Диета с жито- кой е с мен?

  • 33 393
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 424
Момичета от неделя, след луната( тоест по обед) започвам диета с жито  bowuu Тя е следната
Искате ли да “почистите” тялото си, да го освободите от “баластрата” и от токсините? Искате ли да имате ясна мисъл и желание за работа? Да се чувствате силни? Предлагаме ви тридневна диета.
Измийте 500г жито, варете го в 2-3 литра вода около 10-15 минути (от момента на завирането), свалете го от огъня и го оставете да се задушва под капак и с кърпа върху него. От така приготвеното жито изяждайте по една голяма чаена чаша три пъти дневно. Във всяка чаша преди консумацията слагайте по 1 чаена лъжичка мед и разбърквайте добре. Житото ще ви стигне за около 3-4 дни.
По време на житената диета можете да пиете кафе, чай, прясно мляко, водата от свареното жито, минерална вода. Но само това, без никаква друга храна. Склонните към запек да пият повече вода и чай. Можете да изяждате и по 1-2 добре измити ябълки с кората дневно.
Заедно с “почистването” на тялото за тези 3-4 дни ще свалите 1-2 килограма. Но не забравяйте: както по време на диетата, така и винаги когато се храните, дъвчете добре и продължително храната. Това е едно от важните условия както за здраве, така и за елегантна фигура.
След приключването на диетата не се “нахвърляйте” веднага на трудносмилаема и в големи количества храна. Преминаването към обичайната храна трябва да става постепенно, от по- лека към по-тежка храна.

 
Аз мисля и се надявам де, да я направя поне 5-7 дни  Peace 
Има ли желаещи да се подкрепяме взаимно ? Започваме на 11.02    Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 218
Здравей,водчице.Таз диетка доста добре ми звучи особено за предстоящите Великденски пости.Доколкото знам те започват от 11.02 изключва се месото,а от 18.02 се изключват и всички животински продукти(мляко,сирене и т.н.)Аз сега съм на лимоните до 18-ти,а след това ще се прехвърля и на твоята житена диетка PeaceНека първо да видя твоите резултати,но съм убедена,че ще има успех Joy Joy

# 2
  • Мнения: 106
Аз съм с теб. Всяко година пропускам момента, но този път надявам се няма Simple Smile Обаче не ми е ясно от къде в Германия да си купя жито. Ще проверя в Кауфланд и в един турски магазин, който знам и дано да намеря. Така че вече сме две Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 424
Danin много се радвам,че ще си ми компания  Hug то за момента сме само двете,дано се присъедини още някой.
mimitka успех с лимоните  Peace  Дано наистина постигнем добри резултати в тази тема,за да те надъхаме  Wink

# 4
  • Мнения: 27 524
Данин, в турските ще намериш  Peace

Диетата наистина е ефикасна, но това еднообразно хрупане на жито за мен е непосилно, направо след третия път не мога да го преглътна  Sick

# 5
  • Мнения: 2 673
 Peaceщом е от 11.02 и аз!!!!обичам жито Laughing

# 6
  • Мнения: 91
Аз съм с вас - ако не е много нахално  Grinning
от 3 дни съм на Инхуа, днес на.. доста жито-250-300 грама някъде, 2 ябълки, мед - и не знам от кое, но усещам днес ефект - прочистването е налице  Toilet без да е драстично, чувствам се добре, няма глад..
според мен 100 грама жито са крайно недостатъчни и свалените така килца си плачат за връщане!

# 7
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Това житния режим на Петър Дънов ли е? Оригиналният режим на "дъновистите" е малко по-строг и следва да се спазват определени правила при изпълнението му!

# 8
  • Мнения: 91
Наистина не е на Дънов. Според неговия режим не се пие кафе; 100 гр жито се покълват за предпочитане пред варенето; трае 10 дни като има захранване. има специфични ритуали после - как се посаждат семките, обелките се заравят и пр. Лично аз правя една доста олекотена версия, която мернах някъде  Simple Smile

# 9
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Сега ще пробвам с луната /ако издържа/и от 11-ти съм с вас,
така и така обичам жито. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 424
Радвам се за новодошлите  Hug
Не е Дънов, копнах диетата от еди женски сайт  Embarassed,защото см чувала,че е ефикасна  Peace

# 11
  • Мнения: 91
ефикасна е  Grinning
за един ден, дори с 250 гр жито, резултата е 0.5 кг, като по-важното е, че не чувствам глад  Grinning не е от инхуата, защото предишните 3 дни на него не свалих нищо..
успех и на другите ентусиасти  Party

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 428
Може да пробвам с вас , утре ще реша. Идва ред на Зелевата супа за тоя месец,но пък малко разнообразие ще ми дойде добре ,а и само за 3 дни  Crazy

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Диетата ми харесва, тъкмо бях взела един пакет жито  hahaha, и той си дойде на мястото.
Така, че пишете ме и мен в групата, да се повталим малко за 14 февруари  Heart Eyes Joy Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 195
Включвам се.У нас има много жито.

# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Василиса Умница беше пускала диетата, тогава бях с нея... 1 ден ooooh! На втория вече не исках да поглеждам жито и изхвърлих една тенджера приготвено Sick

# 16
  • Мнения: 2 673
Момичета не съм купила още жито, но ще го сваря по-късно вечерта..Току що ядох като за последно...Две огроооооооомни пици с много майонезен сос!!! Hug Mr. GreenКой го е сварил..

