Парфюмни размисли и страсти - 289 тема

  • 52 202
  • 767
  •   1
Отговори
# 600
  • Melmak
  • Мнения: 3 428
Днес сме на вълна мон, явно. Аз съм с Mon EDP. ❤

# 601
  • Мнения: 31 396
Сега бях в шоурума на Елинор на проби. Нещо сънувах новият Quattro Pizzi Xerjoff . Добре, че съм презадоволена и вече не съм неразумна да го купя насляпо. Първо мирише на бели цветя, ретро и старомодно, после идва в кашата от мазни бели цветя и кокос. Ужас и безумие. Много зле ми действа, мирише ми на баби.
Никакъв ром няма при мен, само много тубероза, а аз вече такава не нося, въпреки, че е силен тренд.

Малко по-добре, но само малко е Tubéreuse Astrale Maison Crivelli .
Спарен и мръсен от канелата, която е супер усещаща се. Силна тубероза, само за големи любители на цветето. Проектира зверски. Тъжен парфюм е, меланхоличен, без да е ретро туберозата. Но не е свеж и лъчист. В базата се усеща добре и ванилия. Не е за мен въобще. Още едно изкушение по- малко.

Ковачева да бяга надалеч.Revolving Hearts

Perseus Parfums de Marly e чисто мъжки цитрусово- свеж, много прилича Terre d'Hermès Hermès, но последният е много по-хубав.

# 602
  • Мнения: 10 031
При мен е 4°С, и aз съм с Mon Guerlain Intense. Разкош в това време

# 603
  • Мнения: 1 141
Парфюм за деня, това бижу със чуден шлейф

# 604
  • Мнения: 3 854
Rose Blush днес
Ухая на локум роза.

# 605
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 385
Аз днес съм с Blanche Bete Liquides Imaginaires. Много е пристрастяващ.
Астралната тубероза я имам на отливка, но не мога да се престраша да я пробвам на шия, прекалено ми е натрапчива. Макар, че като поутихне на китката, става по-приятна.
Днес поръчах една лимитка на Jo Malone - Star Magnolia, беше на добра оферта. Иначе пробвах три Memo - Flam, Cappadocia  и Corfu. Кападокия е с осезаем шафран, сандалово дърво и ванилия, от типа на Byredo Animalique, Адикт, тежък, сладък, много хубав, обаче аз не мога да нося върху себе си такива парфюми... Корфу започва свежо, цитрусово, някак морско, точно като градина с цитруси, върху скалиста почва, напечена от слънцето, някъде на южен гръцки остров. После цитрусите поутихват и избуява rhubarb (не знам как е на бг), розата и мушкатото. Много хубав парфюм, много, чудя се дали да не си го взема за лятото. Който обича мушкато, ще го хареса. Flam - много женствен жасмин с амбър, но жасминът не е доминиращ, някак е притаен с другите нотки.

Утре ми пристига пробата на Tilia Marc-Antoine Barrois, ще я изчакам, за да видя нея ли да взема или Корфу.

# 606
  • Мнения: 528
Скоро и аз с Miss Dior Blooming Bouquet изживях разочарование - добре сложен, цветен, нежен като свежа пролетна утрин и съвсем слаб, нетраен. Харесвам такива откъм композиция, ама 150 - 160лв.за 30мл. 🤑не си струва да изпръскам 10мл наведнъж и да не усещам нищо. Иначе у нас е масово разпространено мнението, че един парфюм е оригинален само, ако пръскаш веднъж дваж и усещаш цял ден. Отдавна престанах да споря по този въпрос. Дизайнерските не са това, което бяха. За нишовите не говоря, тях не познавам.

Същото се случи и при мен. Тествах Miss Dior Blooming Bouquet (новият) някъде около 10.30, прибрах се около 15.30 и нямаше и помен от него. Иначе ароматът е много нежен и подходящ за пролетно-летния сезон. Бях решила да си го купя, но предвид трайността установих, че не си заслужава.

# 607
  • тук-там
  • Мнения: 5 857
Аз днес в града на Жулиета съм с Good Girl Gone Bad By Kilian.

# 608
  • Мнения: 302
Днес с любимото манго на Fame Rabanne. Най-любим от масовката, търся си рефил. На бургаските ветрища пасва идеално.
Бил за девойки, глупости.

# 609
  • София
  • Мнения: 6 497
Аз днес съм със Съншайн. Най- много ми харесва в дъждовно време.

# 610
  • Мнения: 790
Аз днес съм с Blanche Bete Liquides Imaginaires. Много е пристрастяващ.
Астралната тубероза я имам на отливка, но не мога да се престраша да я пробвам на шия, прекалено ми е натрапчива. Макар, че като поутихне на китката, става по-приятна.
Днес поръчах една лимитка на Jo Malone - Star Magnolia, беше на добра оферта. Иначе пробвах три Memo - Flam, Cappadocia  и Corfu. Кападокия е с осезаем шафран, сандалово дърво и ванилия, от типа на Byredo Animalique, Адикт, тежък, сладък, много хубав, обаче аз не мога да нося върху себе си такива парфюми... Корфу започва свежо, цитрусово, някак морско, точно като градина с цитруси, върху скалиста почва, напечена от слънцето, някъде на южен гръцки остров. После цитрусите поутихват и избуява rhubarb (не знам как е на бг), розата и мушкатото. Много хубав парфюм, много, чудя се дали да не си го взема за лятото. Който обича мушкато, ще го хареса. Flam - много женствен жасмин с амбър, но жасминът не е доминиращ, някак е притаен с другите нотки.

Утре ми пристига пробата на Tilia Marc-Antoine Barrois, ще я изчакам, за да видя нея ли да взема или Корфу.
в колко я поръча? аз се опитвах между 9 и 10 и имаше проблем на сайта. Накрая просто я свалиха..

# 611
  • Мнения: 660
Днес с любимото манго на Fame Rabanne. Най-любим от масовката, търся си рефил. На бургаските ветрища пасва идеално.
Бил за девойки, глупости.
Много любим, но го свърших. 😌
Пробвах бегло другите версии, но май първообразът си ми харесва най-много.
***
Днес, обаче, пробвах новият JPG Scandal Absolu и се влюбих от раз! 🤩

Не знам нотки-мотки-котки доколко са верни във Фрагрантика, но това е златен нектар от тубероза, тежки, узрели от слънцето плодове и стичащ се по гореща кожа златен мед... казах ли златен? 😁Ами, златен е, наистина. Бутилката отговаря 100% на съдържанието.
Някъде там сякаш се прокрадва и кокос, а може и да е комбинацията от нотки.
Разкошен, слънчев, златен, сладък, абсолютно разкошен! 💛🤎
Бих го купила на мига, но в Буутс имаше само 50 мл, а аз не искам, затова си поръчах 30 мл онлайн и просто нямам търпение да дойде.
Както нямам търпение и да е лято, но, уви, тук удрям на камък. 🫤
Мъжкият забравих да пробвам, но бутилката му е уникално красива. 😍

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 18:10 от Аризона

# 612
  • Мнения: 7 811
Aризона, супер звучи , веднага го поисках и аз . Честит !💓

# 613
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 385
FreesiaR - към 13.00 часа го поръчах. После след час реших да поръчам втори, но вече го нямаше на сайта.

# 614
  • Мнения: 216
Парфюм за деня, това бижу със чуден шлейф

От коя година е тази красота?

Общи условия

Активация на акаунт