Паническо разстройство - Тема 61

  • 14 901
  • 639
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 516
Kamille252, никога не съм пушила, а  единствено чаша вино по някой повод, но откакто съм на  АД от 1г и нещо и вино не съм пила.
Товасъмаз аз мислех, че паник атаките са със задух и други симптоми.
Имаш право, защото имаше случай една нощ, когато състоянието ми се разгърна до сериозен задух, болки около сърцето, мислех, че получавам инфаркт. Как мога да контролирам тези нощни паник атаки? Защото всеки път са по един и същи начин точно, когато се отпускам да заспя. Ето вече 2 дни корема ми е свит на топка, постоянно ми се гади, не мога да ям, едно ми е напрегнато в гърдите и сърцето, да не говоря, че психически се предавам.
С психиатъра плавно намаляме дозата на Серопрам-а от 1и 1/2 вече съм само на 1/2. Това ми се се случвало и когато съм била на високата доза. Има ли спасение или контрол?
Надежда Х и ти ли получаваш такива паник атаки при заспиване?

# 286
  • Мнения: 72
Сега ме наплашихте с това Тритико - от ноември 2023 ми е изписано заради безсъние причинено от Золофт. Пия го по 50 мг, но с него и без него безсънието продължава ( въпреки че вече не пия Золофт). Към хората които са го пили - смятате ли, че то може да поддържа безсънието, въпреки, че за това се изписва? В чудо съм се видяла вече, и исках да го спирам, но като го намаля и безсънието става още по-зле, и вместо в 5 ч. се будя в 3 ч.през нощта, и не ми се доспива никога през деня, без значение колко не съм спала.

# 287
  • София
  • Мнения: 477
Тритико удължава съня, така е. В същото време дава много живи и ярки сънища, не точно кошмари, но тежки и затормозяващи. Според мен, ако искате да спите, по-добре ремирта в някакви малки дози - четвъртинки, осминки, отколкото тоя кошмар тритико. Той в такава малка доза не е особено ефективен, но наистина, ако го махнете, ще си скъсите съня с още час, час и половина.
Друг вариант е хедонин - пак ниска доза половинки, четвъртинки от 25мг. От него пък ще ви е утрепано на другия ден, но мисля с по-дълъг прием този ефект отминава.
Има и други варианти - амитриптилин, зопиклон. Но според мен за сън няма читави лекарства. Може би от горните най-безобидни са хедонин и ремирта.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 16:52 от enyo

# 288
  • Мнения: 65
Тритико удължава съня, така е. В същото време дава много живи и ярки сънища, не точно кошмари, но тежки и затормозяващи. Според мен, ако искате да спите, по-добре ремирта в някакви малки дози - четвъртинки, осминки, отколкото тоя кошмар тритико. Той в такава малка доза не е особено ефективен, но наистина, ако го махнете, ще си скъсите съня с още час, час и половина.
Друг вариант е хедонин - пак ниска доза половинки, четвъртинки от 25мг. От него пък ще ви е утрепано на другия ден, но мисля с по-дълъг прием този ефект отминава.
Има и други варианти - амитриптилин, зопиклон. Но според мен за сън няма читави лекарства. Може би от горните на-безобидни са хедонин и ремирта.
От ремирта се пълнее,но това е по-малкото зло.На мен тритикото така ми замота главата,че бях все едно съм в лодка.Отделно гадене и треперене...оф ужас.
По-горе бях питала за треперенето на ръцете,но никой не ме отрази 😀 Та,имал ли е някой,следствие на лекарства?

# 289
  • Мнения: 72
Ина Лозанова, относно треперенето на ръцете, аз имах докато пиех Золофт -3 месеца. Беше като тремор, засилваше ми се като не ям по-дълго от 2-3 часа, и като хапнех ми отминаваше. Изобщо този Золофт ми разказа играта…

# 290
  • Мнения: 65
Ина Лозанова, относно треперенето на ръцете, аз имах докато пиех Золофт -3 месеца. Беше като тремор, засилваше ми се като не ям по-дълго от 2-3 часа, и като хапнех ми отминаваше. Изобщо този Золофт ми разказа играта…
Не съм пила золофт,но съм чувала и чела най-различни отзиви.На всеки човек .различно действат тия гадове.Благодаря,че ми отговори.

# 291
  • Мнения: 115
Здравейте, включвам се с проблем, който не знам как да изчистя…
Писала съм назад в темите, че бях с пр, па, депресия, накрая вече психотична депресия, и прием в психиатрия. Няколко години взимах антидепресант. От няколко месеца съм без, не мога да кажа, че всичко ми е на 100 процента ок, но се справям.
Обаче.. остана една лека тревожност, плюс, че когато изпитам по-силна емоция, вълнение и т.н се разтрепервам, и получавам сърцебиене и лека паника.
Независимо дали е положителна или отрицателна емоцията - аз се разтрепервам, и поличавам стягане в гърдите.
Та проблемът е, че ми предстои сватба на 11 май, и в момента съм в тих ужас, защото дори и положителната емоция ще ми донесе сърцебиене. Моля, кажете ми има ли друг като мен, и как се справяте, ако изобщо се справяте?
бетаблокер пиете ли и ако не, консултирайте с кардиолог да ви изпише някакъв само при нужда
Лиана пиете ли някакво успокоително ?

# 292
  • Мнения: 2 769
Здравейте, включвам се с проблем, който не знам как да изчистя…
Писала съм назад в темите, че бях с пр, па, депресия, накрая вече психотична депресия, и прием в психиатрия. Няколко години взимах антидепресант. От няколко месеца съм без, не мога да кажа, че всичко ми е на 100 процента ок, но се справям.
Обаче.. остана една лека тревожност, плюс, че когато изпитам по-силна емоция, вълнение и т.н се разтрепервам, и получавам сърцебиене и лека паника.
Независимо дали е положителна или отрицателна емоцията - аз се разтрепервам, и поличавам стягане в гърдите.
Та проблемът е, че ми предстои сватба на 11 май, и в момента съм в тих ужас, защото дори и положителната емоция ще ми донесе сърцебиене. Моля, кажете ми има ли друг като мен, и как се справяте, ако изобщо се справяте?
Няма страшно, това не минава Simple Smile Спасението е ниска доза бензодиазепин примерно ако няма да стане със собствена воля, или бета блокада. Остават си тия екстри и се свиква. Не е драма!

# 293
  • Мнения: 734
Тъпото е, че золофт все върви с тритико и не можеш да разбереш от кое точно са страничните. Безсънието е от золофт, но всичко останало няма как да се разбере.

# 294
  • Мнения: 516
Товасъмаз, не пия успокоително. Иначе имам мента, глог и валериан. Миналата година, когато започвах Серопрам-а пих и ксанакс, и флуанксол. После ги спрях постепенно. Останах само на Серопрам и сега вече съм на половин таблетка от него. Истина е, че настроението ми се върна, както и желанието за живот без страх. Обаче си имам такива моменти. Особено, ако нещо ми има, както в случая много ме боли гърба, миналата нощ се събудих от адски болки. И хоп направих атака. Отидох да повръщам, нищо и на следващия ден вече гаденето нон-стоп, като всеедно диафрагмата ми тежи и подпира гръдния кош. Отделно едно такова напрежение в гърдите. Всички тези неща си ги изпитвам, когато ме хване такава криза. Лошото е, че ме държи няколко дни и почти от леглото не мога да стана. Почти не ям, зради гаденето. След снощната паческа криза и безсъние, днес пих 0.25мг ксанкс. Успях да поспя няколко часа, но от болки в гърба и врата, и от гаденето в стомаха почти не мога да стана. Снощи за болките пих хексалгин. Страх ме е да няма действие с ксанакса, затова сега ще пия парацетамол, а довечера 0.25мг ксанакс и ще се моля да се отпусна... Първата вечер си сложих нестероиднопротивовъзпалително, но после прочетох, че не трябва да се комбинира с АД.
Гърба си ме боли периодично, но тези дни не знам, ккво се случва. Явно ще трябва да ида на ЯМР.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 19:00 от Лиана

# 295
  • Мнения: 692
Аз бях на Грандаксина и Флуанксол и последната седмица с тях ми беше добре, но понеже понякога се връщат всички симптоми ми дадоха Тритико. Няма да го пия, то направо с него е гадост. Ще се върна на предишната схема и ако пак стане зле ще търся нов лекар. Някой може ли да даде препоръка за лекар в София? Ще съм безкрайно благодарна

# 296
  • Мнения: 115
Товасъмаз, не пия успокоително. Иначе имам мента, глог и валериан. Миналата година, когато започвах Серопрам-а пих и ксанакс, и флуанксол. После ги спрях постепенно. Останах само на Серопрам и сега вече съм на половин таблетка от него. Истина е, че настроението ми се върна, както и желанието за живот без страх. Обаче си имам такива моменти. Особено, ако нещо ми има, както в случая много ме боли гърба, миналата нощ се събудих от адски болки. И хоп направих атака. Отидох да повръщам, нищо и на следващия ден вече гаденето нон-стоп, като всеедно диафрагмата ми тежи и подпира гръдния кош. Отделно едно такова напрежение в гърдите. Всички тези неща си ги изпитвам, когато ме хване такава криза. Лошото е, че ме държи няколко дни и почти от леглото не мога да стана. Почти не ям, зради гаденето. След снощната паческа криза и безсъние, днес пих 0.25мг ксанкс. Успях да поспя няколко часа, но от болки в гърба и врата, и от гаденето в стомаха почти не мога да стана. Снощи за болките пих хексалгин. Страх ме е да няма действие с ксанакса, затова сега ще пия парацетамол, а довечера 0.25мг ксанакс и ще се моля да се отпусна... Първата вечер си сложих нестероиднопротивовъзпалително, но после прочетох, че не трябва да се комбинира с АД.
Гърба си ме боли периодично, но тези дни не знам, ккво се случва. Явно ще трябва да ида на ЯМР.
изпробвай магнерич преди сън, ако не, както си написала ксанакчето при нужда, за да се отпуснеш и поспиш спокойно

# 297
  • Мнения: 1 792
Kamille252, никога не съм пушила, а  единствено чаша вино по някой повод, но откакто съм на  АД от 1г и нещо и вино не съм пила.
Товасъмаз аз мислех, че паник атаките са със задух и други симптоми.
Имаш право, защото имаше случай една нощ, когато състоянието ми се разгърна до сериозен задух, болки около сърцето, мислех, че получавам инфаркт. Как мога да контролирам тези нощни паник атаки? Защото всеки път са по един и същи начин точно, когато се отпускам да заспя. Ето вече 2 дни корема ми е свит на топка, постоянно ми се гади, не мога да ям, едно ми е напрегнато в гърдите и сърцето, да не говоря, че психически се предавам.
С психиатъра плавно намаляме дозата на Серопрам-а от 1и 1/2 вече съм само на 1/2. Това ми се се случвало и когато съм била на високата доза. Има ли спасение или контрол?
Надежда Х и ти ли получаваш такива паник атаки при заспиване?
Преди получавах...аз бях с ПР с всички екстри...сърцебиене,гадене,тотална липса на апетит,световъртеж,замаяност,стягане,изтръпване,завалване уж на говора,треперене,корем на топка,прескачане на сърцето,мускулни потрепвания,замъглено зрение,запушен нос,задушаване,заглъхнали уши,буца в гърлото,тотална невъзможност за сън и още и още...когато спрях АД се започна хипохондрия...болки в ребрата гърба които имам и до днес .. които след ямр на цял гръбнак се оказа,че май не са от хипохондрията ми...но много симптоми съм имала и съм си поставяла безброй страшни,редки и нелечими болести ...трябва да не се чете в интернет ,листовки и т.н...иначе всичко все ще ви боли ...

# 298
  • Мнения: 516
Надежда аз в момента съм с адски болки по целия гръб, обаче тях си ги имам отдавна. Обаче понеже са силни веднага ми се обади тревожността, хипохондрията и всичко, и снощи веднага паник атаката.
Как се справяте без АД?

# 299
  • Мнения: 1 792
Надежда аз в момента съм с адски болки по целия гръб, обаче тях си ги имам отдавна. Обаче понеже са силни веднага ми се обади тревожността, хипохондрията и всичко, и снощи веднага паник атаката.
Как се справяте без АД?
С бебе на 4 месеца нямам време да търся симптоми...сега се тревожа за нея...за себе си въобще...даже няколко вечери усетих аритмий и веднага си помислих,че хормоните на  н щитовидната жлеза нещо са се разбутали...изобщо не помислих ,че е ПА и наистина се оказаха хормоните

Общи условия

Активация на акаунт