Февруарски бебчета

  • 17 551
  • 470
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 372
На мен ми звучи като да е алергия, но не съм специалист. Моето бебе беше с обрив по едно време, който се получи когато ядох морски дарове (скариди и миди). Забравих, че са алерген, а и с дъщеря ми не ми се беше случвало. Тогава му се появи много неприятен обрив по корема, гърба и лицето. След него кожата изсъхна и се появиха екземи. Вероятно е предразположен към алергии, защото и сестра му има от млякото. Та, тогава педиатърката ми каза, че е алергична реакция. Атопичния дерматит е с по различни симптоми, не е с обрив по цялото тяло, но пак казвам, не съм специалист, може да греша.

# 376
  • Мнения: 125
Здравейте! Тъй като тепърва си пуснах документи за майчинство, искам да попитам как става изплащането? Всеки месец на една и съща дата ли и за колко време се обработват документите? Аз имах много спънки по време на бременността и след като родих с болничните листи, все нещо беше объркано и забавено от страна на работодателя, та искам да разбера кога да започна да "вдигам аларма",  че има забавяне 😀

# 377
  • Мнения: 1 019
Има ли други като мен, които спят с бебетата си на едно легло? И практикуват т.нар. привързано родителство?

# 378
  • Мнения: 2 287
НямаСмисъл, ние имаме next to me и така си спим. Сутрин ММ като го смени ми дава да го нахраня и тръгва за работа, а аз го търкулвам след ядене до мен на спалнята на мястото на ММ и спим още два часа и нещо. Любими са ми тези сутрешни дремки, но не бих спала цяла вечер с бебето в леглото - лично на мен ми е трудно да се отпусна и на спя дълбоко. Притеснявам се да не го ударя или затисна.

# 379
  • Мнения: 357
Аз го вземам при нас сутрин когато не може да заспи веднага след хранене. Гушкам си го и дремя, но за цяла нощ не смея да го взема. Страх ме е че ММ ще го смачка, а аз дремя, не спя дълбоко като е при нас, което не ме устройва за цяла нощ.

# 380
  • Мнения: 372
Не го взимам, спи си на кошарата, но знам, че и този момент ще дойде. Просто го отлагам докато мога.

# 381
  • Мнения: 226
+1 с две кошари сме една Некс ту ми и една в детската стая , но бебка спи при нас 😂
Мами ползвате ли така наречения “бял шум”  , какви устройства използвате?



Има ли други като мен, които спят с бебетата си на едно легло? И практикуват т.нар. привързано родителство?

# 382
  • Мнения: 1 019
Специално си поднових membership в Спотифай за тоя бял шум, само и само да не вървят реклами, но абсолютно никаква файда не виждам от него 😄
Или както казва мъжът ми "плащаш по 10лв на месец да пускаш вятър  от телефона" 🤣

# 383
  • Мнения: 72
Някой от вас има ли алергия сенна и как се справяте ако кърмите? Аз имам и страшно много ме сърби носа и очите, но не знам мога ли да пия нещо ..

# 384
  • Мнения: 502
Специално си поднових membership в Спотифай за тоя бял шум, само и само да не вървят реклами, но абсолютно никаква файда не виждам от него 😄
Или както казва мъжът ми "плащаш по 10лв на месец да пускаш вятър  от телефона" 🤣

Аз пък купих това облаче на Snuz и файда никаква, по скоро бабите й се радват на него. JoyJoy

# 385
  • София
  • Мнения: 8 603
Ние имаме Zazu и ми свърши добра работа в началото на коликите. Сега почти не пускаме бял шум, но в болницата ми беше незаменима машинката (лежахме 5 седмици в Педиатрията с моето момче, писала съм назад). Коланът с черешови костилки не свърши толкова добра работа, колкото тази джаджа.

# 386
  • Мнения: 372
Аз продължавам да си ползвам бял шум и аз от спотифай го пускам. Най вече за да му е фон на останалите шумове вкъщи и най вече шумът наречен Кака. Smirk

# 387
  • Мнения: 357
Някой от вас има ли алергия сенна и как се справяте ако кърмите? Аз имам и страшно много ме сърби носа и очите, но не знам мога ли да пия нещо ..
Аз съм със сенна хрема, консултирах се с педиатърката на детето, както и проверих в сайта e-lactancia, може да се пият разни хапчета. На мен ми помага само Зиртек Д, който уж следва да е безопасен за малкия, но въпреки това го пия само при крайна необходимост, когато започна да не мога и да дишам баш добре 😅 Общо взето има спасение, но мен ме е бъзе.

# 388
  • Мнения: 255
Какъв термометър използвате за измерване на телесната температура на бебчетата

# 389
  • Мнения: 226


Този термометър използваха в болница Селена и реших да взема и за вкъщи ☺

Какъв термометър използвате за измерване на телесната температура на бебчетата

Общи условия

Активация на акаунт