Паническо разстройство - Тема 61

  • 18 724
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 109
Здравейте.От тревожност покрай тоя ЯМР(не скенер,не съм разбрала) днес съм с кръвно 160/100 и при затваряне на очите ми излизат светкавички в едното.Адското главоболие също.Хора,закъсах го като Марко на Косово поле...Как ще изкарам тая седмица не знам...

Опитай се да се успокоиш. Не е толкова страшно, колкото си представяш. С това кръвно, друга беляза не си направиш
Не ме е страх от самото изследване,а какво ще излезе на него 🫣😞

# 691
  • Мнения: 157
Здравейте.От тревожност покрай тоя ЯМР(не скенер,не съм разбрала) днес съм с кръвно 160/100 и при затваряне на очите ми излизат светкавички в едното.Адското главоболие също.Хора,закъсах го като Марко на Косово поле...Как ще изкарам тая седмица не знам...

Опитай се да се успокоиш. Не е толкова страшно, колкото си представяш. С това кръвно, друга беляза не си направиш


Не се притеснявайте. Преглед като преглед. Моят съвет е да слагате един валидол под езика и да пиете някакво успокоително, може и ментов чай. А вече ако не спадне до половин час, се пие друго хапче, но не знам дали е уместно да го кажа, защото може да стане беля.

# 692
  • Мнения: 109
Здравейте.От тревожност покрай тоя ЯМР(не скенер,не съм разбрала) днес съм с кръвно 160/100 и при затваряне на очите ми излизат светкавички в едното.Адското главоболие също.Хора,закъсах го като Марко на Косово поле...Как ще изкарам тая седмица не знам...

Опитай се да се успокоиш. Не е толкова страшно, колкото си представяш. С това кръвно, друга беляза не си направиш


Не се притеснявайте. Преглед като преглед. Моят съвет е да слагате един валидол под езика и да пиете някакво успокоително, може и ментов чай. А вече ако не спадне до половин час, се пие друго хапче, но не знам дали е уместно да го кажа, защото може да стане беля.
Знам го,но тук го няма.Сега съм по-добре.Благодаря ви за съветите!Страхотни сте!

# 693
  • Мнения: 443
Здравейте, надявам се тук да намеря помощ. Получавам паник атаки и аз не зная от кога точно. От тийнейджърските си години понякога получавах пристъпи на тахикардия, които едва преди няколко години свързах с тревожност и стрес. Винаги отминаваха след валидол или валериан и не съм се вторачвала в проблема. Преди 2 години след стресова ситуация констатираха надкамерна тахикардия, която на 2 пъти ме вкара в болница с пулс над 220. След извършена аблация проблемът беше овладян, но страхът че може отново да се случи остана. От тогава при най-малко напрежение започва паник атака, а аз се фиксирам върху пулса, в очакване да скочи до небето. Когато съм заета и нямам време да мисля за това, мога да изкарам цял ден без чувство на тревожност. Но почти нямам ден без нужда от валидол или валериан. Реално пулсът ми в такива ситуации не е кой знае колко повишен, максимум до 120-130, най-често около 100, но усетя ли и най-малка промяна започвам да изпадам в паника. Консултирала съм се с двама психолози, съветите и практиките за овладяване на паниката бяха полезни отчасти, но не ми решиха проблема. Не искам да пия силни лекарства, но вече се отчайвам, че няма друг начин да водя спокоен живот. Моля за съвет, какво мога да приемам, минимално безвредно и максимално полезно

# 694
  • Мнения: 225
И аз бях като теб, сърдечен проблем, аблация и после паник атаки, тревожност, всичко. Смених два психиатъра, 18 месеца пих АД, отскоро го спрях. От 8 месеца не съм имала ПА. Аз вярвам, че когато биохимията на мозъка е нарушена с валериан, йога и разходки не става.

# 695
  • Мнения: 109
Не знам дали го пиша правилно,но фасцикулации(потрепвания)получавали ли сте?Аз от две седмици получавам,когато легна(иначе не ги усещам явно)...но е много дразнещо.Я крак,я ръка,я корем...каква е тази глупост сега?

# 696
  • Мнения: 1 047
Не знам дали го пиша правилно,но фасцикулации(потрепвания)получавали ли сте?Аз от две седмици получавам,когато легна(иначе не ги усещам явно)...но е много дразнещо.Я крак,я ръка,я корем...каква е тази глупост сега?