# 17
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
какво трябва да е житото - от това за покълване ли , или може и грухана пшеница?

# 18
  • Мнения: 1 424
Sarina   не съм много наясно  Rolling Eyes Отивам в магазина и казвам- "Един пакет жито" и каквото ми дадат  Joy  Мисля си,че е грухана пшеница  Peace

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Meжду другото, аз съм малко в ???.  newsm78 Тук нали хората са малко педанти на тема калории, и на всяко пакетче е обозначено кое колко калории има, та обърнах пакета с жито и отзад пише - на 100 гр. - 350 калории  newsm78 #Crazy. Ами че една чаена чаша е около 200 гр., това прави 700 калории. По 3 пъти на ден - 2100 калории #Crazy  #Crazy  #Crazy. А с една програма, която ми изчислява необходимите калории за деня, според физическата ми активност, на мен са ми необходими точно 1480 калории на ден  newsm78
Та в конкретния случай май ще дебелея, вместо да отслабвам...  Thinking Thinking Crossing Arms

# 20
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Момичета не съм купила още жито, но ще го сваря по-късно вечерта..Току що ядох като за последно...Две огроооооооомни пици с много майонезен сос!!! Hug Mr. GreenКой го е сварил..
Ох това с натъпкването като "за последно" преди всяка диета и аз редовно го практикувам! Joy

# 21
  • Варна
  • Мнения: 917
това е много балансирана храна. аз знам че успоредно с житото да се се хапват и 3 ябълки и 9 ореха на ден

# 22
  • Мнения: 106
Днес си купих жито Wink Утре съм на линия  Peace

# 23
  • Мнения: 1 424
Meжду другото, аз съм малко в ???.  newsm78 Тук нали хората са малко педанти на тема калории, и на всяко пакетче е обозначено кое колко калории има, та обърнах пакета с жито и отзад пише - на 100 гр. - 350 калории  newsm78 #Crazy. Ами че една чаена чаша е около 200 гр., това прави 700 калории. По 3 пъти на ден - 2100 калории #Crazy  #Crazy  #Crazy. А с една програма, която ми изчислява необходимите калории за деня, според физическата ми активност, на мен са ми необходими точно 1480 калории на ден  newsm78
Та в конкретния случай май ще дебелея, вместо да отслабвам...  Thinking Thinking Crossing Arms

Калориите,които са обозначени на плика са за 100гр сух продукт
А като свариш 100гр жито става почти една тенджера, която аз грубо казано ще ям за 2-3 дни, тоест 350 кал от жито за 2-3 дни! После смяташ тези от меда и ябълките,които са към 100 кал плод и макс 100 кал мед, грубо казано са към 500 на ден  Peace  Поне по мои сметки е така  newsm78

# 24
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Toва за сухия продукт въобще не ми мина през ума newsm78. Нали съм "супер" домакиня, и за първи път ще варя жито  hahaha, като нищо щях да сложа целия пакет 500 грама  #Crazy hahaha Joy... житото щеше да ме гони из къщата  Embarassed hahaha  hahaha

# 25
  • Мнения: 1 424
Toва за сухия продукт въобще не ми мина през ума newsm78. Нали съм "супер" домакиня, и за първи път ще варя жито  hahaha, като нищо щях да сложа целия пакет 500 грама  #Crazy hahaha Joy... житото щеше да ме гони из къщата  Embarassed hahaha  hahaha


 Joy Радвам се,че се  изяснихме  Peace Успех с диетата  Hug

# 26
  • Мнения: 2 673
Момичета току що го варя, че снощи неможах. Но  Crossing Armsот сутринта съм само на кафе и натурален сок. Моля, довечера да напишете как сте със зобенето. Аз ще ям задължително и морковче, и може би ябълка, че едва ли ще издържа на семе само Joy
Айде, успех на всички!!!

# 27
  • Мнения: 2 724
Аз ще се включа малко по -късно, след сирните заговезни. Правила съм го няколко пъти ,но не само жито - на ден изяждам 100гр жито ,9 ореха, 3 ябълки и 3 лъж. чист мед, така се прочиствам много добре, на ден се губят около 500гр, но за всеки организъм е различно .

# 28
  • Мнения: 4 195
След лунната диета си похапнах обилно eat  и затова утре започвам диетата с жито.Успех на всички!  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 488
Здравейте момичета!
Мисля да се присъединя към вас от утре - 12.02. (мислех да е от днес ама по ред причине няма да мога  Embarassed)
Та имам един въпрос към тези, който вече са я правили тази диета - прочистване: не се ли връщат бързо свалените килца?
Наясно съм, че не трябва да се нахвърлям бясно на храна след края й, че е до организъм и т.н., но все пак ми се иска да чуя впечатления от опитали вече.
Предварително благодаря за отговорите и до скоро!
Успех на всички  bouquet

# 30
  • Мнения: 2 673
аз май сама себе си подкрепям Joyно го правя добре

# 31
  • :)
  • Мнения: 337
ефикасна е  Grinning
за един ден, дори с 250 гр жито, резултата е 0.5 кг, като по-важното е, че не чувствам глад  Grinning не е от инхуата, защото предишните 3 дни на него не свалих нищо..
успех и на другите ентусиасти  Party
Абе и аз за това Инхуа много се надъхах, значи няма файда от него, така ли? Sad

