Раждане в "Майчин дом"- Варна

  • 8 825
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 502
Здравейте мили мами,
и на мен ми предстои раждане /термин 8.06.2007/, искам да родя нормално, но с упойка. Бях се спряла на Танев от АГ но той ми отказа епидурална и сега съм разколебана.
Като 2ри вариант и аз мислех за Майчин дом. Сега съм 33г.с. - дали ще ме "харесат" в МД предвид че имам и право да се възползвам от здравна каса. И кого да избера  newsm12

А Танев защо ти е отказал упойка?Не използва ли?

# 31
  • Мнения: 2 922
Даже Мичоров е по-добър от Добрева  Peace

И аз така мисля, определено  Peace

# 32
  • Мнения: 79
du6anka,пътя ти е най малката грижа наистина. Аз от Русе се дигнах да раждам там,така че няма страшно Laughing Моето раждане беше нормално с епидурална ,анистизолог беше мъжа д-р Мичоров мисля се казваше,но съм чувала и добри отзиви за Добрева другата анидтезиоложка. Проблеми нямаше никакви ,той е супер внимателен почти нищо те усетих като ми би упойката и не съжелявам за това че родих с упойка,проблеми с кръста и след раждането нямах и сега нямам Rolling Eyes аз раждах при Халачева и Великова
malka s4etka, а ти само за раждането ли отиде там и избра ли си предварително лекарите или така  се паднаха. И колко време преди това трябва да заявиш, че искаш да родиш в МД. Изобщо каква е процедурата при положение, че бременността не е следена там.

# 33
  • Мнения: 952
du6anka, значи аз от 5мес почнах консултите там, пътувахме всеки месец, на консултации бях при Снежито акушерката а иначе раждах при Халачева. Така че и тебе ще те викат на консултации, ще ти направят картон със всички необходими изследвания ако имаш стари няма да ти ги вземат под внимание ,поне моите не ги взеха Rolling Eyes. Термина ми беше края на февруари,но по техния 3Dвидеозон излизаше началото на март и когато наближи термина ме викаха всяка седмица и затова се наложи да останем във Варна а не да пътуваме постоянно. И до изписването всъщност си живеехме там Peace
ако имаш и други въпроси питай ще отговарям без проблем Hug

# 34
Без зна4ение дали бременноста ти е наблюдавана в май4ин дом, можеш да родиш там без проблеми.Е хубаво е все пак ,последния месец да отидеш на преглед при някой специалист там.За да добие и лекарят ,някаква представа за твоето състояние и това на детето.А що се отнася за епидуралната упойка,  с двете ръце съм за нея Hug.Др.Добрева има златни ръце,нищо нямя да усетиш.,  bouquet

# 35
  • Мнения: 79
pres, аз точно заради тази епидурална упойка се насочих там. Иначе бих избрала и не толкова "платено" място, но доколкото разбрах и в АГ-Варна не правят, за Шумен да не говорим. Но тези предварителни консултации и те ли се заплащат, че без това 650 лв. са ми достатъчно много ooooh!
malka s4etka, ти отрано си се ориентирала, а аз още не съм взела окончателно решение, а виж къде съм вече 6-ти месец.
Притеснява ме, че далеч няма да се побера само в таксата за раждане.  Сигурно всяко гледане на видеозон и вземане на кръв/урина се заплаща и то ще ми излезе ехеее.... 

# 36
  • Мнения: 253
du6anka, аз се свързах с МД - Варна първо по е-мейл, защото точно това ме интересуваше - дали трябва да ходя на консултации там. Отговориха ми - да продължат да следят бременността ми в града, от където съм и около месец преди термина да отида на преглед, за да се запознаят с особеностите на бременността ми.

Записах си час по телефона - бях в началото на 9-ти месец. Поговорихме, прегледаха ме на видеозон и д-ра каза, че може направо да ме чака за раждане или ако искам да дойда още един път - около 2 седмици преди термин. Прегледа струваше 30 лв. Не са ми правили изследвания.

Носи си всички изследвания, които имаш. Аз ги носех, но не ги погледнаха. Помолиха ме да обясня как върви бременността ми и дали има някакви особености. Може би ако има проблем, тогава ще назначат изследвания - иначе не.

