Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 17

  • 19 935
  • 525
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 732
Само да кажа, че хората с възможности отдавна бягат и от бриз нататък. 😜

# 166
  • Мнения: 351
Виждам, че има хора, който не искат да чуят център, но ако някога решите, коя част от центъра бихте избрали???

# 167
  • Мнения: 25 749
Виждам, че има хора, който не искат да чуят център, но ако някога решите, коя част от центъра бихте избрали???
Уличките между ВИНС и хотел Черно Море.

# 168
  • Варна
  • Мнения: 995
От известно време е започнало събарянето на бившия радиозавод, зад двете кули. Очаква се там да се появят 5-6 високи блокчета, 20+ етажа, честито. Говори се, че схемаджиите от Историческия парк ще строят...

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 17:09 от MapTo_D

# 169
  • Мнения: 25 749
Въпрос на време беше и радиозавода да замине.

# 170
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Ужас!


П.С. Майка ми живее в Чайка и ходи редовно да пазарува до Лидл в "Св. Константин и Елена". С 31А било много бързо и удобно.

П.С.2 Лелята на баща ми имаха лозе зад залата по гимнастика, но купено сигурно още преди 9ти септември. Мутри ли са?

# 171
  • Мнения: 44
Понеже ме питаха дали бих купил във ФГ, в момента когато едностайният с подземно паркомясто струва 80-90 000 не бих, ако изобщо се продава.

Но, бих купил преди 4 години, когато едностайния с подземно паркомясто на схема 20/80 струваше 33 000 евро и трябваше да дадеш само 20%.

33000 евро преди 4 години е супер цена, но колко е % индексация или доплатената сума?

# 172
  • Мнения: 25 749
Преди 4 г, едностайните при схема 80/20 бяха от 18 000 до 26-27 000евро.
Който е купил тогава, сега може да си ги продаде по 50-60 000 без проблем.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 1 760
Аз преди 4 г. хванах “последния влак”, точно преди пандемията. Взех 2 стаен за 46к.Съжалявам, че нямах още 10к можеше да взема и тристаен, ама да съм жива и здрава да избутам този кредит и мисля за тристаен.Тогава пак си бяха цифра имотите, ама и заплатите бяха по - нормални. Сега с тази инфлация тотално са назад и заплатите. Обаче работата не ми харесва никак….нищо не мога да спестя, заплатата не ми стига, камо ли да спестя…
Дано се нормализират нещата, но и с това евро се притеснявам какво ще настане…

# 174
  • Мнения: 44
Аз преди 4 г. хванах “последния влак”, точно преди пандемията. Взех 2 стаен за 46к.Съжалявам, че нямах още 10к можеше да взема и тристаен, ама да съм жива и здрава да избутам този кредит и мисля за тристаен.Тогава пак си бяха цифра имотите, ама и заплатите бяха по - нормални. Сега с тази инфлация тотално са назад и заплатите. Обаче работата не ми харесва никак….нищо не мога да спестя, заплатата не ми стига, камо ли да спестя…
Дано се нормализират нещата, но и с това евро се притеснявам какво ще настане…
Абсолютно съм съгласна.  Нашия бюджет също пострада от инфлацията въпреки номинално по-високите заплати. И аз имам подобна идея, но понякога си мисля, че е напълно безсмислено да се боря за по-голямо жилище в този град. Не виждам кой знае какви перспективи за развитие за следващите поколения. Може би в сферата на туризма ще има развитие, но дори и за там не е сигурно с тези климатични промени. Не знам на какво се надявам хората с по много имоти. Ако мога да върна времето назад бих купила едностаен в някоя по-развита държава или в София вместо двустаен във Варна.

# 175
  • Мнения: 90
Не виждам кой знае какви перспективи за развитие за следващите поколения. Може би в сферата на туризма ще има развитие, но дори и за там не е сигурно с тези климатични промени. Не знам на какво се надявам хората с по много имоти. Ако мога да върна времето назад бих купила едностаен в някоя по-развита държава или в София вместо двустаен във Варна.

Всякой директор няма как да стане, требе си и общаци да има... Какво "развитие" ги е патило всички?  А в по-развитите държави може би всички са шефове, и все по един чувал пари вземат?

И какво за тези с многото имоти? На какво трябва да се надяват? Имат си ги - ползват си ги...

# 176
  • До морето
  • Мнения: 7 071
Чак западащ селски магазин Лидъл на Дружба не е бил, но сега клиентите са 5 пъти повече. Аз му викам "Малката Украйна" там. Трудно е да не чуеш руска/украинска реч, а на паркинга почти винаги няма места.
Като цяло последните 5-6 години адски много народ се изнесе да живее в тази посока, а няма друг голям магазин в района.
Продължавам да се чудя център Приморски как не го разработиха по-добре, за да имаме и мол в този край. 10 магазина им трябва да отворят (и то знам точно кои 10) и всички кифли ще забравят за Гранд Мол и Делта планет

# 177
  • Мнения: 25 749
Скрит текст:
Аз преди 4 г. хванах “последния влак”, точно преди пандемията. Взех 2 стаен за 46к.Съжалявам, че нямах още 10к можеше да взема и тристаен, ама да съм жива и здрава да избутам този кредит и мисля за тристаен.Тогава пак си бяха цифра имотите, ама и заплатите бяха по - нормални. Сега с тази инфлация тотално са назад и заплатите. Обаче работата не ми харесва никак….нищо не мога да спестя, заплатата не ми стига, камо ли да спестя…
Дано се нормализират нещата, но и с това евро се притеснявам какво ще настане…
Абсолютно съм съгласна.  Нашия бюджет също пострада от инфлацията въпреки номинално по-високите заплати. И аз имам подобна идея, но понякога си мисля, че е напълно безсмислено да се боря за по-голямо жилище в този град. Не виждам кой знае какви перспективи за развитие за следващите поколения. Може би в сферата на туризма ще има развитие, но дори и за там не е сигурно с тези климатични промени.
Не знам на какво се надявам хората с по много имоти. Ако мога да върна времето назад бих купила едностаен в някоя по-развита държава или в София вместо двустаен във Варна.
Ех тези развити държави...И аз така си мислех, преди да заживея в такава, и сега мога да ви кажа, че пред едностаен в една от най развитите държави в света, предпочитам имотите си във Варна.

Какви перспективи има за следващите поколения никой не знае, и да се вайкаме за бъдещето на правнуците си, не намирам полезно.

# 178
  • Мнения: 1 506
В много развити държави, хората цял живот живеят под наем. То като не си живял извън родината си, ти се струва песен. В чужбина парите не ги береш от дърветата, хубавите и изгодни имоти също не са в изобилие. Истината е много по-различна Simple Smile Едностаен може да е окей за студент или възрастен човек и до там. Разликата между 1 и 2 стаен е малка, така че пак не бих избрала 1стаен.

# 179
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Стандартът за спалня от 9 кв.м. и всекидневна от 12 кв.м  не е жилище, а затвор. Особено при наличие на деца, квадратурата на новите жилища е нерентабилна. Жилище от 60 кв.м , реално е 35 кв.м.площ. При цена от около 90 000 € не е добра инвестиция. Наивни купувачи винаги ще има, но подобни суми може да се вложат в по- печеливши инвестиции.

Последна редакция: сб, 23 мар 2024, 22:05 от Viviana91

Общи условия

Активация на акаунт