# 32
  • Мнения: 529
това е много балансирана храна. аз знам че успоредно с житото да се се хапват и 3 ябълки и 9 ореха на ден
Точно така, аз съм я правила няколко пъти и наистина има голям ефект , но моята рецепта беше:
1пак. жито се сварява и се разделя на пет равни части към всяка от тях се слага една настъргана ябълка( за да е по-сочно, не нарязяна), и натрошени ядките на три ореха.
Слагах си го кутии и в хладилника - една кутийка т.е. 100гр. е за едно хранене, когато изгладнееш само от житото ядеш.  #Cussing out

С колужките се наговаряхме и всяка си носеше кутийката и на обяддд   eat

                                               newsm57

# 33
  • Мнения: 2 761
Според Дънов житото трябва всеки ден да се вари,а не наведнъж за няколко дни.Това,което се не се е изяло се изхвърля и се сварява ново.Но това с кафето и прясното мляко, и пре4истването малко не ми се връзва...
А п6еницата не е добре да е грухана.

# 34
  • Мнения: 689
Житуващите,нищо не казвате???Да не сте се отказали..

Ето ви малко инфо за ,,Житената диета,,

Едно момиче сподели,че майка му е диетоложка и отслабва с тази диета.За 12 дена-8кг!!!Първият път когато я пазела:10кг.Аз не знам колко кг.е била,но щом е диетоложка......Иначе диетата е 8 дена ядеш жито на корем,подсладено с мед и за мирис лим.кори,канела или ванилия,роз.вода.Отслабва се с 5-10кг.И захранване не е нужно.

Едно момиче пък я спазвало 6 дена и станала от 51 на 48кг

Диетата е известна още като:,,Диетата на балерините,,-преди концерт :само 1 ккупичка жито на ден

Ясно е,че както всички безсолни диети,след минаването на обичайна храна,се връщат о-о 2 кг.
                           Успех!!!

# 35
  • Мнения: 91
Абе и аз за това Инхуа много се надъхах, значи няма файда от него, така ли? Sad

Ами не знам да ти кажа, Инхуата при доста хора има ефект, а и аз не спазвах никакви предписания.. пиех го примерно след ядене, защото тогава се сещах  Joy Улеснява ходенето до тоалетна.. за друго.. не съм го пила достатъчно време за да кажа.
Аз за ден и половина свалих от житената диета половин килограм, но на втория ден и на мен ми писна, макар че много обичам жито.. Но пак бих си правила така един ден седмично за разтоварване вместо лунна диета например..  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 673
 Embarassedснощи малко я развалих, но днес - НЕ! ще ям САМО жито..
взимам и влакна и хром, пък да видим.. Wink

# 37
  • Мнения: 2 761
Ето какво открих:

Житна диета през февруари

Диети всякакви, но тази е специална, с автор Петър Дънов. Изпълнява се веднага след пълнолуние (което за февруари 2007 г. е 5-ти). За 10 дена следва да се консумира само жито. Един килограм жито се разделя на 10 равни части и всеки ден се сварява ново, една десета – дозата за деня.

В някои интерпретации са възможни комбинации с ядки, ябълки и лимони, мед, вода. Но нищо друго. Не кафе, чай. Добре е през този период да се спре и пушенето, ако пушите – за пълно пречистване на организма.

Дънов препоръчвал подобен режим да се спазва 10 дена през февруари и / или 10 дена през март, отново след пълнолуние.

"Истина, истина ви казвам: Ако житното зърно не падне в земята и не умре, то остава само; ако ли умре, много плод приноси."
Евангелие от Йоан 12: 24

"Житното зърно е емблема на човешката душа. То представлява велика история в развитието на Природата. Ако вие можехте да разгърнете листата на житното зърно, да проследите неговата история, щяхте да разберете напълно историята на човешката душа. Както житното зърно пада в земята и умира, както то пониква, израства и дава семе, същото става и с човешката душа."
"Житното зърно". Учителя Петър Дънов, "Сила и живот", първа серия.

Подобен житен режим може да спазвате дори да не сте дъновист или вярващ – за пречистване на организма.

# 38
  • Мнения: 664
здравейте аз също си сварих жито и днес ми е първи ден. успех на всички

# 39
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И аз почвам с варенето. Вчера не започнах, че нямаше смисъл - милото вкъщи, и си хапва от всичко Tired, а аз да се мъча на жито само и да се облизвам отстрани Naughty

Но днес съм на линия  Peace, пък да видим  newsm78

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 6 428
И аз започнах ,да видим докъде ще го докарам  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 424
Здравейте  wavey
Вчера издържах само на жито, но днес малко се поизложих за обяд хапнах една салата  Embarassed  Ще гледам да съм по-стриктна следващите дни  Grinning 
Успех  на всички  Peace

# 42
  • Мнения: 7 263
А дали с овесени ядки ще стане същия ефект?
Между другото тази диета с житото я правих миналата година и имаше доста приятен ефект. Чувствах се много добре, свалих някое и друго килце. Но не знам дали ще мога пак да я правя защото житото е доста тежичко, а нещо май стомаха ми се обажда Sad Sad

# 43
  • Мнения: 2 673
аз освен житото днес съм на две кафета Crazyи пакетче солети. Мисля, че не е фатално това със солетите....или пък салата..
Lennyhзащо житото да се тежка храна newsm78
Вес,и мойто мило, яде вкуснотиите дето съм сготвила, ама аз се правя че не го виждам Embarassedе снощи се поизложих с филия и половина с ....е, няма да казвам с кво..
Омега, мерси за инфото!!!

# 44
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ох, мина първия ден. Изкуших се от странична храна съвсееееем мъничко  Mr. Green Embarassed, малко салата... Но като цяло мина добре. Дано така да продължи до петък, а ако не ми се е догадило от житото Sick, ще изкарам още 3-4 дни  Tired, пък да видим....
При вас как е? newsm78

# 45
  • Мнения: 4 195
Днес ядах само жито,но резултат няма. Tired Ще продължа диетата, надявам се през следващите дни да сваля няколко килограма.

# 46
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Днес ядах само жито,но резултат няма. Tired Ще продължа диетата, надявам се през следващите дни да сваля няколко килограма.

Е, първия ден няма как да има резултати. Тялото ни си стиска "скъпоценните" сланинки  hahaha до последно. Очаквай резултати след 2-3 дни Peace

# 47
  • Мнения: 2 724
Аз от вчера съм на жито мед ябълки и орехи .Не го правя за да отслабна, а защото имам проблеми с хран. система и това ми се отразява много добре. Вчера не прегреших с нищо ,чувствам се 'чудесно , днес продължавам, но не зная дали ще е за 10 дена, че аз свалям по 500 гр на ден. Успех на всички   Grinning.

# 48
  • Мнения: 4 195
Днес ми е втори ден.Не съм гладна и това е чудесно! newsm44 newsm18 За пръв път ми се случва да пазя диета и да не гладувам.Само на жито и един чай с мед съм.Без прегрешения.Ще се претегля вечерта.Надявам се да има резултат. Praynig goodscale

# 49
  • Мнения: 1 906
  Cry аз чак днес видях темата. Малко е късно да се включа. Пък и утре е Св. Валентин и мисля да сготвя нещо вкусничко за двама ни.
Някой може ли да ми каже кога пак може да се започне тази диета  newsm78.

# 50
  • Мнения: 2 673
трети ден ми е и има ефект..ВИДИМ!! не смея да се претегля, но на втория ден бях минус 500 гр. като ям и по 1-2 пакетчета солети, понеже пропускам едно хранене с жито...Вода ..малеееееееее почти не пия!! newsm78 Корема ми е видимо по плосък, а трябваше да направя снимки на преди и след, пу, как не се сетих ooooh!

# 51
  • Мнения: 4 195
трети ден ми е и има ефект..ВИДИМ!! не смея да се претегля, но на втория ден бях минус 500 гр. като ям и по 1-2 пакетчета солети, понеже пропускам едно хранене с жито...Вода ..малеееееееее почти не пия!! newsm78 Корема ми е видимо по плосък, а трябваше да направя снимки на преди и след, пу, как не се сетих ooooh!
Аз съм втори ден и при мен има ефект.Минус 500гр. съм и аз.  ura

# 52
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И аз съм на втори ден, и съм минус 500 грама, голям кефффф !!!! newsm44
Е, позволявам си някои малки прегрешения smile3506, като опитване на храната за вечеря за милото, но повече - не!  smile3513Най-важното е, че не чувствам глад, което ми е странно. Обикновено диета за мен е синоним на глад  newsm12
Е, дано издържим до края  Peace

# 53
  • Мнения: 1 424
Момичета и аз продължавам, но с дребни прегрешения осовно сутрин, защото в училище не мога да ям жито  Laughing Не съм се мерила още, а и утре нали е празник може и да имам повочко прегрешения  smile3506
Браво на всички свалили  smile3501
И наистина едно от най-хубавите неща в тази  диета е,че не се изпитва глад  newsm10

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 527
Ами то по принцип се получава и разделно хранене с тази диета, така че резултатите би трябвало наистина да са много добри - получава се 2 диети, събрани в една.

# 55
  • Мнения: 2 724
Бонбонче, ако имаш нагласата, винаги можеш да започнеш .Препоръчва се началото на февруари или март, тогава имало най- добър ефект .

# 56
  • Мнения: 2 673
...лелеееееееее, браво на нас, момичета!!!  Peace Peace Peace
ей, ученичките ... Mr. Greenне прекалявайте!

# 57
  • Мнения: 2 724
Добро утро на всички и ЧЕСТИТ ДВОЕН ПРАЗНИК,бъдете влюбени и щастливи    Heart Eyes. Днес е трети ден от житната диета ,чувствам се добре и продължавам нататък   Grinning. newsm51

# 58
  • Мнения: 1 906
Бонбонче, ако имаш нагласата, винаги можеш да започнеш .Препоръчва се началото на февруари или март, тогава имало най- добър ефект .



Благодаря ти aleks  Hug . Ще започна в началото на март.

# 59
  • Мнения: 2 673
влизам за отчет ...
 ура  - минус 1 кг съм!!!!!!!!!

# 60
  • Мнения: 4 195
влизам за отчет ...
 ура  - минус 1 кг съм!!!!!!!!!
И аз , и аз! newsm44

# 61
  • Мнения: 664
здравейте, в понеделник ядох жито, вчера ябълки, днес пак съм на жито и съм минус 1 кг.  засега съм доволна

# 62
  • Мнения: 2 724
Здравейте   Grinning. Днес ми е 4 ден, чувствам се прекрасно yes, желая и на вас да се чувствате така .Успешен ден на всички   Hug.

# 63
  • Мнения: 4 195
Днес ми е четвърти ден.Омръзна ми да ям жито!Сутринта прегреших с едно плодово мляко.Надявам се да издържа поне още 2 дена. newsm17

# 64
  • Мнения: 1 424
Здравейте,момичета  Grinning
За 4 дни не съвсем стриктна диета съм -1кг  Party 
Дано издържа още някой и друг ден, но вече не издържам на това еднообразно хранене  Confused

# 65
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Mинаха 3 дни, днес е 4. Но вчера.... не издържах и похапнах по случай двата празника. Резултата - оставам си засега с 1 свалено килце само  Confused
Но от днес продължавам с нови сили  Peace

# 66
  • Мнения: 2 126
Здравейте Grinning
Имам един въпрос за диетата - колко време може да се прилага?В смисъл,чета в началото че пише 3 дни,дали неможе повече newsm78 Също някои от вас говорят за  5 или 7 дни Thinking Дали ще има последици някакви,негативни ако се поудължи?Аз мисля да я почна,но имам повчеко кг за сваляне и след нея ще премина на някоя от другите.Също така и кърмя и четох при плодуващите, че при прочистването на организма в кърмата се отделят токсините Confused.Вие знаете ли нещо по въпроса и конкретно за тази диетка?
Успех на всички пожелавам Hug и пак ще пиша,вече като започнала да хрупа жито Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 267
 и при мен действа житната диета, но аз не обичам да се ограничавам. та след 2 дни ядене на жито на корем ( като се има в предвид, че ти писва и не е баш на корем), резултата бе МИНУС един килограм. получавам много енергия, чувствам се добре и т.н. а за ценните съставки няма да говоря. освен това стимулира и лактацията, пак плюс за мен. подслаждам го с мед или пък с малко сол и моркови да речем. могат да се правят комбинации с ябълка или друг пресен плод.

# 68
  • Мнения: 2 724
Аз знам ,че за да има прочистващ ефект, се прави 10 дена и се яде само жито, мед ,орехи и ябълки , нищо друго, но ако целта е само отслабване, вариантите сигурно са повече .В момента съм на този режим ,защото имам хран. проблеми и така се лакувам .

# 69
  • Мнения: 4 195
Здравейте,момичета  Grinning
За 4 дни не съвсем стриктна диета съм -1кг  Party 
Дано издържа още някой и друг ден, но вече не издържам на това еднообразно хранене  Confused
Аз вече спрях диетата. Rolling Eyes От утре започвам японско чудо. Hug

# 70
  • Мнения: 2 724
Браво бе ,сама ли останах   newsm45 ни вест ни кост от никого ,а аз вече съм седми ден  newsm68.

# 71
  • Мнения: 2 673
..в момента ям...но не жито... Mr. Greenядох го 4 дни, сега почивам Laughing
но ще почвам пак Peace
Браво бе ,сама ли останах   newsm45 ни вест ни кост от никого ,а аз вече съм седми ден  newsm68.
...няма да си сама! колко свали newsm78

# 72
  • Мнения: 2 724
Ура, човек на хоризонта  newsm44 !Кари ,свалила съм почти 3 кг, но не това ми е целта. Аз се лекувам по този начин, иначе съм слабичка, даже сега съм много слаба ,но пък се чувствам чудесно ,нищо не ме боли и кипя от енергия   Grinning

# 73
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aз прекратих след 14, нямаше как, малко сгафих с разни храни на Св.Валентин. Но от утре ще се помъча да съм твърда  Crossing Arms, пък да видим докъде ще я докарам ....  newsm78

# 74
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Сполайте житарки !И аз се включам от утре 19.02. Може ли 2 уточняващи въпроса? По 100 гр сух материал/жито/ ли се вари всеки ден и след покриване с кърпа колко време престоява? Благодаря!

# 75
  • Мнения: 2 724
wiara ,по сто грама сухо жито на ден ,3 ябълки ,три лъжици мед и 9 ореха .След като се свари ,кисне поне 1 час, но аз го оставям повече, тя и водата е полезна и може да се консумира .  Grinning

# 76
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Благодаря ти, aleks!

# 77
  • Мнения: 2 126
Записвам се за утре Peace

# 78
  • Мнения: 2 724
Добро утро упорити мамчета  Grinning. Дес , wiara ,Кари, не се отказвайте, смело напред ,пък после ви чакам в редиците на разделните мами ,нали постигнатото трябва да се задържи   Peace.Днес ми е 8 ден, вече ми е доста блудкаво ,но няма да се откажа на финалната права я ,още три дена и съм като нова  smile3501.Желая ви успешен прочистващ ден   Hug.

# 79
  • Мнения: 2 126
Ето ме Grinning.Житото ми се вари в момента.Досега изпих една чаша вода с един лимон вътре,надявам се че не е  нещо фатално Thinking Сега и едно кафенце смятам да изпия с една дружка Crazy

# 80
  • Мнения: 480
И аз започвам момичета с житото!
Дес,и аз гаврътнах сока на един лимон но не вярвам да е фатално.
Дано да устискам до края на седмицата! Praynig

# 81
  • Мнения: 2 126
Хей къде са всички Thinking
Аз тъкмо хапнах първата порция житце за деня,една купичка май е множко ама.....Не съм мерила 100гр сух продукт.Горе долу,на око карам.За начало сигурно ще е малко повечко пък като посвикна - по-малко.Я кажете по колко хапвате вие newsm78

# 82
  • Мнения: 1 906
И аз съм с вас!!!
На обяд изядох първата порция жито и една ябълка. От сутринта се наливам с един чай.
Колежката само ме изкушава с разни вкусотийки, но аз ще устоя  Stop Малко взех да огладнявам, но няма да се издавам и ще продължа с диетата.

# 83
  • София
  • Мнения: 488
Здравейте житни момичета  smile3525
надявам се да ме приемете в редиците за няколко дена (иска ми се да е седмица, ама не смея да се заричам Embarassed)
Днес ми е първи ден на жито и до тук се чувствам добре, но според мен критична ще ми е тази вечер - да издържа да не посегна към нищо друго  newsm78
Стискайте ми палци и успех на всички!

# 84
  • Мнения: 480
И аз да се включа-старателно премерих 200гр.жито и го сварих-да имам за два дни,че утре много задачи имам!Лошото при мен е,че не ям цял ден но стане ли 5-6 следобяд започва едно яденееее до сред нощите!Хайде,Solima да си обещаем взаимно,че няма да ядем довечера моляяя теее!Сега гълтам едно вита голд и мисля да ям само до 18.30часа тази вечер.Дано да успея!Ако издържа да не се тъпча вечер само една седмица после нямам проблем но пуста му лакомия... Naughty
пак ще намина

# 85
  • София
  • Мнения: 488
aidi4ka - обещавам, обещавам да не ям довечера нищо освен жито!!!!!
Аз съм си спряла нета в къщи, така че ще мога да ти пиша утре сутринта, но ти стискам палци от цялото си сърце! Ако посегнеш към нещо си помисли, че ако сега се поддеш утре ще трябва да почваш наново, а ако удържиш - утре с гордост ще можеш да си кажеш, че ти е втори ден!
Успех  newsm10

# 86
  • Мнения: 480
Благодаря за разбирането и подкрепата,Солина!
Току-що изкълвах една купичка жито ,а за после оставям ябълките.
Ще устискам ще видите...отивам да вадя недовършения гоблен ...

Бонбонче,Дес вие как сте?

# 87
Здравейте на всички,от вчера се регистрирах и ще ви дам моятя рецепта за отслабване с жито.
За 10 дни е, много е ефикасна и пречиства организма.
1кг жито,30 ,бълки(по 3 но ден),30 ореха(по 3 на ден).
житото се разделя на 10 части(по 100гр на ден)една част се оставя да покълне  от предния ден настъргват се 3 ябълки,натрошават се 3 ореха и това се яде за цял ден без нищо друго.Засища и не чустваш глад, при мен има ефект

# 88
  • Мнения: 2 255
Ей, момичета, добре ме подсетихте за житцето  Joy както имам натрупани през зимните и празнични месеци 3-4 килца дето определено са ми в повече  #Crazy ще взема да сваря тая вечер жито и да се присъединя към групата от утре  Peace
Дано да издържа и да има  резултат, че пролетта чука на вратата и ще се мятат вече палтата  hahaha

# 89
  • София
  • Мнения: 488
Здравейте житни класчета Hug
Днес ми е втори ден и мъъничко ми писва от сладкото - аз не си падам много много по сладкото -даже днес се замислих дали да не го хапвам това житце с малко сиренце Embarassed
но иначе се чувствам бодра и добре
aidi4ka - ти издържа ли снощи? аз си хапнах само няколко пуканки ... за соленичко Embarassed

# 90
  • Мнения: 480
Да се похваля-издържах геройски снощи-ядох си ябълката и нищо друго!
Солима,и за тая вечер обещавам пак така!
Твърдо съм решила цяла седмица да издържа.

Добре дошли на Вяра и Сексимамче  bouquet

# 91
  • Мнения: 2 673
..ох направих житната за четири дни, свалих 800-1000гр. Но ми се ще да повторя и дано издържа поне една седмица!!! От утре почвам пак!!!
П П това което бях свалила после НЕ ГО качих, макар че похапнах разни месета, сладкиши и другички гадорийки..
ПИШЕТЕ ме и мен от утре! Този път с ябълки  и орехи, както казва сексимамчето Hug

# 92
  • Мнения: 2 255
Момичета, почнах от тази сутрин  Joy даже съм си взела и в офиса едно бебешко бурканче за обяд  hahaha
Остава да "издържа" на колежката и ще е супер  #Crazy Иначе смятам да изкарам поне 3-4 дни пък ще видим дали ще стане  newsm78

# 93
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета  Hug. Днес ми е 10 ден на жито  и от утре минавам на пости  Grinning. Желая на всички да издържат до края  newsm10.Ще поглеждам от време на време, да видя кой до къде я е докарал  newsm53.Успех !

# 94
  • Мнения: 480
Още съм в отбора!
Алекс,я дай инфо -колко отслабна за тия 10дни?
Аз мисля да се тегля като свърша и го почнах единствено заради многото килограми.
Успех на всички!  bouquet

# 95
  • Мнения: 2 724
За 10 дни- 4 кг, но аз нямам за сваляне ,слабичка съм, даже в момента -много слаба, но житния режим го правя всяка година за прочистване, така си поддържам формата и много добре ми се отразява   Grinning .Вие сигурно ще свалите повече .Желая ви успех и не се отказвайте ! smile3503

# 96
Благодаря за посрещането aidichka    Flowers Sunflower
темата е страхотна,а за моята диета  се отслабва само ако ядете  от сместа(жито ябълки и орехи).иначе няма да има ефекта отслабване,а само пречистване

# 97
  • Мнения: 2 673
...аз от други ангажименти неможах да си сваря житото, само го купих, пък и ябълки не взех... Embarassedчувствам се ужасно. Днес омаах един сандвич, вафличка и още нещица...е, нали готвя вкъщи за челядта...Та похапнах. Но утре дано намеря време за варенето!!
Браво на Алекс!!! Мале 4 кг не е малко ooooh!Дано да ги запази..
На всички късмет във вталяването !
Сексимамче, аз ще правя твоята диета Peace че с едното жито не се живее Cry

# 98
 smile3538 не че някой ме е питал,ама аз да си кажа...  newsm10  smile3503

# 99
karil тая мойта диета много засища,пък и кълновете са полезни  smile3503

# 100
  • България
  • Мнения: 224
ЗДравейте !Отдавна ви чета и ето ,че реших и аз да се запиша Simple SmileИскам да махна 2-3 кг от теглото си,но....трудна работа.....!2 мес ,карах на НВ-ВМД,но вече ми омръзна  месо,яйца и т.н.Вчера започнах с жито,но седобяд ме изкушиха с топла месеница и сгафих....Днес смятам да съм твърда пред изкушенията.Ще съм доволна 2-3 дни ако успея да съм на жито.Приготвила съм си дневната доза жито,ябълки и орехи Simple SmileАко не устискам дали мога да хапна 100гр кис.или прясно мляко с пшенични трици???Успех на всички и ползотворен ден!

# 101
  • Мнения: 2 255
Да се отчета  Rolling Eyes
Вчера изкарах на житце и почти успях да не "съгреша" - само 2 бисквитки се подведох по колежката и снощи гризнах половин коричка от филийката на малкия  Sick
Но като се знам каква съм "пощелива" (викаше баба) Joy направо си е цял  успех  Peace

# 102
Перуника  може ,това не пречи на диетата.пробвай с това на активия newsm10

# 103
  • Мнения: 1 906
 Cry Аз не издържах!  Cry  Cry
Първия ден мина поносимо Изядох две ябълки пих много чай и вода. Втория продължих с житото, но мисля, че допуснах груба грешка като пих кафе. Започна да ме боли стомаха. Аз освен диетата спортувам- от доста време. Вечерта по време на тренировката се почувствах много зле. Призля ми. Сърцето би щеше да изхвръкне. Едва се държах на краката си  #Crazy. Наложи се да я прекратя. И диетата и тренировката.
Вече не спазвам диетата, но продължавам със спорта. Имам да свалям към три килограма и мисля на този етап на наблегна на спорта. След известно време можа пак да се пробвам с житната диета. По принцип съм голям инат и навия ли си нещо на пръста правя го. В случая мисля, че това беше правилното решение.
Желая на всички успех в свалянето на килограмите  Grinning

# 104
  • Мнения: 2 492
 Айде и аз от днес на жито ...  ooooh!
Преди време съм я пазила тази диета , но повече от три дена не мога да стоя на нея . Колкото пъти да я пазя , всеки път свалям доста - при това аз не спазвам , това да ям  само 100  гр , защото имам много излишни килограми  и 100 гр - са нищо за моето тумбаче .
Та си забърках днес - 300 гр жито , 55 гр мед и 160 гр ябълка - настъргана . Получиха се две пълни чинии .  Simple Smile
Калориите са около 1300 - не са прекалено много .  Wink
Да видим утре какво ще покаже кантара .  Rolling Eyes

# 105
  • Мнения: 2 724
Cry Аз не издържах!  Cry  Cry
. Призля ми. Сърцето би щеше да изхвръкне. Едва се държах на краката си  #Crazy. Наложи се да я прекратя. И диетата и тренировката.

Желая на всички успех в свалянето на килограмите  Grinning
:Миличка, аз тренирам 5 пъти в седмицата ,ходя на тае бо и на фитнес .Когато бях на жито, се чувствах пълна с енергия ,но аз освен жито, ядях и орехи с мед. Те дават на организма много енергия ,може би си получила хипогликемия и за това ти е прилошало .  Hug

# 106
  • Мнения: 480
Как сте момичета?

Остана ли някой на жито или съм сама?
да се отчета-още устисквам положението
и се чувствам по-лека,добре ми е
отивам да варя жито newsm53

# 107
  • Мнения: 2 255
Аз аз аз  Peace
Е снощи похапнах малко на вечеря  Sick няма да казвам какво да не дразня околните  Joy ама да му се не види като правя на 3-мата мъже да хапват и ми е трудно да остана на едно "голо" жито  #Crazy
Но днес продължавам - сутринта ... за обяд съм си взела житце, а пък довечера ще се пробвам да устискам  hahaha обещавам  Peace

# 108
Здрвейте всички. Яко ме запалихте с това жито та да споделя и аз до къде я докарах.Днес ми е пети ден на житце и бих казала ,че се чувствам добре.Учудващо но не усещам глад.Единственото което ме мъчи е това еднообразие,но мисля да издържа още пет дни а после минавам и аз на пости.Малко ще ми е трудно при положение,че готвя за семейството и изкушението е голямо но да се надявам ,че ще устоя.И един въпрос замених ябълките с киви дали може и така? Пожелавам на всички успех, а на тези които още се колебаят-не е толкова трудно.        