Така че, може да минеш само с един преглед. Всъщност може и без, но ти препоръчвам поне веднъж да отидеш - да се ориентираш в обстановката, да се запознаеш с доктора, да си зададеш всички въпроси, които те вълнуват, за да си по-спокойна като тръгнеш да раждаш.

Успех и се успокой и мисли как всичко ще мине без проблем!

# 37
  • Мнения: 253
Забравих да ти кажа - пиши си всички въпроси, които те вълнуват, защото там на място се забравя. Аз после се сетих за неща, които исках да питам, но забравих, но сега пиша и като отида ще питам. Става малко като интервю  Laughing, но и самият д-р каза "пишете". Не можеш всичко да запомниш.

# 38
  • Мнения: 124
А какви са отзивите от момичетата раждали в Майчин дом секцио със спинална упойка ?  Crazy

# 39
  • Мнения: 952
А какви са отзивите от момичетата раждали в Майчин дом секцио със спинална упойка ?  Crazy

едва ли са по различни от тези раждали нормално с епидурална Laughing,те там са двама анистизиолога така че независи от вида на упойката а по скоро от самите специалисти Peace а както виждаш отзивите и за двамата са добри особено за Мичоров, аз наистина съм много доволна от него Peace

du6anka, а на тебе успех каквото и да решиш Peace. А ти всъщност лекар избрала ли си или ще раждаш при дежурния екип?

# 40
  • Мнения: 79
charlotte, много, много ти благодаря. Това вече е доста по-конкретно. И си много права за правенето на списъци, защото и аз като ходя на редовните ЖК все забравям да питам. А ти избра ли си лекар или при който се падне.
malka s4etka, аз лично нямам претенции към АГ-то, а явно и двамата анестезиолози са достатъчно добри, така че не съм направила избор.
charlotte, желая ти от все сърце леко раждане. Ще се радвам после да споделиш как е минало.   bouquet

# 41
  • Мнения: 814
  Има ли момичета раждали при Др. Даниела Станева? Моя приятелка скоро ражда при нея-секцио и е много доволна, но като гледам из форума няма много мнения за Др. Станева. За сряда имам запазен час в Майчин дом и ще съм ви много благодарна ако ми кажете мнението си за нея  bouquet.

# 42
  • Мнения: 253
Ами аз си записах първия час при Яков и понеже с него говорех и той ме прегледа, предпочитам да раждам при него. Като започне раждането, ще му се обадя, но дори и да не може да дойде, не се притеснявам особено, защото доколкото съм чувала там всички са много добри специалисти.

Благодаря ти за пожеланията. Ще пиша впечатления като се върнем, живот и здраве  Praynig Peace

# 43
  • Мнения: 952
  Има ли момичета раждали при Др. Даниела Станева? Моя приятелка скоро ражда при нея-секцио и е много доволна, но като гледам из форума няма много мнения за Др. Станева. За сряда имам запазен час в Майчин дом и ще съм ви много благодарна ако ми кажете мнението си за нея  bouquet.

момичето с което лежах в стаята беше родила при нея.Остана по вече от доволна,интересното беше че тя нямаше никаква уговорка с нея,просто е ходела на ЖК при нея и толкова за раждане нищо не са говорили тя даже не е мислила да ражда в МД, но кагато отишла в Аг-то я върнали и казали че и било рано и не я приели и тя дошла в МД,там я поели дежурния екип и се обадили на Станева да дойде. Мацката беше родила нормално с упойка като мен и Станева постоянно идваше при нея,обаждаше се по телефона да я чуе и като идваше в стаята все ни питаше доволни ли сме от всичко има ли някакви проблеми:roll: лично на мене ми направи много добро впечатление докторката Peace

# 44
Здравейте,аз също мисля да раждам нормално и то в МД.Аз иначе съм от Бургас.Сега съм в 6 месец и до сега съм ходила един път там при доктор Капка Атанасова-тя ми каза да отида в 16 г.с. и сега ме вика в 28 г.с.Казах и че искам да раждам там,но тя ми каза че може спокойно да си ми следят бременността в Бургас и като ми започнат болките да потегляме за Варна.До тогава ще ме вика и в 32 г.с.
Искам да попитам някой знае ли нещо за нея-дали е добра и т.н.На мен не ми е ясно но ще питам като отида,дали като ходя при нея ще раждам и при нея.

Общи условия

Активация на акаунт