама решава дали да е такава. Тава, че не приета първата година, не означава, че няма да учи. Състоянието не е константа. Не си вадете изводи от два написани реда. Момчето ще ходи на студентска бригада, така че и той ще си вземе от полагаемото... Да не си вадим умозаключения за неща, които не познаваме в същината им. Много ме забавляват във форума как създават цели сценарии за живота на някого от две приказки. За ученето не я мислете толкова. Не задължително да влезеш от първия път. Нито е показател за нещо, нито определя човека.


Подкрепям с две ръце. Написала съм, че момичето само трябва да прецени дали е добре с момчето или не и че сигурно и той върши домакинство …

А примерно ако не учи, това човек втора класа ли я прави ? Абсолютно не !!!!!!!

# 296
  • Мнения: 235
Съвсем нормално ни се вижда, на мен и дъщерите ми да си пишем всеки ден. Нищо не изисквам, получава ни се без напрежение и смените им знам, и кога се явяват на разни изпити, и палци стискам, после ми разказват кое как минало. Ако летят нанякъде очаквам да ми пишат, че са кацнали, без значение от часа. Живеят от доста години години в чужбина, семейни са, имам разкошна внучка, която виждам почти всяка вечер на камерата и даже играем виртуално. Нищо странно не виждам в това, че не сме отчуждени и имаме какво да си кажем. Получавам от тях видеа, картинки, вицове, ако пътуват и снимки на забележителности. Обратното на нашите взаимоотношения ми изглежда ненормално, може да си любезен с непознати във форума, но да драснеш две думи в месинджър на родителите си не.

# 297
  • Мнения: 77
Има един поговорка - простият се учи от своите грешки, умният - от чуждите, а перфектният - и от двете.

За ценностите и уважението се възпитава основно в началните години. Момчето е млад мъж, пълнолетен, сега се сблъсква в живота.

С психолога наистина е добре да обсъдите своето мислене и поведение - не сте ли обсебваща, не закриляте ли прекалено много сина си, не го ли виждате само като "мамино синче"?

За пари и кола хубаво са Ви посъветвали - да работи и тогава може да помогнете. Ясно е, че с крайни мерки и "наказания" - как ще наказвате млад мъж?!?! - няма да постигнете нищо положително.

Да, поговорете с психолога за себе си...

# 298
  • Мнения: 1 894
Момичетата по принцип споделят повече.Само,че си представете какво ще е ако съпрузите им звънят постоянно,пращат клипчета и прочие на майките си.

# 299
  • Мнения: 15 319
Много ме забавляват във форума как създават цели сценарии за живота на някого от две приказки.
Този съвет е хубаво да си го приложат към себе си всички. За чужди обстоятелства сценариите са за Оскар, обаче за нашите - ауу, вие не разбирате.

Общи условия

Активация на акаунт