Барселона - тема 13

  • 7 432
  • 167
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 577
Благодаря за предложението за научния музей. Май месец ще бъдем два непълни дни в Барселона, ден преди круиз и деня след като слезем. За трети път ни е да сме в Барселона и повечето забележителности сме разгледали. Колко време за отделя на музея?

Ние бяхме около 1 час и половина, в края на работния ден и накрая всичко беше много набързо. Може би около 2 часа са приемливи за разглеждане. 5 етажа са, има и интересна рампа- отвън, която е много примамлива за тичане на децата. Специално се върнах с едната ми дъщеря (10 год.), за да може да се спусне по нея. Отвън също има интересни неща, преди да се влезе в музея.

Мондо, реших, че няма да настоявам, защото в крайна сметка нищо не е на всяка цена. Важното беше да усетим атмосферата на Каталуня, на самия град. Монтджук беше последната ни дестинация в последния ден и като казах, че сме изпълнили плана с всички забележителности - имаше големи ръкопляскания Simple Smile Да, да....беше страхотно

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 16:46 от GSam

# 121
  • Мнения: 1 444
Хахах :Д, разбира се, не трябва да се прекалява. Няма нищо по-лошо от нацупени и сърдити туристи, които насила ги влачат.

Аз ще препоръчам едно място за ядене, недалеч от площад Реал, в една уличка перпендикулярна на ла Рамбла - Carrer dels Escudellers, 10. "La Fonda" е заведението. Цените са прилични и обслужването е добро. Например двойна паеля беше 26 евро - по 13 евро на човек и си беше доста.
Иначе хазяина ни беше направил списък с местни заведения, които не са туристически, но аз установих, че не мога да се оправя ако няма меню и не мога да попитм какво има за ядене днес, а и да ми отговорят нещо, като не знам каква е тази манджа...

# 122
  • Мнения: 3 410
Здравейте,

въпрос към тези, които са пътували с малки деца <2 години. Такситата имат ли седалки за малки деца? Трябва ли да бъдат предварително заявени и налична ли е опцията онлайн? Препоръчайте ми
моля и дрогериен магазин, тип ДМ, където има парперси, козметика, детски снаксове и т.н. Благодаря!

Ако си поръчаш такси можеш да си поискаш седалка.
Мисля че ако спреш такси няма да ти откажат ако седиш на задната седалка с дете в ръце. Аз съм го правила при извънредни ситуации но моите деца са по големи вече.

# 123
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 290
Сега съм тук, последен ден от престоя си тук. Късно ви открих, но пък аз може да помогна на някой. Днес сме замислили Монджуик, и забележителностите ма около. След това се чудим за стадиона или само разходки и шопинг.

# 124
  • Мнения: 581
MondoCane, трябваше да го снимате този списък да го видим. Аз докато проучвам техните заведения, вече ги научих тяхните манджи на каталунски. Притесняват ме многото оплаквания от натравяне дори не от морска храна, за сравнение с римските не беше така. Може и да са фалшиви, но прави впечатление че са много.

Момичета, споделяйте ги хубавите заведения.

Smarfietka, u при нас Монджуик остава за последния ден и се чудя дали изобщо да се качваме към крепостта само заради гледката (вътре няма да влизаме), или само да посетим  Националния музей на каталунското изкуство и Испанското село. Мислех да съчетаем  с Монсерат, но няма ли да стане много натоварено?

# 125
  • Мнения: 3 410
Монтсерат, Монждуик и Испанското село са по-скоро невъзможни за един ден.

Мотнждуик ( новия замък, който е красив, старият е отзад на новия и според мен можете да го пропуснете) + испанското село са напълно възможни за един ден. Разходката  до замъка  не е много, не е толкова високо.

Монтсерат не е близко. Трябва си един ден за там.

# 126
  • Мнения: 581
Eli,  благодаря.  Монтсерат ще го пропуснем този път. Колко време е необходимо за разглеждане на Испанското село?

# 127
  • ново
  • Мнения: 5 971
Испанското село може и за час, може и за два. Ние около час и половина се разхождахме. Влязохме и на прожекция, но тя е кратка, дали беше 10-15 мин.

# 128
  • Мнения: 1 444
MondoCane, трябваше да го снимате този списък да го видим. Аз докато проучвам техните заведения, вече ги научих тяхните манджи на каталунски. Притесняват ме многото оплаквания от натравяне дори не от морска храна, за сравнение с римските не беше така. Може и да са фалшиви, но прави впечатление че са много.

Момичета, споделяйте ги хубавите заведения.

Smarfietka, u при нас Монджуик остава за последния ден и се чудя дали изобщо да се качваме към крепостта само заради гледката (вътре няма да влизаме), или само да посетим  Националния музей на каталунското изкуство и Испанското село. Мислех да съчетаем  с Монсерат, но няма ли да стане много натоварено?
Муми, ето го списъка. Не го постнах, защото човекът ни препоръча заведения около Сантс, понеже там спахме.

-  "La paradeta" ( cheap and high quality seafood)
- "kobuta Ramen" ( very nice japanese restaurant)
- "terra d'escudella " (cheap and nice local food)
- "out of India " (high quality indian food)
- "La briciola" (considered the best pizza in Barcelona, u have to book before)
- and then you have that one inside the market (Mercat de Sants), very cheap (12,5€ the 2 dish + dessert + drink)
- and another one that it's not fancy but very cheap, local food it's "Bar Granja Rockxi", it's the typical place where workers ate.
- "homo Sibaris" artesan craft beer bar in Plaça d'Osca

# 129
  • Мнения: 581
MondoCane,  благодаря! Много полезна информация и интересни предложения. Първите две заведения има ги и в Ешампле. La Paradeta- рибен, доколкото четох първо се появи той, а след това другите,  като Puertecillo. Заведенията са близо до метростанции и при желание  могат да се посетят. Ако няма меню на английски, може да се види ресторанта в гугл, в раздел меню има снимки и названия на ястия на испански, на каталунски. В ревюта също хора публикуват снимки и препоръчват ястия.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 12:44 от Муми

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,
Можете ли да ми помогнете с информация за iVenture Barcelona: Unlimited Attractions Pass. Предстои ни 7 дневен престой и се чудя дали ще е подходящ.

Притеснявам се че пише, че за някои от местата се изисква  72 часа предварителна резервация, но се чудя кои са те и как се прави....

Дали ако си с такъв пас направо влизаш, като го показваш и не се решиш на опашки

# 131
  • Мнения: 3 410
За които ще cте в Бсн този месец препоръчвам много дo отидете до дигиталния музей Ideal!!

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Децата са но въз.аст 10г. И 19г . И се опитваме да направим интересна програмата за всеки вкус Simple Smile Ще съм признателна за споделен опит от места интересни за десет годишни Simple Smile

# 133
  • Мнения: 3 410
Децата са но въз.аст 10г. И 19г . И се опитваме да направим интересна програмата за всеки вкус Simple Smile Ще съм признателна за споделен опит от места интересни за десет годишни Simple Smile

IDEAL ще им хареса много и на двамата/ двете, и на вас. Освен че е в града и е лесно достъпно.

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Благодаря! Колебаем се за аквариума и един атракцион на 1 час път от Барселона. Ако някой е посещавал с града с деца ще съм признателна за съвет какво е добре да включим в програмата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт