Родителски неволи

  • 14 334
  • 364
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 308
Аз затова посъветвах дъщеря ми да остане в София и да си намери работа, след като не и стигна малко, за да влезе желаната специалност. Делят си наема с гаджето и сметките, но в момента тя изкарва повече от него, защото той учи,  не работи и не си и търси. Това, че искам де се чуем, не мисля че и пречи или го счита  за контрол. Работи и си изкарва парите. Вярно не и остава време за много неща, но е самостоятелна. Сблъсква се с нещата от живота и се учи от тях. Спестява, готви, чисти,  все неща, които преди не беше правила.
 Шофьорска книжка има, но кола няма. В началото мрънкаше, че не кара често, но сега в София ползва някаква младежка карта, която и осигурява достъп до цялата градска мрежа.

# 271
  • Мнения: 15 322
Мислех, че звъненето поприключва с намиране на половинка, тъй като това е поредният етап от порастването, отделянето от родителите и изграждането на собствен живот.

# 272
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
Абе, не съвсем. Моята живее с гаджето си, но все ми се иска да я чувам често.

# 273
  • Мнения: 42 196
Финансова култура е едно, ама базови умения по катерене, къде ме хвърли, ЧС? Че и причислено към базовата обща култура Simple Smile Simple Smile

Имах предвид катерушки, върлини, дървета... Основни неща от моето детство. Щото виждам как супер тренираните атлети в "Игри на волята" нямат техника за елементарни неща.

# 274
  • Мнения: X
Абе, не съвсем. Моята живее с гаджето си, но все ми се иска да я чувам често.

Не е съвсем нормално вие да искате да чувате дъщеря си често.

# 275
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
Нали?! Избутах я да излезе от нас и вече кво да ме интересува, ако иска и веднъж в месеца да ми пуска емоджи в месинджър.

# 276
  • София
  • Мнения: 3 153
Аз не намирам че е ненормално с днешните смарт мобилни комуникации човек да комуникира с децата си веднъж дневно, пък било то и пораснали. Обаждам се всеки ден на майка ми да я чуя как е и тя също да ме чуе. Надявам се децата като пораснат и те да се сещат за нас по същия начин. Или поне да драсне един ред в групата ни във Вайбър. Там си споделяме от време на време някакви интересни неща семейно, линкове и др., засега само с големия. Какво чак толкова ненормално има. Едно време като студентка първите години звънях веднъж на 2-3 дни, но нямаше мобилни комуникации и ходех в пощата по спомен. Няма нужда от чак такова внезапно отчуждаване веднъж като пораснат. Моя млада колежка се чува всеки ден и си общуват с майка си прекрасно, така че не е до поколения. Ако прекъснем комуникация, защото станали студенти или заживели с гадже и на мен би ми било тъжно.
Но да - наказания за 19-годишен звучи доста странно и невъзможно даже.

# 277
  • София
  • Мнения: 16 248
Аз затова посъветвах дъщеря ми да остане в София и да си намери работа, след като не и стигна малко, за да влезе желаната специалност. Делят си наема с гаджето и сметките, но в момента тя изкарва повече от него, защото той учи,  не работи и не си и търси. Това, че искам де се чуем, не мисля че и пречи или го счита  за контрол. Работи и си изкарва парите. Вярно не и остава време за много неща, но е самостоятелна. Сблъсква се с нещата от живота и се учи от тях. Спестява, готви, чисти,  все неща, които преди не беше правила.

 
Ужасттттттттттт!
Не бих съветвала дъщеря ми да се превърне в слугиня на гадже-студент, да чисти, готви и спестява. И като няма време за учене догодина дали ще и стигне бала или пак ще остане зад борда?
А той защо да търси работа - някаква си му осигурява храна и чистота, споделя наема, че и в кревата е отзивчива...
Екстра му е на младежа, но ще му писне. Ще му се завъртят разни необременени колежки, ще го лапнат за закуска. И ще са по-интересни от слугинчето в къщи.
Дано момата се освести и се прибере у дома  да учи за догодина.

# 278
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
Айде, сега, ужасТ! И нашите си делят сметки и разходи за храна. Категорично нито е слугиня на някого, нито някой я обслужва постоянно. В момента момчето не работи, учи, но не е редовно като нея и си стои повече вкъщи. Моята не е готвила от 2 месеца; веднъж на седмица пуска прахосмукачка, той мие банята, пазарува пак той. В крайна сметка, и със съквартирант да живее, ще трябва да грижи за общи части, за прането си, за изхранването си. Аз пък се радвам, че живее с гаджето си, а не с непознати хора.

# 279
  • София
  • Мнения: 16 248
Тарталета, при вас е друго  - момичето учи нещо покрай чистенето. Няма лошо като живеят заедно да се разбират кой кога готви, чисти, пере и др. - другарчета са си.
Но детето ми да обслужва учащ студент - кога и колко време ще има за кандидат-студентски курсове/уроци  докато работи до малките часове и през деня домакинства на Златното гадже - студент.

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 14 961
"Готви, чисти" не е равно на "тя му шета, а той само ходи на лекции и лешпери вкъщи".

# 281
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
Да, разбрах те. Но и разбрах, че те така или иначе делят сметките, какво да ме интересува мен кой плаща разходите на гаджето, стига да не ги плаща моето дете. Ако случаят е, че в момента тя плаща, а той учи- съгласна съм с теб. Въпреки че навремето ММ прекъсна, за да мога да уча аз... Сега гледам другояче на това.

# 282
  • Мнения: 2 657
Авторката изобщо не трябва да се оправдава за колата. В крайна сметка финансите не са безкрайни, освен това има и друго дете в семейството. А младежът е редно да осъзнае тези неща. Не е приятно, но е част от света на възрасните.

# 283
  • Мнения: 7 266
Младежът е издържан от семейството си (ок, може да са отпаднали таксите във ВУЗ-овете, но има доста други разходи за 1 студент), родителите му са платили за шофьорски курс, има осигурена кола - значи е напълно в реда на нещата младежът сам да си изкара парите за поддръжка на колата.

# 284
  • Мнения: 15 322
За мене има нещо адски, адски сбъркано жена да живее с мъж, но да дава отчет на майка си, която е Господ знае на каква дистанция, че се е прибрала от късна смяна.
Също има нещо адски сбъркано да проявявате разбиране, че дъщерите ви живеят с момчета на родителска издръжка в тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт