ПАК ЗА ПИЛЕТО НА ШИШЕ

  • 10 128
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Аз повече няма да пробвам със сигурност ...  Confused но може да дойда на гости да го пробвам , някой  ако ме покани  Laughing Laughing Laughing Предполагам , че аз нещо съм сгрешила , но не си падам по сложните неща за готвене  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 375
Аз повече няма да пробвам със сигурност ...  Confused но може да дойда на гости да го пробвам , някой  ако ме покани  Laughing Laughing Laughing Предполагам , че аз нещо съм сгрешила , но не си падам по сложните неща за готвене  Wink
следващия път когато готвя това се чувствай поканена newsm47 то няма да е далеч, аз често го правя smile3521

# 17
  • Мнения: 27 524
Аз изобщо не го увивам цялото във фолио, няма смисъл, наистина. Само крилцата и шията отначало, после го махам, за да се препече хубаво цялото.
Не пръска, бе, Пипсън, защо да пръска? Досега нищо не ми е цапало. Иначе си е обикновено печено пиле, да, просто е ефектно така да го поставиш на масата  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 668
следващия път когато готвя това се чувствай поканена newsm47 то няма да е далеч, аз често го правя smile3521
Добре  Peace аз ще донеса торта  Laughing Laughing Laughing

Не пръска, бе, Пипсън, защо да пръска? Досега нищо не ми е цапало.

Не знам  Rolling Eyes ако ми беше видяла фурната след това ... направо ми се ревеше ...

# 19
  • София
  • Мнения: 375
Пръска Блонди, може би защото е по-бризо до реотаните нали е високо, поне аз така си го обяснявам , но и аз съм го пекла веднъж без фолио (бях забравила да си купя) и се получи този дисконфорт, а за ефеткното наистина е така thumbsup
Pipinka  значи всичко е ОК, щом ще има и торта (умирам за такива неща) newsm44

# 20
  • София
  • Мнения: 676
А можете ли да ми кажете колко време трябва да се пече горе-долу?

# 21
  • Мнения: 2 550
А можете ли да ми кажете колко време трябва да се пече горе-долу?

Аз го пекох час и половина на 225 градуса.

# 22
  • Мнения: 256
много се извинявам мами но бих те ли ми казали тази рецепта изтървала съм я някъде съм бляла благодаря ви за което Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 352
много се извинявам мами но бих те ли ми казали тази рецепта изтървала съм я някъде съм бляла благодаря ви за което Simple Smile

Овкусяваш пилето. Аз лично правя гъста паста от червен пипер, черен пипер, счукан чесън, соев сос. Мажеш го с масло и с пастата и го набучваш на шише, пълно догоре с 1/2бира + 1/2 вода. Гърлото на шишето трябва да излезе от пилето така, че при печенето пяната да полива пилето. Около шишето може да наредиш картофки, пак овкусени (соев сос, червен пипер, каквито подправки обичаш). Пече са на силна фурна.

# 24
  • Мнения: 256
много ти благодаря мариета Hug

# 25
  • Мнения: 87
Правих го вече сума ти пъти откакто пуснах този пост и става много хубаво всеки път. Аз не го увивам с фолио, а само крилата и това, което е най-близо до реотаните. Около час го държа на реотани на 220 градуса, и за половин час на вентилатор, за да се получи коричка.
Мнооооооого вкусно е, само много омазване пада докато го приготвя. А картофките - БИЖУ !!!

# 26
  • Мнения: 1 733
Аз съм го правила само веднъж и стана страхотно! Но не съм го покривала с фолио.

Общи условия

Активация на акаунт