Имам и аз. По крайници, корем, устни, клепач.. нз на какво се дължи, но имам тези усещания, откакто отключих ПР.

# 697
  • Мнения: 109
Не знам дали го пиша правилно,но фасцикулации(потрепвания)получавали ли сте?Аз от две седмици получавам,когато легна(иначе не ги усещам явно)...но е много дразнещо.Я крак,я ръка,я корем...каква е тази глупост сега?

Имам и аз. По крайници, корем, устни, клепач.. нз на какво се дължи, но имам тези усещания, откакто отключих ПР.
По принцип го отдават на стрес,разбира се.Но...четох,че е симптом на МС,АЛС и естествено пощурях.Kamile,душо,за разстрел съм да не се мъча...Утеши ме,че и ти имаш поне и ти няма нищо(освен ПР)

# 698
  • Мнения: 1 047
Не знам дали го пиша правилно,но фасцикулации(потрепвания)получавали ли сте?Аз от две седмици получавам,когато легна(иначе не ги усещам явно)...но е много дразнещо.Я крак,я ръка,я корем...каква е тази глупост сега?

Имам и аз. По крайници, корем, устни, клепач.. нз на какво се дължи, но имам тези усещания, откакто отключих ПР.
По принцип го отдават на стрес,разбира се.Но...четох,че е симптом на МС,АЛС и естествено пощурях.Kamile,душо,за разстрел съм да не се мъча...Утеши ме,че и ти имаш поне и ти няма нищо(освен ПР)

Ами аз и преди съм казвала, че миналото лято бях сигурна, че съм с МС. Досега да съм разбрала със сигурност вече, ако е било така Grinning Поне така се успокоявам.. а и имам позната с МС и картинката е коренно различна..
Не се притеснявай и не мисли глупости. А и все пак скоро си на ЯМР, където съм сигурна, че всичко ще е наред.МС се вижда на ЯМР.

# 699
  • Мнения: 109
Благодаря ти,мила.Много ме успокои.А да те питам,тази твоя позната как се справя(мисълта на хипохондрика🤷‍♀️)

# 700
  • Мнения: 9
Здравейте, отново,
ходих отново на психиатър, смени ми лекарствата- флуанксола остава за сутринта, а вечерта ще съм на тритико. Каза че ще помогне на съня. За апетита - също щяло малко да помогне. Дано да е така. Успех на всички с лечението.

# 701
  • Мнения: 157
Благодаря ти,мила.Много ме успокои.А да те питам,тази твоя позната как се справя(мисълта на хипохондрика🤷♀)

Аз съм с хипохондрия, ама сякаш сега като съм на хапчета, малко ми намали. Иначе какво да ви кажа. Стегне ли ме нещо, започвам да се филмирам. В чантата винаги валидол и болкоуспокояващо. На път винаги предпазни мерки взимам и лекарства нося. Абе ужасно си е, ама какво да се прави

# 702
  • Мнения: 443
И аз бях като теб, сърдечен проблем, аблация и после паник атаки, тревожност, всичко. Смених два психиатъра, 18 месеца пих АД, отскоро го спрях. От 8 месеца не съм имала ПА. Аз вярвам, че когато биохимията на мозъка е нарушена с валериан, йога и разходки не става.

Личният лекар ли трябва да ме изпрати при психиатър? Той моят вече ще ме изключи от практиката си ако поискам направление и за психиатър. В последните няколко месеца при какви ли не специалисти съм ходила като си втълпя някакъв проблем. Вероятно просто ще ми каже, че съм здрава (което от всевъзможните прегледи и изследвания е така) и ще ме прати да си ходя

# 703
  • Мнения: 1 056
ForgetMeNotBg, и аз съм със сърцебиене и екстраситули, не минава ден без тях, постоянно си усещам сърцето, всеки удар. Чувството е ужасно. Всеки ден ми е, като последен. Вдигам пулс до към 130 и имам чувството, че сърцето ми ще се пръсне, а ти как си била  пулс 220 направо не бих могла да си представя. Напоследък прилагам.дишане и за около 30-40 минути овладявам ситуацията, но е доста кофти.
Ходила съм на кардиолози, споменавали са ми за аблация, но не знам дали бих могла да преживея подобна процедура, звучи ми страшно. Живея и се мъча всеки Божи ден. Понякога имам ремисии от няколко месеца, но като цяло до сега не съм се отървала.

# 704
  • Мнения: 9
ranimi, имате ли назначено лечение?

Общи условия

Активация на акаунт