Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 17

  • 25 714
  • 653
  •   2
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 5 304
Както казах, не е съвсем цвете за мирисане, но всичките тия недостатъци са си съобразени с цената. Нищо че стартът на проекта беше бая отдавна, прекрасно си спомням офертите на зелено, защото и аз обмислях да се включа. Имаше двустайни по 36000€ на схема 80-20. 
Ако всичко беше страхотно, и цените щяха да са съвсем други.

# 136
  • Мнения: 295
Точно срещу сградата в ляво има магазинче, малко е, но е заредено , можеш по чехли да ходиш там, а срещу магазина има закусвалня тип комунистическо столче. Българска кухня или нещо такова. Долу-горе справят се с манджите. Така, че още две неща на една ръка разтояние Wink

# 137
  • Мнения: 25 788
Тъй като бистрим минусите на Победа. Мога да кажа, че местата в детските градини ще са силно недостатъчни.

# 138
  • Мнения: 40
Факт е, че града се променя, но това трябва да ни радва ли? Какво положително има в тази промяна, освен че направиха един нов булевард, който се оказа невъобразимо скъп? След като града се разраства, да бяха планирали да се изместят тези промишлени зони, както преди уж имаше някакъв план да се изгради такава голяма край Аксаково. На тяхно място да се планират квартали с инфрастуктура. Не знам, защо хвалите и района на Лабиринта , Фамилия и т.н. Там, всичко е наблъскано едно върху друго, а между тях все едно е паднала бомба. Чакъл, изорано, дупки, лунен пейзаж. Общо взето всеки строи където може, само и само да хване вълната и да продаде и пак да завърти цикъла. Мръсотия до шия също. Уикенда бях във Велико Търново и въпреки че там имаше много туристи, улиците им бяха много по чисти от нашите. Както и в по добро състояние, като цяло. Долу, до гарата вече не знам колко седмици не могат да ремонтират 20 метра път и то само от едната страна.
Градът става все по голяма кочина, обаче ние трябва да се радваме, защото се променял.

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 10:37 от Алфа Херинга

# 139
  • Мнения: 18 612
Бабите ви сигурно още скърбят за стара Варна, в която прииждащите на пазар от селата са оставяли галошите си на мястото на днешното зимно кино Тракия, където е бил краят на града. И обясняват, че промените са лошо нещо. А най-добре е било непосредствено след Освобождението, когато Иван Вазов не е могъл да намери един говорещ български език, който да го упъти към морската градина.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 989
Понеже ме питаха дали бих купил във ФГ, в момента когато едностайният с подземно паркомясто струва 80-90 000 не бих, ако изобщо се продава.

Но, бих купил преди 4 години, когато едностайния с подземно паркомясто на схема 20/80 струваше 33 000 евро и трябваше да дадеш само 20%.

Толкова по коментара на Ники23 кой бил набутал пари за четири години, с които можело да се инвестира и да направиш пари за два апартамента и.т.н. ( щото при инвестициите много напред са всички ).

Що се отнася до излизането, може и отгоре да се излиза. Щото пък на Генералите например са цъфнали и завързали? Там за разкош имаш и зомбирани пешеходци на орди движещи се във всякакви вектори през платното.

Що се отнася до управлението на ФГ всичко е отделено по входове. Що се отнася до парка едва ли някой ще разреши на тийнеджъри да вдигат шум. Поне има пейки и градинки за майки с деца, защото аз ако бях майка с дете не бих разрешил на моето да седне в Морската градина, където върху пейките се излежават бъхлясали котки и спят опикани бездомници и всякакви дегенерати. Парка е доста голям, да не кажа на половината на парк Възраждане поне на външен вид.

Що се отнася до близките места, вече ги изредиха. Пропуснаха възможността за спорт в залите на Локомотив, което не е за подценяване.

Със сигурност е по-добре от другите крайни квартали или поне същото.

Що се отнася до качество на живот, си мисля, че ще е същото скапано такова както навсякъде в тоя град, включително и в гъзарският Бриз откъм шумна градска среда, скапани улици, липса на места за деца и майки, климатици, трафик, кучешки лайна и съседи простаци.

И за да не е напразен поста ми искам да призова народа да не се занимава с котарака Жорко ами да се замисли как да се изиска от строителите да започнат да правя по една безплатна стаичка задължително към всеки 30 апартамента за поне 5 бебешки колички.

# 141
  • Мнения: 840
Проблеми в града с лопата да ги ринеш. Да са един и два да ги изброиш. Не може обаче да се тръшкаме и да искаме да застинем във времето. Промените са хубаво нещо когато са съобразени с обществения интерес и с държавния. Когато са плод на далавери и пари под масата ефекта не е толкова добър, меко казано. Сега да се тръшкаме за Радио завода и подобни отдавна неработещи предприятия е безмислено. Изобщо промишлена зона в геометричния център на града е идиотизъм. Това е като Морска гара и съседнияте кейови места голям проблем, че е атракцион. Едно време видиш ли докерите разтоварвали чували захар от Куба и имали забежки с кака Гичка - талиманката. И в чест на паметните им нощи заедно да ги пазим вовеки.

# 142
  • До морето
  • Мнения: 7 115
Минавам само да кажа, че в рамките на 3 дни вече няколко пъти на различни места срещам Бриз да се спряга като "гъзарски", "баровски" и "луксозен" и съм в пълен шок. Бриз дето от едната страна построиха 5 огромни блока и тръбата избива по 2 пъти в годината или Бриз от другата старана, дето като го погледнеш от кръговото прилича на бразилска фавела?

# 143
  • Мнения: 588
Преди няколко години като търсехме ново жилище, разни брокери се надпреварваха да ми предлагат имоти в "хубавата" част на Бриз. До колкото разбрах хубавата част е над обръщача на автобусите. Смятай щом това е хубавата част Simple Smile Излъгах се само веднъж да погледна един имот във "фавелата". Хубав беше като имот, ама само докато погледнеш през прозореца. Тъжна работа, от прекрасно място каква простотия сътвориха.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 989
Аз подигравателно го използвах "гъзарски". За мен там е зле. Шумно, гъчкано, изолирано, е там вече наистина нямаш избор в магазини и други такива. Имам приятели с топ апартаменти там, с хубава гледка и си признават, че е шумно от булеварда се чува защото шума отива нагоре.

Точно до обръщача са им имотите на моите приятели.

# 145
  • Мнения: 25 788
Време е сега да дойде някой да каже, че от Владиславово по хубаво няма. И всичките, Победи, Бризове и прочее са гета(  превод от португалски). Grinning

# 146
  • Мнения: 1 563
Е на Бриз е 100 пъти по-добре от много популярните Лятно Кино Тракия и Възраждане Simple Smile
В момента живея след обръщача на Почивка-някой го броят за Бриз, други за Свети Никола. Еми спокойно е. На 100метра съм от главната за Златните, нито коли чувам, нито мотори, както е на бул. Левски примерно. Едно е гледаш съседа по гащи как си пие ракията, друго е да гледаш морето. Но да, няма магазини, улиците са ужас и не е удобно с малки деца. За това и се местим живот и здраве след месец два. Иначе бих останала тук.

# 147
  • До морето
  • Мнения: 7 115
Ами за мен има разлика между Бриз и Свети Никола, защото в Бриз точно на съседа гащите гледаш 🙂

# 148
  • Мнения: 2
Здравейте, харесала съм 2 имота, съответно в кварталите Цветен и Трошево.Идеята е да се дава под наем.Кой квартал е по търсен от наематели според вас?

# 149
  • Варна
  • Мнения: 1 802
Здравейте, харесала съм 2 имота, съответно в кварталите Цветен и Трошево.Идеята е да се дава под наем.Кой квартал е по търсен от наематели според вас?
Аз съм за цветния. Но и в Трошево сигурно ще си има наематели. Цветния ми е по - ок заради локацията и близостта с РЗИ, терапия, колеж и т.н. заради студентите.

Общи условия

Активация на акаунт