Раждане в "Майчин дом"- Варна

  • 8 812
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Включвам се и аз в темата.
Здравейте на всички аз от Бургас, но решихме цялото семейство, че е по добре да родя във Варна. Обадих се в Понеделник и във Вторник лекрят ме извика да отида дори и да няма часове да му се обадя, че съм нямала време за раждане.
Тъй като съм по Здравната каса цената на секциото е - 850 лева.
в него включва престои до 5-6 дни.
Казаха ни нищо да не нося. Само к-т за изписване и лични приналежности.
Викат ме 1 ден по рано от секциото. За изследвания.
Стаите се заплащат само ако искаш самостоятелна стая ВИП. -50 лева.
В която може да спи и съпругът ти.
Забравих да спомена, че секциото ще го извърши д-р Яков.

 

# 16
  • Мнения: 114
Здравейте мили мами,
и на мен ми предстои раждане /термин 8.06.2007/, искам да родя нормално, но с упойка. Бях се спряла на Танев от АГ но той ми отказа епидурална и сега съм разколебана.
Като 2ри вариант и аз мислех за Майчин дом. Сега съм 33г.с. - дали ще ме "харесат" в МД предвид че имам и право да се възползвам от здравна каса. И кого да избера  newsm12

# 17
  • Мнения: 4 422
Здравейте мили мами,
и на мен ми предстои раждане /термин 8.06.2007/, искам да родя нормално, но с упойка. Бях се спряла на Танев от АГ но той ми отказа епидурална и сега съм разколебана.
Като 2ри вариант и аз мислех за Майчин дом. Сега съм 33г.с. - дали ще ме "харесат" в МД предвид че имам и право да се възползвам от здравна каса. И кого да избера  newsm12

Ще те "харесат"  Peace
Леко раждане и много ти е добър избора.Господ да го поживи тоя дето е измислил епидуралната  Grinning

# 18
  • Мнения: 253
Здравейте. Да се включа и аз, защото и аз съм се насочила за раждане в МД-Варна, но още не съм решила за епидуралната, не защото искам да се правя на героиня, а просто защото ме е страх от последствията, които може да доведе - да не усещам контракциите, да се наложи употреба на форцепс, болките след това в главата и кръста и т.н.

Та въпросът ми е към момичетата раждали там нормално с епидурална - моля ви споделете опита си и имаше ли някакви усложнения ? Ще съм ви много благодарна и може би най-накрая ще мога да реша.

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 22:32 от charlotte

# 19
  • Мнения: 1 896
При мен момичето на съседното легло беше пробвало с епидурална и стигна до секцио, но познавам и други, които са си родили без проблем с такава упойка.
Що не пробваш как върви и в процеса на раждането да решиш дали я искаш или не? Някои жени раждат по-леко от други, може и ти да си от тях. Ако пък не се търпи, ще си искаш упойка.
Може и да обсъдиш тези неща с лекаря предварително - че искаш да опиташ и да решиш в движение дали да се слага упойка. Няма да има проблем с този вариант. Желая ти леко раждане!

# 20
  • Мнения: 253
Basilisk, благодаря ти. Утре съм на преглед и ще питам дали, ако реша, в момента могат да ми сложат или трябва предварително да си кажа. Иска ми се да изкарам без, но пък знам ли, ако не се търпи .......

# 21
  • Мнения: 162
Моля някой, ако знае тел. на Майчин дом да ми го напише.Ако може бързичко, Благодаря предварително   bouquet

# 22
  • Варна
  • Мнения: 28
332000 и 331144  Simple Smile

# 23
# 24
  • Мнения: 79
Basilisk, благодаря ти. Утре съм на преглед и ще питам дали, ако реша, в момента могат да ми сложат или трябва предварително да си кажа. Иска ми се да изкарам без, но пък знам ли, ако не се търпи .......
charlotte, ще ти бъда благодарна ако споделиш какво са ти казали за епидуралната упойка. Аз съм от Шумен и също много, много се колебая дали да родя в Майчин дом - Варна или да си остана в Шумен. Избора ми за МД е основно във възможността да си поискам епидурална упойка, ако усетя че не мога да се справя. В Шумен такава не се предлага. От друга страна ме притеснява пътя до Варна. Когато ходих на преглед при д-р Яков преди месец той ми каза, че спокойно като ми почнат контракциите мога да се метна на колата и да отида /пътя е 40 мин./ Между другото моя приятелка така отиде да роди в МД и каза, че няма проблем в това.  Който може да помага с мнения и съвети  Grinning

# 25
  • Мнения: 4 422
Няма никакъв проблем да пътуваш като ти почнат контракциите Peace Момичетата от Бургас пристигат ,че ти от Шумен ли..Приятелка пътува 7 часа след началото на контракциите и стигна без проблеми..А епидуралната наистина си струва пътя  Peace
Леко раждане!

# 26
  • Мнения: 253
du6anka, и аз съм при д-р Яков. За епидуралната каза, че няма никакъв проблем като съм там на място и реша, че искам, да ми сложат. Аз реших, че ще се пробвам без, но пък ако боли повече отколкото мога да държа, ще си поискам.

Иначе за пътя не се притеснявай - аз съм от Бургас и докторът каза, че когато контракциите станат на 15 мин мога да тръгвам. А пътят Бургас - Варна е около 2 часа. Първоначално смятахме да отидем до Варна 5-6 дена преди термина, но изчетох доста информация от майчета за колко време са родили, считано от първите симптоми и разбрах, че няма как да стане толкова бързо, особено ако е първо раждане. Май отиват към 5-6 часа в най-добрия случай.

Надявам се да съм ти била от полза.
 

# 27
  • Мнения: 79
mimozata,  charlotte благодаря ви за отговорите  Hug
Все повече се навивам и по-точно за мен е важно, че имам избор. Ако много ме хване шубето хващам пътя към Варна и това е.
Успешно раждане на всички бъдещи майчета и много послушни дечица на настоящите  Grinning

# 28
  • Мнения: 952
du6anka,пътя ти е най малката грижа наистина. Аз от Русе се дигнах да раждам там,така че няма страшно Laughing Моето раждане беше нормално с епидурална ,анистизолог беше мъжа д-р Мичоров мисля се казваше,но съм чувала и добри отзиви за Добрева другата анидтезиоложка. Проблеми нямаше никакви ,той е супер внимателен почти нищо те усетих като ми би упойката и не съжелявам за това че родих с упойка,проблеми с кръста и след раждането нямах и сега нямам Rolling Eyes аз раждах при Халачева и Великова

# 29
  • Мнения: 4 422
Даже Мичоров е по-добър от Добрева  Peace

Общи условия

Активация на акаунт