# 109
  • София
  • Мнения: 328
Аз лично я правих 5 пълни дни и то при точно спазване на дъновисткия режим-100 гр. жито на ден, разделено на 3 порции,  Sick, но без особен резултат  #Crazy, свалих един кг, който си върнах веднага след като проядох сол. Много основен момент е захранването с картофена вода и варени картофи, няколко дни, но аз го пропуснах  Rolling Eyes Надявам се поне да съм се попрочистила, защото не крия-беше голяма мъка

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 11:02 от Na mama Misheto

# 110
  • Мнения: 125
Момичета много ме запалихте по тази диета, но незнам дали ще мога да я спазвам, защото кърмя. Ако има някоя мама която кърми и я спазва нека пише как се отразява на кърмата, защото неискам за сметка на моята диета да намалее млекцето на малкия  Simple Smile

# 111
  • България
  • Мнения: 224
mim1984 ,аз съм от кърмещите майки на житена диета.При мен не се промени количеството на кърмата ми.Обаче почти не съм издържала само на жито...На вечеря си хапвам салатка...Житото го препоръчват и за увеличаване на кърмата и е много хранително!Спокойно си хапвай жито и кърми отзивчиво и на поискване!

# 112
  • Мнения: 2 255
Аз докато кърмех малкия дори си хапвах жито за кърма, на мен поне ми действаше в "+"  Joy
Но сега да си призная след 3 дни само жито вече ми втръсна и сега го хапвам само веднъж на ден, а в останалото хранене просто се ограничавам и гледам да не ям след 18-19 часа  Peace Пък ще видим има ли резултат  newsm78

# 113
  • Мнения: 125
Благодаря ви много   bouquet, значи и аз ще се пробвам та дано сваля някое килце  Simple Smile.

# 114
  • Мнения: 8
ЧБМ мили мами! Да сте живи,здрави,весели и щастливи! От доста време само надничам по темичките из форума и не смея да драсна някой ред. За пръв път ми е Embarassed.
  Само да кажа,че от днес и аз съм с вас. Hug
  Снощи си сварих житцето  chef и започвам.Ами като за сефте т'ва е.
Ако нещо не е както трябва извинявам се.

# 115
Здравейте!
Прочетох цялата тема и много се запалих по тази диета. Ще я почна от утре, но има ли проб;ем ако се похапват ниско калорични плодове и зеленчуци като круши, краставици, маруля, спанак?
Благодаря предварително  Simple Smile

# 116
  • Мнения: 1 424
Как сте,момичета  Grinning Гледам, че темичката ни беше поизостанала, но наистина си е трудно само на жино, убедих се в това   Confused
Poison_kiss   в диетата са позволени само 1-2 ябълки на ден  Peace Според мен,ако хапваш и плодове и зеленчуци ефект пак ще има,но по-бавен, успех  Peace
gerr   какво стана,опита ли диетата? Резултати?

# 117
Vodka_s_led kato kazvash edna dve qbulki vkliuchvash li tezi koito sa smeseni s jitoto?

# 118
  • Мнения: 1 424
Vodka_s_led kato kazvash edna dve qbulki vkliuchvash li tezi koito sa smeseni s jitoto?
Точно тях имам предвид  Peace Може да ги смесиш с житото или да си ги хапваш отделно  Peace

# 119
Mersi mnogo za infoto. Ot utre se vpuskam i az  Simple Smile 

# 120
  • Мнения: 2 673
здравейте момичета! язък че в началото се включих с тоооооолкова ентусиазъм, ... Embarassedсвалих за три дни 800 грама и после ....ги наваксах..ама пусто ядене. НЕ на друго - на сладки неща, само това. Мъжо като видя, че съм свалила, още го яде житото - вече месец и свали 9-10 кг!!! сега от шиши се превърна в левент, а аз си останах пумпал с въртелив ГЪЗ!!! Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 121
  • Мнения: 1 272
... Мъжо като видя, че съм свалила, още го яде житото - вече месец и свали 9-10 кг!!! сега от шиши се превърна в левент, ...
1 месец само на жито ли е мъжът ти  Shocked Rolling Eyes?

# 122
Zdraveite na vsichki. Dnes e petiqt den ot dietata mi s jito i shte hodq na pregled za da vidim kak e tegloto mi. Mislq che nqma da e mnogo promeneno zashtoto vecher qm salati, a tuk nali pishe che ne trqbva da se nishto drugo osven jito i qbulki.  No vse pak nadejdata umira posledna Simple Smile

# 123
  • Мнения: 2 673
... Мъжо като видя, че съм свалила, още го яде житото - вече месец и свали 9-10 кг!!! сега от шиши се превърна в левент, ...
1 месец само на жито ли е мъжът ти  Shocked Rolling Eyes?
..да все още е на жито\ама вече май месеците са ДВА #Crazy, и от време на време хапва нещо постно, китайско или друго....но като хапне пак качва...иначе е много упорит\по време на постите\ Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт